Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Kubon oficjalnie w Gambit Gaming

Tak jak już pisaliśmy niedawno w artykule Diamond i Darien na ławce? Gambit Gaming jest zdecydowany na zmiany w składzie w celu uniknięcia relegacji. Dzisiaj poznaliśmy nieco więcej informacji na ten temat. Źródła bliskie zespołowi ujawniły, iż Evgeny “Darien” Mazaev zostanie prawdopodobnie zastąpiony przez polskiego toplanera Jakuba “Kubona” Turewicza, zaś następcą Danila “Diamondproxa” Reshetnikova będzie Jean-Victor “loulex” Burgevin (obaj przebywają obecnie na testach w Gambicie).

Po odejściu najważniejszego zawodnika Alexa “Alex Icha” Ichetovina drużyna spisywała się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Wynik 5-13 w tym splicie EU LCS na pewno nie satysfakcjonuje zespołu, który był niegdyś uznawany za jeden z najlepszych na świecie. Dlatego też formacja zdecydowała się na zmiany w składzie. Drużyna chce uniknąć relegacji, a jej sytuacja po bardzo nieudanym supertygodniu nie należy do najlepszych.

Większość z Was na pewno zna Kubona, który występował pod banerami takich organizacji jak Meet Your Makers, mousesports czy Reason Gaming. Ma za sobą też występy w letniej edycji EU LCS 2013, gdzie pomimo dość słabych występów drużyny trzymał całkiem dobry poziom. Jego obecna drużyna RG po porażce w meczu o 3. miejsce pierwszego turnieju letniego Challenger Series 2014 (gwarantującym rozstawienie w drugim turnieju) postanowiła odpuścić staranie się o kwalifikację.

Tymczasem Loulex jest stosunkowo mało znanym francuskim dżunglerem. Ostatnio mogliśmy oglądać jego grę podczas londyńskiego tygodnia europejskich rozgrywek LCS, kiedy to z całkiem niezłym skutkiem zastępował Diamonda (ten ostatni nie mógł wtedy wystąpić z powodu problemów z wizą). Zawodnik ten kilkukrotnie występował też w meczach Challenger Series. Z pewnością będzie mu jednak ciężko zastąpić niemal legendarnego Diamonda, który swego czasu uznawany był za jednego z najlepszych dżunglerów na świecie.

Nie wiadomo co dokładnie stanie się z Darienem i Diamondem – być może dołączą do składu jako rezerwowi albo zostaną w organizacji w innej roli, możliwym jest też, że poszukają innej drużyny. Cały czas oczekujemy na oficjalne oświadczenie zespołu Gambit Gaming o zmianach, ale ma być ono wystosowane jeszcze przed meczami 8. kolejki EU LCS.

Edit

Organizacja oficjalnie poinformowała, że zarówno Kubon jak i loulex będą testowani w drużynie podczas nadchodzącego ósmego już tygodnia LCS.EU (gdzie zmierzą się z Copenhagen Wolves i Supa Hot Crew). Darien i Diamond na razie pozostają w Gambicie i mają jeszcze szansę na odzyskanie miejsca w rosterze teamu. Oficjalnie obaj rosyjscy zawodnicy stracili swoją pozycję w drużynie, gdyż nie pracowali wystarczająco dużo nad poprawą synergii w Gambicie, a dodatkowo analityk teamu nie był w stanie wpłynąć na ich grę i decyzję podejmowane przez nich podczas rozgrywki.

źródło: http://www.dailydot.com/esports/gambit-gaming-roster

źródło: http://www.paravine.com/2014/07/loulex-kubon-trialling-gambit

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.