Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że skład Ninjas in Pyjamas opuścił Vytautas „Extinkt” Mėlinauskas, który ogłosił zakończenie swojej kariery gracza. Bardzo dużo spekulowało się o tym, że do zespołu dołączy talent z ex-Eternity Gaming – Mimer “Mimer” Ahlström. Okazało się, że plotki nie były wyssane z palca. Dzisiaj na głównej stronie NiPu oficjalnie potwierdzono, że to właśnie młody Szwed będzie nowym top lanerem drużyny.
Małe trollowanie na streamie Freeze’a stworzyło trochę kontrowersji z odejściem Extinkta, ale okazało się, że Litwin sam postanowił spasować i rozstać się z profesjonalnym graniem w League of Legends. Jak tłumaczył – stracił motywacje do gry i postanowił rozpocząć studia. Co prawda mógłby jeszcze przed ich rozpoczęciem grać przez dwa miesiące dla Ninjas, ale chciał dać swojemu zespołowi więcej czasu na zgranie się z nowym topperem przed finałami trzeciego sezonu.
Mimer to stosunkowo świeży gracz na scenie europejskiej. Przed Eternity nie występował w żadnej poważnej organizacji. W ostatnim czasie stał się popularny przede wszystkim przez swoją grę na SoloQ. Obecnie posiada aż trzy konta w challangerze na serwerze Europe West, na których zajmuje 4., 7., i 20. miejsca. Szwed stał się rozpoznawalny głównie dzięki swojemu Rengarowi, któremu w bardzo dużym stopniu zawdzięcza tak wysokie pozycje w europejskim rankingu. Oprócz Rengara, jego champion pool składa się z postaci AP – Evelynn, Akali, Elise, Lissandry czy Vladimira. Mimer powinien czuć się więc bardzo komfortowo w obecnej mecie, w której dominują AP topy.
Na swój pierwszy sprawdzian nie będzie musiał długo czekać – Ninjas w ten weekend grają dwa mecze w ramach LCS EU – w sobotę zmierzą się z Evil Geniuses, a w niedzielę z polskim MeetYourMakers. NiP obecnie zajmuje 5. miejsce w tabeli z bilansem 9-9.
Aktualny skład Ninjas in Pyjamas:
Mimer Mimer Ahlström (top)
Tobias Malunoo Magnusson (jungle)
Søren Bjergsen Bjerg (mid)
Aleš Freeze Kněžínek (ad carry)
Martin Deficio Lynge (support)