Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Zdolności aktorskie w League of Legends – Tabzz

Sztuka oszukiwania o zwodzenia przeciwników jest na profesjonalnym poziomie równie ważna jak skill mechaniczny czy umiejętności taktyczne. Od dawien dawna wiadomo, że przeciwnik którego możesz wodzić za nos i sugerować mu kroki jakie powinien podjąć jest dużo łatwiejszy do pokonania. Niektóre drużyny sztukę zwodzenia przeciwników opanowały do perfekcji, a sposób rozgrywania przez nich fazy picków i banów należy zaliczyć do mistrzowskich. Niegdyś wybieranie championa, który mógł być grany na dwóch pozycjach stanowiło jedną z większych niewiadomych podczas tejże fazy. Dzisiaj taktyki stają się coraz bardziej wyrafinowane, a poprzez picki i bany sugeruje się przeciwnikowi grę zupełnie inną kompozycją niż w rzeczywistości jest planowana.

Także w samej grze gracze często podejmują niektóre działania wyłącznie dla zmylenia przeciwników – fejkowanie robienia barona i zastawianie pułapek na przeciwników należy do praktyk, które na stałe weszły do repertuaru zagrań w League of Legends. Jednakże tak jak i we wszystkim, także i w tym aspekcie można dotrzeć do perfekcji. W tym miejscu chciałbym przywołać sytuację, które skłoniła mnie do napisania tego krótkiego newsa. Podczas meczu Alliance vs Copenhagen Wolves Tabzz swoim zachowaniem niemal samodzielnie wygrał grę. Spójrzcie zresztą na filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=TEZO8Ft1MVA

Zwróćcie szczególną uwagę na ruchy Tabzza i przypomnijcie sobie jak wyglądają Twoi przeciwnicy, którzy robią Barona na którego nie masz wizji. Ruchy Tabzza doskonale imitują taką sytuację – jego Lucian zdaje się nieco sidestepować pomiędzy kolejnymi autoatakami, pomimo, że w rzeczywistości nie atakuje on barona (co pozwala całej drużynie na uniknięcie obrażeń). Dzięki swojemu zachowaniu sprowokował on wilki do engage’u, a jednocześnie nieatakowany baron nie zadawał im obrażeń, co pozwoliło im na inicjację z pełnymi paskami życia. Szczerze mówiąc podejrzewam, że było to najlepsze zagranie wczorajszego dnia i będzie ono jeszcze przez długi czas wspominane.

Jednorazowy wybryk czy stały trend – jak myślisz, czy rozwój “zdolności aktorskich” będzie równie dynamiczny i jeszcze bardziej zwiększy swoje znaczenie w ogólnej taktyce zespołu? Czy meta w której rotacje odgrywają tak dużą rolę daje szansę na nagły rozwój “zasłon dymnych” i taktyk pozorowania działań?

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.