Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Zaprezentowano dwie pierwsze gry Riot Forge

Zgodnie z zapowiedzią odbywająca się dzisiaj w nocy impreza The Game Awards była okazją do zaprezentowania pierwszej produkcji przygotowanej w ramach inicjatywy Riot Forge. Jak się jednak okazuje na imprezie ogłoszono nie jedną, a dwie gry przygotowane w ramach tego projektu.

CON/VRGENCE – A League of Legends Story

Pierwsza gra czyli CONV/RGENCE: A League of Legends Story ma być platformówką akcji dla pojedynczego gracza rozgrywającą się w Zaunie. Protagonistą gry będzie młody Ekko, który właśnie odkrywa swoją ikoniczną moc manipulowania czasem. Za tą produkcję odpowiedzialne będzie Double Stallion Games, czyli studio odpowiedzialne dotychczas raczej za pomniejsze, mniej znane produkcje. Trailer gry znaleźć możecie poniżej:

Zaraz po ujawnieniu gry Riot uruchomił specjalną stronę, na której już teraz można zapisać się do newslettera by nie przegapić nowych informacji na temat gry.

Ruined King: A League of Legends Story

Drugą ujawnioną grą jest Ruined King: A League of Legends Story, czyli turowa gra RPG, kładząca mocny nacisk na opowiadaną historię. Sama gra zabrać ma nas do Bilgewater i Shadow Isles, jej historia ma się dziać po znanym z League of Legends wydarzeniu Burning Tides (wydarzenie w ramach którego ARAM został przeniesiony na mapę inspirowaną Bilgewater, w grze udostępniony został tryb Black Market, a Gangplank otrzymał reworka), a w trakcie rozgrywki będziemy mieli możliwość przejąć kontrolę nad wieloma postaciami znanymi z LoL-a. Za grą stoi studio Airship Syndicate, które w przeszłości miało okazję wydać takie produkcje jak Battle Chaser: Nightwar, czy Darksiders Genesis. Trailer gry prezentuje się następująco:

Podobnie jak w przypadku poprzedniej gry również ta gra oferuje specjalny newsletter, który znaleźć można pod tym adresem.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.