Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Wizualne reworki, nerfy przedmiotów i o Caitlyn słów parę

W ostatnich kilku dniach pracownicy Riot-u zdradzili nam jeszcze więcej informacji dotyczących nadchodzących zmian w League of Legends.

Pierwszą ze zmian jest kontynuacja tematu dotyczącego wielu zmian w itemach, które pojawić się mają już w najbliższej przyszłości na PBE. Pierwotnie zapowiedziane zmiany spotkały się z dużym odzewem społeczności, a część uwag skierowanych przez graczy zaowocowało pewną modyfikacją w planach co od kilku itemów.:
Doran Shield – zmiana regeneracji hp na 5 sekund do 6 albo 7 (obecnie na wszystkich serwerach regen. wynosi 10 a w pierwotnych zmianach wynosił 5)
Relic Shield – zmiana w regeneracji hp na 5 sek (nie sprecyzowana)
Frostfang – zmiana wszystkich statystyk aby zrobić ponowne miejsce dla Ability Power
Talisman of Ascension – zmiany w generacji golda (modyfikacje mają w zamiarze ustawić jej wartość na odpowiadającą pozostałym 2 itemom dla supportów)
Frost Queen’s Claim – potencjalne zmiany w statystykach
Ruby Sightstone – bliżej nie ujawnione zmiany (w założeniu item być bardziej wydajny w late game)

Kolejny post dotyczy nowego championa Vel’Koza, a mianowicie wyjaśnia on, które z jego spelli jest blokowanych przez W Yasuo:
Q– blokowane przez ścianę, strzały odbite także są blokowane (jeśli pierwszy strzał uderzy w ścianę nie odbije się on)
W– blokowane przez ścianę, ale część nie zablokowana przez ścianę nadal wybuchnie
E– pocisk jest blokowany przez ścianę jednak rozprysk przez ścianę przechodzi
R– ściana nie działa w żaden sposób

W jednym z postów jeden z pracowników zapewnił, że Riot już pracuje by naprawić grafikę ulti Heartseeker Ashe, które jest trudne do zauważenia dla daltonistów

Inny z pracowników odniósł się także do pomysłu społeczności aby stworzyć supporta pochodzącego z Voidu. Podkreślił on, że pomysł stworzenia pełnoprawnego teamu złożonego z potworów z Pustki (Top,Jungle,Mid,Adc,Supp), a dodatkowo support umożliwiłby Riot-owi ukazanie pustki w trochę innym świetle. Mimo tego iż Riotowi podoba się ten pomysł nie chcą oni czynić żadnych obietnic.

Ostatnią z informacji jest informacja dotycząca wizualnych reworków Ireli i Caitlyn. Na początku należy podkreślić, że nie są to żadne gwarancje, a wszystkie zamieszczone tu informacje nie muszą znaleźć potwierdzenia w późniejszych patchach.
Jeśli chodzi o Irelię, to według zapowiedzi zanim dostanie ona VU powinna dostać ona zmiany w gameplayu (Riot nie jest zadowolony z jej obecnej pozycji w mecie). Autor postu podkreślił, że nie wie on ile zmian u tej postaci zostanie wprowadzonych, a jeśli chodzi o nowy design to zdradził on tylko, że ma ona odpowiadać wyglądowi wojskowej z Ionii (podkreślił on, że w założeniu ma ona odpowiadać designowi z tej krainy zdefiniowanemu przez wygląd Karmy i Yasuo
Co do Caitlyn to IronStylus na wstępie zauważył, że jej obecny wygląd nie pasuje do interakcji z innymi postaciami z Piltover (Jayce, Vi). Inne postacie z tego miasta mają tematykę “Manatechową” (ewentualnie Hextechową) i mimo wszystkich założeń designu Caitlyn powinna mieć elementy odpowiadające tejże tematyce. Zauważa on też, że Caitlyn musi otrzymać VU, aby wpasować się w tematykę Piltover wynika z tego iż dopiero od Jayce i Vi Riot zdefiniował tą tematykę. Pracownik Riot-u nie należy do przeciwników dziwnie wyglądającego, w opinii niektórych ludzi, kapelusza Caitlyn ( mimo tego podkreśla, że ten element też zostanie w jakiś sposób zreworkowany). Stwierdza on też, że ta bohaterka powinna być najbardziej elegancka z wszystkich postaci z Piltover. Na ewentualne zmiany przyjdzie nam jednak poczekać gdyż ten VU zdecydowanie nie leży na szczycie listy priorytetów Riot-u.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.