Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Zoomhack na oficjalnym turnieju?

Ukrainiec Roman “Warhunter” Irzaev, który w swojej karierze był częścią takich drużyn jak mousesports czy RoX wystosował bardzo poważne oskarżenia w stronę obecnego junglera Vitrus.Pro – Andreya “MirrorEnda” Sinyavina. Według Warhuntera MirrorEnd miał używać Zoomhacka podczas lanowego finału Starladder Season2, w którym poza nagrodą pieniężną można było wygrać miejsce w kwalifikacjach na Mistrzostwa Świata (International Wild Card Tournament). Poniżej możecie znaleźć pełne oświadczenie byłego zawodnika mousesports.

Biorąc pod uwagę fakt iż nie jestem już częścią “profesjonalnej sceny LoLa w CIS (seria turniejów rozgrywanych przez ESL na rosyjskim serwerze przyp. red.) “, muszę powiedzieć wam coś ciekawego. Jak może wiecie jakiś czas temu powiedziano mi, że zostanę zbanowany na 2 lata na scenie CIS (autorem tych słów nie jest żaden z pracowników Riotu). To nie tak, że całkowicie porzucam swoją gamingową karierę, jednak nie jestem pewien czy po ujawnieniu tych rzeczy będę jeszcze dopuszczony do gry.

Jestem zwyczajnie wszystkim zmęczony – mój kraj podupada, trwa wojna, poziom korupcji osiągnął szczyt, a e-sport był jedyną rzeczą, która mnie rozweselała. W sumie więcej było złych momentów od dobrych, ale to nie jest ważne. Jednakże nadszedł czas by powiedzieć prawdę o e-sportowej scenie CIS League of Legends. Nie mam wątpliwości, że po opublikowaniu tego postu stanę się  persona non grata, gdyż “wielcy szefowie” są wszędzie i są oni w stanie dyktować prawie każdemu swoje warunki.

Mówiąc szczerze scena CIS nigdy nie była idealna ale wydarzenia z czerwca i lipca były niezwykłe.

1. EPS Season II

Właściwie byłem zdziwiony, że publiczność nie zwróciła uwagi na podwójne monitory. Podczas EPS II na trzech komputerach były zainstalowane dodatkowe programy, które umożliwiały sprawdzanie timerów dla smoka i buffów. Wprawdzie takie programy nie wpłynęły w jakoś bardzo dużym stopniu na przebieg rozgrywki ale dlaczego nie można było sprawdzić kto i kiedy zainstalował te programy? Jednakże żaden taki program nie pojawił się w Moscow Cyber Stadium.

2. Starladder

Przed rozpoczęciem turnieju organizatorzy zapewnili nas, że nie będzie żadnych cheatów.

Mój team przebywał na bootcampie właśnie w Moscow Cyber Stadium dzięki czemu mieliśmy dobry kontakt z zarządcami, których poprosiliśmy o przygotowanie komputerów w taki sposób żeby gracze nie mogli używać swoich własnych configów. Oni zrobili to, a i także upewnili się, że komputery zapisują logi z każdego działania jakie się na nich odbywało. Jednakże gracze mogli używać swoich ustawiań w LoLu, Razer Synapsie czy oprogramowaniu Steelseries. Po tym jak gracze wszystko sobie ustawili dostęp był ponownie zamykany.

Oczywiście oznaczało to, że nie można było zmieniać niczego przed grą po tym jak przygotowania zostały zakończone, a nawet jakby ktoś próbował to został by złapany przez publiczność.

Więc mecz pomiędzy Vitrus.Pro, a Hard Random się zakończył i to my mieliśmy zagrać następną grę. Rox.KiS DImajke usiadł na miejscu MirrorEnda i wiecie co znalazł? ZOOMHACKA.

Nie wiem jak głupim trzeba być by używać Zoomhacka na LANowych kwalifikacjach do Wild Card Tournament.Żeby wszystko było jasne zabezpieczenia nie zostały usunięte z komputera DImajki. Założył on custom game’a by sprawdzić ustawienia i od razu zauważył zoomhacka w związku z tym od razu zapytał się on pracownika Starladerra by na to spojrzał.

Zawodnicy Vitrus.Pro stwierdzili, że niczego nie zauważyli ani niczego nie używali. A więc:

  1. Tylko MirrorEnd miał dostęp do tego komputera.
  2. Logi zostały sprawdzone i okazało się, że nikt poza nim nie wykonywał żadnych czynności na tym PC.
  3. W momencie, w którym DImajko zakładał custom game’a nadal nie można było dokonywać żadnych zmian.

