Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Extinkt kończy karierę zawodowego gracza

Wczoraj mogliście przeczytać o tym, że kolejny zespół z LCS EU zmuszony jest do dokonania zmian w składzie. Z Ninjas in Pyjamas (obecnie 5. miejsce w Europie i bilans 9-9) odszedł Vytautas “Extinkt” Mėlinauskas. Informacja ta została ujawniona na streamie Freeze’a, z którego screeny z żartobliwych rozmów pomiędzy graczami NiPu i Spontexxem zrobiły niemałą dramę wśród społeczności LoLa. Kapitan zespołu, Deficio, ogłosił jednak, że Extinkt nie został wyrzucony, a sam postanowił zrezygnować z bycia top lanerem w ich zespole. Kilkanaście godzin później sam Extinkt opublikował wpis na swoim facebooku, w którym wyjaśnił całą sytuację i ogłosił swoje przejście na esportową emeryturę.

Witam. Jak większość z Was już pewnie słyszała na reddicie lub z innych plotek, opuszczam NiP i rezygnuje z zawodowego grania w LoLa. Powód jest prosty – po dwóch latach grania na najwyższym poziomie straciłem motywację. Zamiast tego, postanowiłem, że od września zacznę studiować. Powodem dla którego opuszczam drużynę teraz, a nie przed playoffami, jest to, że chce dać im czas na lepsze zgrania się z nowym topperem przed World Finals, na które jestem pewien, że pojadą. Pomimo tego, że odchodzę, nie odetnę się kompletnie od NiP. Będę starał się oglądać każdą ich grę i próbował im pomóc w każdy możliwy sposób. To były przyjemne dwa lata i nie zmieniłbym ani jednej rzeczy, która przytrafiła mi się przez ten czas poświęcony na LoLa. Na razie wreszcie mogę się zrelaksować, pozałatwiać rzeczy na które wcześniej nie miałem czasu i wspierać NiP ze swoim nowym zawodnikiem.

PS. Fakt, że w tym tygodniu mieliśmy bilans 1-2 nie wpłynął w żaden sposób na moją decyzję, odszedłbym nawet jeżeli zrobilibyśmy 3-0.

Przez większość swojej esportowej kariery Extinkt grał na midzie. Dla Ninjas in Pyjamas przeniósł się na topa. Swoją przygodę z poważnym graniem w LoLa rozpoczął w litewskim Leethuanyan sformowanym przez Angusha. Na przestrzeni dwóch lat oglądać go mogliśmy między innymi w barwach Team Mistral, Curse Eu, Samurai in Jeans czy Heimerdingers Colossi. W poprzedniej części sezonu był też przez pewien czas rezerwowym DragonBorns.

Kolejna kolejka LCS EU rozpoczyna się w sobotę – do tej pory na sto procent poznamy zastępce Extinkta. Deficio wykluczył powrót do zespołu ich poprzedniego toppera, NeeGodBro, który zdaniem kapitana NiPu nie włada angielskim tak dobrze, aby grać w międzynarodowej ekipie. Bardzo prawdopodobne, że ściągnięty do zespołu zostanie Mimer, który obecnie jest zawodnikiem byłego Eternity Gaming. Szwedzki gracz ma w tym momencie aż trzy konta w challangerze na serwerze Europe West i wydaje się być najlepszym dostępnym graczem na swojej pozycji.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.