Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

10 picków prosów, które wzbudzają strach

Wielu graczy ma swoje mainy – postacie, którymi grają zdecydowanie częściej i lepiej niż pozostałymi championami. Także profesjonalni gracze mają swoje preferencje. W poniższym artykule (którego oryginał znajdziesz na stronie e-sportowej Riotu) postanowiliśmy przybliżyć Wam najlepsze połączenia gracz+champion.

#10 ANIVIA FROGGENA

anivia_ruby_noxus_hunter_by_maplecookies-d41vow0Pomimo że Froggen grał Anivią głównie w drugim sezonie (gdy meta skupiała się na pasywnej farmie i czekania do late game’u – więcej w artykule Historia mety w League of Legends – przyp. red.), także teraz pokazuje użyteczność ptaszyny w League of Legends. Najbardziej zaskakujący jest fakt, że to właściwe użycie aniviaw W – Walla najbardziej odróżnia Froggena od innych graczy Anivii. W rękach middera Alliance ściana lodu może odciąć drogę junglerowi, aby zapobiec gankowi, zapewnić barierę, aby zyskać przestrzeń czy też zdobyć killa dzięki ograniczeniu możliwości ruchu przeciwnika.

#9 THRESH MADLIFE'A

arclight_threshInternetowy Mem mówi, że Madlife jest bogiem. Swoją rozpoznawalność zyskał dzięki swoim niesamowitym hookom. Niezależnie od sytuacji – czy to nie widział przeciwnika, czy musiał zmieścić hooka pomiędzy minionami, czy flashował chwilkę przed wypuszczeniem, aby maksymalnie zwiększyć zasięg – jego przeciwnicy nigdy nie mogli czuć się bezpiecznie. Jest mistrzem nie tylko timingu, ale także ustawiania latarni – zarówno w celu ułatwienia ganków, jak i ratowania sojuszników.

#8 YASUO DADE

yasuo_wallpaper_by_wacalac-d6yqvmuDade zapracował na swoją sławę grając Ryzem, Jaycem i Zedem, ale obecnie to jego Yasuo przeciwnicy obawiają się najbardziej. Jego inicjacje w sytuacje 1v2 wyglądają na próby samobójcze, ale w rzeczywistości są dobrze wykalkulowane. Używa yasuoe E, aby unikać skillshotów, mylić przeciwników, przemieszczać się przez ściany i gonić uciekających wrogów. Uniki, split-push oraz precyzyjne wyczucie czasu czynią Dade niesamowiym Yasuo.


#7 DRAVEN ARROWA

lol_digi_art_contest___draven_by_gathen9-d5x8ivyPomimo bycia stosunkowo świeżym graczem, Draven Arrowa stał się (nie)sławny szybciej niż inne mainy profesjonlanych graczy. Siła Arrowa wynika z jego pozycjonowania oraz wiedzy o zaletach i wadach Dravena – wie, kiedy użyć zdolności ofensywnie, a kiedy defensywnie. No i oczywiście ZAWSZE złapie topór, nawet jeśli myślisz, że jest to niemożliwe.

#6 RYZE ALEX ICHA

ryze1Niewielu graczy chwali się swoimi ulubionymi postaciami tak chętnie jak Alex Ich, który zadecydował się wybrać Ryze’a w serii pro player pick. Alex nie przejmuje się niskim zasięgiem oraz ograniczoną mobilnością tego bohatera, przezwyciężając te wady precyzyjnym wyborem momentu na rozpoczęcie walki. Ta cierpliwość oraz znajomość licznych matchupów pozwala mu na szybsze i skuteczniejsze zdobywanie przewagi niż jakikolwiek inny Ryze.

#5 KASSADIN XPEKE

kassadinBackdoor xPeke na Kassadinie jest prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym zagraniem w League of Legends. Jednak umiejętności Peke grającego Kassadinem to nie tylko backdoory – jego roamy oraz agresywne zachowanie w teamfightach sprawiają, że jest on wyjątkowym graczem. Przeciwnicy często spodziewają się momentu, w którym xPeke wskoczy do teamfightu, a pomimo tego nie są w stanie złapać go i powstrzymać od anihilowania tylnych linii.

#4 VAYNE UZIEGO

pool_party_vayne W innych regionach myśli się o Piglecie czy Doublelifcie jako o dobrym prowadzącym Vayne, jednakże żaden inny gracz nie jest tak szeroko kojarzony z Vayne jak Uzi. Przez bardzo długi czas Royal Club było zależne od zdolności Uziego do carrowania meczów w late game. W efekcie jego pozycjonowanie, mechanika i wyczucie czasu należą do perfekcyjnych.

#3 ZED FAKERA

best zed plSwego rodzaju tragedią było zmuszenie Fakera, aby grał midderami, którzy są mniej wymagający mechanicznie, a bardziej zależą na umiejętnościach do wspomagania drużyny. Kiedy Faker był u szczytu formy, jego Zed budził słuszny podziw innych graczy. Jego mobilność, lekkość z jaką wchodził i wychodził z teamfightów, powracał, aby chwilę później na nowo zająć się przeciwnikiem to prawdziwy majstersztyk. Żaden inny midlaner nie potrafił z taką precyzją unikać skillshotów i outplayować przeciwników – jego umiejętności pojedynkowe są wręcz legendarne.


#2 LEE SIN INSECA

Lee+Sin+the+blind.+hue_e3fd54_4794276_leona InSec był jednym z największych innowatorów Lee Sina – jego opanowanie umiejętności do ofensywy i defensywy jest iście imponujące. Dodatkowo teraz każdy Lee Sin, który wkopie przeciwnika w kierunku naszego teamu nazywa swoj ruch “InSeciem”. Minęło już sporo czasu, a pozostali gracze zdążyli już skopiować pomysły InSeca.

#1 SYNDRA XIYANG

_lol__frozen_syndra__finish__by_beanbean1988-d7bhlvu Fani byli wściekli, gdy  Xiyang został MVP w Chinach. Byli w błędzie. Xiyang posiada niesamowite zdolności na Syndrze – potrafi trafiać stunem na maksymalnej odległości, często ogłuszając naraz wiele osób wieloma różnymi kulami. Jest obecnie uważany za najlepszą Syndrę na świecie, a często nawet źdźbło zagrożenia inicjacji z dalekiego dystansu pozwala zamrozić przeciwników z dala od objective’ów. Dlatego połączenie Xiyanga z Syndrą uważam za najsilniejsze połączenie Gracz+Champion.

źródło: http://eune.lolesports.com/articles/top-10-most-dangerous-playerchampion-combinations-0

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.