Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

MonteCristo po cichu odchodzi z CLG

Wygląda na to, że po całej dramie związanej z Counter Logic Gaming i ich słabymi wynikami na zakończonych niedawno playoffach LCS NA, MonteCristo po cichu ustąpił ze stołka trenera zespołu. Spekuluje się, że nowym trenerem może być znany z gry w XDG Zuna.

Pierwszą rzeczą sygnalizującą ustąpienie Monte ze stanowiska była zmiana jego opisu na twitterze z którego obok “LoL analyst. SI co-host. All opinions are presented as facts. Co-owner of LoL eSports coverage site @ggChronicle.” wykasowano “CLG Coach”.

Niewiele osób zdołało zauważyć, że tak naprawdę oprócz tego MonteCristo potwierdził swoje odejście z zespołu w jednym z odcinków Summoning Insight, który prowadzi razem z Thoorinem. Jego decyzja o ustąpieniu ze stanowiska miała być głównie umotywowana tym, że Counter Logic Gaming potrzebuje trenera na stałe, a on nie chce rezygnować z castowania OGN, co jak dotąd było jego głównym zajęciem i źródłem dochodów.

Przypomnijmy, że Monte po zakończonych playoffach został zaatakowany przez Reginalda za pośrednictwem twittera. Właściciel i były midlaner Teamu SoloMid zarzucał mu, że tak naprawdę nie jest prawdziwym trenerem, a postacią PR-ową. Po ostatnich bardzo słabych wynikach CLG caster OGNa był bardzo podatny na tego typu ataki, nie zresztą bez powodu. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

Pojawiły się dowody na to, że w gaming housie CLG przebywa obecnie Zuna, który ma być podobno zastępstwem dla Monte. Nie wiadomo jak były marksman XDG sprawdziłby się w roli coacha, ale zawodnik nie jest powszechnie lubianą postacią na scenie LoL-a. Nic jednak nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone i patrząc na to, że na razie głównym tematem będą nadchodzące Worldsy, to na wyklarowanie się składu CLG możemy jeszcze trochę poczekać.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.