Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Omówienie planowanych zmian u Shyvany, Viktora i Akali

Szczegóły zmian u postaci są coraz częściej ukazywane szerszej publiczności długo przed ich wprowadzeniem. Co prawda wciąż czekamy na rework Heimera i Poppy, ale Riot zaserwował nam niewielką dawkę wiadomości o nadchodzących zmianach.
W najbliższym patchu nie pojawią się zapowiadane wcześniej zmiany u Shyvany. Zostanie ona jednak zmieniona w pośredni sposób – zmiany dotkną Wit’s Enda (który będzie kradł Magic Resist) oraz Wriggles, czas spawnu małych obozów w jungli (więcej dowiecie się tutaj). Jeśli te zmiany nie będą wystarczające, to poprawione zostaną jej statystyki. Otrzymywanie 10 Furii za uderzenie przy aktywnym ultimate nie było planowane i na pewno wartość ta zostanie zmniejszona, chociaż będzie ona większa, niż obecnie (prawdopodobne jest skalowanie z poziomem ultimate).

Na forach Riotu trwa dyskusja o stanie Akali, a gracze przedstawiają swoje wizje zmian. Statikk przyznał, że pomimo problemów z Akali, nie mają oni zamiaru jej faworyzować, szczególnie, że tak wiele postaci oczekuje na dokonanie w nich zmian. Oznacza to, że wiele może się zmienić, zanim zespół Riotu zabierze się na poważnie za Akali. Wśród propozycji społeczności jako godne uwagi został wymieniony pomysł dotyczący jej ultimate.
Zostałoby ono zmienione na skillshot (coś jak wielokrotne Q Lee Sina). Jest to jednak na tyle drastyczna zmiana, że całkowicie zaburzyłaby styl gry AP asasynem.
Wspomniane zostały również niepewne na razie zmiany w jej niewidce. Będzie dawała ona przyspieszenie; jej cooldown zostanie zmniejszony, ale kosztem skróconego czasu działania.

Jedyne, co się o nim dowiedzieliśmy to tyle, że czekają oni na zmiany techniczne w sklepie, żeby cokolwiek zrobić. Zmiany zostały odłożone z powodu Aatroxa oraz innych championów, ale w ciągu kilku dni ma się ukazać więcej informacji.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.