Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Zapowiedź pierwszej rundy play-off LEC.

W najbliższy piątek oraz sobotę odbędą się mecze pierwszej rundy play-off “League of Legends European Champonship“. Czekają nas spotkania Splyce vs Rogue oraz Schalke 04 vs Team Vitality. Format spotkań to BO5, czyli do 3 zwycięstw. Przegrani BO5 pożegnają się z play-offami, a wygrani awansują do drugiej rundy.

Splyce vs Rogue

W piątek o godzinie 18 odbędzie się pierwsze spotkanie pomiędzy zespołami Splyce i Rogue. Splyce, dzięki zajęciu trzeciego miejsca w sezonie zasadniczym, miało możliwość wyboru przeciwnika z puli dwóch zespołów, a mianowicie Rogue lub Team Vitality. Ostatecznie Splyce zdecydowała się zagrać na Rogue (5 miejsce w sezonie zasadniczym).

Drużyna Splyce na pewno jest faworytem tego spotkania. “Węże” do samego końca walczyły o drugą lokatę i dopiero na finiszu rozgrywek nieznacznie ustąpili miejsca zespołowi Fnatic. Drużyna Petera Dun’a we wiosennym splicie odpadła w drugiej rundzie pewnie przechodząc pierwszą rundę. W obecnym splicie nikt w “Splyce” nie wyobraża sobie innego scenariusza, niż również łatwe przejście pierwszej rundy.

File:SPY 2019 Spring.png

Rogue jest drużyną, która do samego końca walczyła o play-offy, i dzięki uśmiechowi losu udało jej się awansować. Już sam ich awans jest niewątpliwie sukcesem patrząc na to, jak Rogue zaprezentowało się na wiosnę. Wtedy drużyna praktycznie w całkowicie innym składzie zajęła ostatnie miejsce w lidze, co było z pewnością wielki rozczarowaniem. Przed letnim splitem drużyna Rogue pożegnała się ze swoim midlanerem “Sencuxem“, junglerem “Kikisem“, który miał zostać twarzą zespołu na lata oraz wspierającym “Wadidem“, który już w trakcie wiosennego splitu musiał dzielić miejsce w zespole z “Vanderem“. W zespole “Łotrów” występuje trzech Polaków, a mianowicie są to “Inspired“, “Woolite” oraz “Vander

Znalezione obrazy dla zapytania rogue lol

W tym pojedynku na pewno większa presja lezy po stronie “Splyce”, które w zasadzie musi awansować do kolejnej rundy. Atutem Rogue jest to, że może, lecz nie musi przejść dalej. Ich awans do play-off już został uznany za sukces. Podczas sezonu zasadniczego Splyce wygrało swoje obydwa mecze z Rogue. Czy uda im się znowu ich pokonać? A może “do 3 razy sztuka” i tym razem to Rogue wygra starcie? Odpowiedź na to pytanie już w najbliższy piątek!

FC Schalke 04 vs Team Vitality

Jako, że możliwość wyboru przeciwnika przypadła zespołowi Splyce, to dla Schalke (4 miejsce w sezonie zasadniczym) jedynym możliwym przeciwnikiem było Vitality (6 miejsce). Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 17:00.

FC Schalke dość wcześnie zapewniło sobie czwarte miejsce w lidze. Jako jeden z niewielu zespołów mieli od jakiegoś czasu stabilną sytuację, czyli zapewnione czwarte miejsce. Niemiecka drużyna nie mogła ani awansować wyżej, ani też spaść poniżej czwartego miejsca.

File:S04 2019 Spring.png

Drużyna Vitality musiała walczyć o fazę play-off do samego końca. Zespół rozpoczął split bardzo kiepsko. Po 2 tygodniach rozgrywek mogli “pochwalić się” zerową liczbą wygranych oraz czterema porażkami. Po 4 tygodniach wynik zespołu przedstawiał się jako 2-6. Po czwartym tygodniu nastąpiło przebudzenie Vitality i powrót do formy z zeszłego sezonu, gdzie potrafili zakwalifikować się na mistrzostwa świata. Dobra forma praktycznie trwała (prawie) do samego końca. Słowo prawie ma tutaj kluczowe znacznie, ponieważ zespół w ostatnim tygodniu przegrał swoje dwa stosunkowo nietrudne mecze i musiał do samego końca walczyć o play-offy grając w dogrywce z zespołem SK Gaming. W Vitality występuje polski support – “Jactroll

File:VIT 2019 Spring.png

Vitality to drużyna, która może być dla Schalke bardzo niewygodnym przeciwnikiem, a może też również zagrać bardzo słabo. Zespół charakteryzuje się niestabilną formą i w swojej optymalnej dyspozycji może być znacznie cięższym przeciwnikiem, niż Rogue. Bilans Splyce z Vitality to 0-2. Schalke z Vitality jeden mecz wygrało, a jeden przegrało i to dyspozycja dnia może zdecydować, który z zespołów awansuje dalej. Na pewno oba zespoły mają ambicje o wiele większe, niż pierwsza rudna play-off, dlatego owe spotkanie zapowiada się naprawdę bardzo ciekawie. W tym pojedynku z pewnością trzeszczeć będą przyciski na klawiaturze!

Później druga runda

Wygrani wspomnianych wyżej meczów zmierzą się ze sobą w drugiej rundzie. Przegrany z tego meczu odpadnie z gry, natomiast wygrany będzie walczył o finał z przegranym meczu pomiędzy G2, a Fnatic.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.