Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Międzynarodowa drama z trybem Sandboxu i wypowiedziami Riotu

W opublikowanej niedawno eksperymentalnym blogu stworzonym przez Riot nazwanym “Riot Pls” (blog ten znajdziecie możecie w tym wpisie) poruszony został temat trybu sandbox, o który od dawna proszą gracze. We wspomnianym blogu przeczytać możemy, że Riot nie planuje wprowadzić do gry trybu piaskownicy, jednak przytoczona w blogu argumentacja spotkała się z bardzo negatywną reakcją ze strony społeczności League of Legends. Dokładniej rzecz ujmując krytyka na Riot spadła za następujący fragment bloga:

Po drugie, gracze chcą sprawdzać bardzo konkretne rzeczy bez ograniczeń narzuconych przez normalne mecze. Jeżeli o to chodzi, uważamy, że tryb piaskownicy nie jest rozwiązaniem. Chcemy, żeby to było jasne: granie meczów w League of Legends powinno być zdecydowanie najlepszym sposobem na stawanie się lepszym. Mimo że gracze mogą się faktycznie czegoś nauczyć w takich warunkach, nie chcemy, aby było to wymagane przy już i tak wysokim progu wejścia. Jednakże wiemy, że nie zawsze jest to prawda – niektórzy chcą po prostu poćwiczyć Błyskanie przez ściany bez konieczności czekania 3,6 min. między próbami – ale jeżeli spowoduje to, że spędzanie dużej ilości czasu w trybie piaskownicy stanie się wymagane, nie możemy tego zaakceptować. Nie chcemy sytuacji, w której gracz chce stać się lepszy w League i pierwszą rzeczą, którą robi, jest wskoczenie do piaskownicy. Chcemy wspierać was w rozwoju waszych umiejętności i mogą być na to różne sposoby, ale ten nie jest dobry.

Wiele osób zwraca uwagę, że owe tłumaczenie nie ma tak naprawdę sensu, a tryb sandbox występuje w większości gier z rozbudowaną sceną competitive, w tym również w konkurencyjnych MOBAch i w praktycznie żadnej z tych produkcji nie występuje problem nadużywania takiego trybu. Mało tego w opinii wielu tryb piaskownicy wbrew temu co pisze Riot byłby znacznie lepszym wprowadzeniem nowych graczy do gry niż rozgrywki na boty, które często uczą złych nawyków, które wręcz przeszkadzają kiedy dochodzi do meczu z ludzkimi przeciwnikami.

Brak sandboxa, a także również wspomnianych w blogu powtórek doskwiera nie tylko przeciętnym graczom , ale również profesjonalnym zawodnikom którzy przez to nie mogą w optymalnie przygotowywać się do poszczególnych rozgrywek. Z tego powodu wielu zawodników, a także innych związanych jakiś sposób ze sceną League of Legends, czy nawet z innymi e-sportami dość jednoznacznie skrytykowało stanowisko Riotu i część tego typu wypowiedzi możecie znaleźć poniżej:

Jak widzicie – skala problemu jest naprawdę istotna, a moment w którym nie tylko zwykli gracze są zawiedzeni, ale dołączają do nich także profesjonaliści staje się tym momentem, w którym Riot naprawdę zaczyna mieć kłopoty.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.