Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Diamond i Darien na ławce?

Na oficjalnej stronie Gambit Gaming możemy przeczytać informację odnośnie najbliższych planów drużyny. Po pierwsze zespół chce przeprosić swoich fanów za ostatnie występy i dziękuje za wszelkie wsparcie kibiców.

Gambit przez długi czas wierzył w skuteczność swojej taktyki – opieranej na wzajemnym zgraniu i zrozumieniu graczy, którzy występowali w jednym zespole przez ponad dwa lata, ale formacja stwierdziła, że być może to w tym rozumowaniu tkwił błąd, a drużynie potrzebny jest dopływ świeżej krwi. Gambit rozumie, że zmiany w składzie w środku sezonu są niesamowicie ryzykownym posunięciem, ale w obecnej chwili nie widzą innego rozwiązania impasu w swojej sytuacji.

Drużyna stwierdziła, że największymi problemami są obecnie rozczarowująca synergia członków zespołu, pochodząca ze słabego shotcallingu i braku koordynacji pomiędzy liniami, a dżunglerem we wczesnej fazie gry. W obecnej mecie polegającej na szybkich zamianach alei pomiędzy zawodnikami i samym poruszaniu się po mapie dobra indywidualna postawa graczy jest niewystarczająca do zapewnienia zespołowi zwycięstw.

Formacja doszła do wniosku, że w tym splicie środkowa i dolna aleja były największymi siłami drużyny i wygrane gry były w większości spowodowane dobrą grą zawodników z tych pozycji. Nawet jeśli NiQ posiadał niewielkie doświadczenie na profesjonalnej scenie to udowodnił swoją siłę przeciwko bardziej znanym graczom. To samo można powiedzieć o duo-bocie zespołu, który pokazał, że jest w stanie wygrywać na linii z większością przeciwników występujących w rozgrywkach EU LCS.

A o to, co Gambit powiedział o zmianach w składzie zespołu:

Darien i Diamond cały czas walczą o to, żeby mieć wpływ na grę zespołu. Jednak z powodu braku progresu z ich strony w ciągu ostatnich siedmiu tygodni rozważamy posadzenie obydwu zawodników na ławce i zastąpienie ich nowymi graczami. Nie jesteśmy w stanie powiedzieć teraz czy na pewno podejmiemy się tego przedsięwzięcia, gdyż musielibyśmy najpierw znaleźć wartościowych zastępców. Obydwaj zawodnicy pokazali już w ciągu ostatnich dwóch lat, że są w stanie sprostać najtrudniejszej rywalizacji, jednak czujemy, że potrzebują przerwy od występowania na profesjonalnej scenie, by poprawić swoją grę i być może wrócić z innowacyjnymi pomysłami.

Ich ostatnie występy pozostawiają wiele do życzenia, ale czy wyobrażacie sobie Gambit Gaming bez Dariena? A tym bardziej bez jednego z najlepszych europejskich dżunglerów w historii – Diamonda?

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.