Ich manager twierdzi, że organizacja nie wiedziała o hacku:

  1. Z tego co wiem Zoomhack działa automatycznie i nie możesz zrobić z nim czegoś w cliencie.
  2. Jeśli zauważyłeś hacka dlaczego nikomu nie powiedziałeś?
  3. Nikt po za graczami Vitrus,Pro nie miał przed nami dostępu do tych komputerów, a clienty zostały zainstalowane przez pracowników Starkaddera.

Podsumowując: MirrorEnd przybył SLTV LAN Finals z Zoomhackiem, który działał podczas jego niesamowitego występu. Wszystkie drużyny wiedziały, że gracz z VP został przyłapany na używaniu Zoomhacka. Wszyscy organizatorzy także to wiedzieli. Nie ważne jak bardzo używał on tego hacka. Przybył on na największy turniej CISa z cheatem i jeszcze ktoś go broni? Jeśli chodzi o sam event to cieszę się, że Hard Random udało się wygrać, zwłaszcza biorąc pod uwagę że skład VP nie został zbanowany.

Szczerze zarówno Starladder, Moscow Cyber Stadium , jak i Riot Games nie zdecydowali się na podjęcie żadnych kroków w związku z tą sprawą. Istnieją oczywiste dowody, że gracz Vitrus.Pro używał chatów, ale kogo to obchodzi? W końcu to Rosja, oni z łatwością rozwiązują swoje problemy. 20 razy prosiliśmy Riot by sprawdzili oni logi MirrorEnda, jednak za każdym razem uzyskaliśmy odpowiedź odmowną. Nie zajęłoby to dużej niż jedną godzinę, no może jeden dzień. CZY TAK CIĘŻKO SPRAWDZIĆ KIEDY PLIK KONFIGURACYJNY SIĘ ZMIENIŁ? Kiedy hack został dodany do clienta?

Riot Games: Oni zawsze starali się rozwiązać wszelkie problemy i załatwić wszystkie sprawy związane z organizacją. Nawet po tych wydarzeniach nie jestem rozczarowany ich postawą gdyż rozumiem całą sytuację.

Pranie mózgu: Najprawdopodobniej moje słowa nie znajdą zbyt dużego poparcia. Oczywiście ludzie z “organizacji” powiedzą to co ktoś im karze. Na szczęście ja jestem obecnie “wolnym” zawodnikiem więc mogę powiedzieć prawdę i zachować obiektywność.

Moje Życzenia: Chciałbym żeby wszyscy gracze byli cierpliwi i wygrani. Gdybyśmy się zjednoczyli na samym początku moglibyśmy coś zmienić. W tamtym roku przegapiliśmy okazję na zjednoczenie kiedy pozwoliliśmy Litwinom wystąpić w Wild Card Tournament. To wasza gra wasze community i to wy możecie podejmować decyzję. Dlaczego  “robale” używające cheatów mają pozostać nieukarani podczas gdy my gramy uczciwi. Nawet jeśli gracz nie odniósł żadnych korzyści to za sam fakt zainstalowania cheatów powinien zostać pernamentnie zbanowany.

Mam nadzieję, że w przyszłości gracze nie będą używać takich programów na LANach. Już jesteście najlepsi, jeździcie na turnieje, ludzie oglądają wasze gry.  Poświęćcie 5 minut waszego czasu i odinstalujcie wszelki zoomhacki i tego typu programy, nie instalujcie ich nawet na swoich komputerach. Sam fakt instalowania takich programów powinien prowadzić do permabana.

Czas pokaże czy jestem już wrogiem publicznym numer 1 czy jeszcze będę musiał coś powiedzieć by sobie na takie miano “zasłużyć”. W każdej drużynie są dobrzy i źli ludzie , dobre i złe opinie, a my nie musimy czuć się przez nich źle. Mimo wszystko życzę powodzenia graczom Vitrus.Pro i mam nadzieję, że to był ostatni raz.

Ten artykuł jest w 1oo% prawdą i każdy uczestnik tego LANa mógłby to potwierdzić, ale czy ktoś się na to zdecyduje?

Źródło (w języku rosyjskim): http://warhunterworld.com/2014/08/virtus-pro/

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.