Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Diamondprox załamany, Edward przeprasza fanów

Gambit Gaming, pomimo utraty Alex Icha, jest nadal jedną z najpopularniejszych drużyn w Europie, z ogromną rzeszą fanów. Kibice rosyjskiej organizacji mogą być bardzo zawiedzeni występami swoich ulubieńców w letnim splicie LCS.eu 2014. Diamondprox i spółka zupełnie nie spełniają oczekiwań, a na dodatek w ostatnim superweeku nie wygrali ani jednego spotkania.

Rosyjska organizacja ma obecnie bilans 5-12, który daje im tylko 29% zwycięstw i plasuje na 7. miejscu w rozgrywkach na Starym Kontynencie. Ostatni mecz wczorajszego dnia, ich starcie z naszymi chłopakami z Roccatu, było dla nich niezwykle ważne. Polska drużyna znajduje się w tabeli bezpośrednio nad nimi, na miejscu premiowanym grą w playoffach.

Hitem reddita stało się zdjęcie załamanego Diamonda, którego kamera złapała chwilę po przegranej grze z Polakami. Rzadko kiedy dane jest nam oglądać profesjonalnego gracza w takim stanie, nie mówiąc już o tym, że ten gracz niegdyś uważany był za najlepszego na swojej pozycji na świecie.

Na temat ostatnich wyników GG za pośrednictwem facebooka wypowiedział się Edward. Słowa armeńskiego supporta całkowicie oddają sytuację jego zespołu:

Gambit Edward (via facebook)

Chciałbym przeprosić wszystkich fanów, których rozczarowuje swoimi występami. Nie uważam jednak, żeby były one tak złe. Trenuje 18 godzin dziennie na co składa się około 80 gier SoloQ na tydzień oraz scrimmy i oficjalne mecze. Odłożyłem swoje życie osobiste na bok po to, by zrobić cokolwiek tylko konieczne, aby awansować na Mistrzostwa Świata nawet bez Alex Icha. Nasze rezultaty nie zależą jednak od indywidualnych występów. Jesteśmy beznadziejni jako zespół i chyba każdy to widzi. Nigdy w całym swoim życiu nie byłem tak smutny. Czuje, że robię wszystko to co powinienem robić, ale niestety nie przekłada się to na nasze wyniki. Czasami myślę o końcu zakończeniu swojej kariery, ale wiem, że to nie jest sposób, w którym chciałbym to zrobić. Czuje, że mogę osiągnąć o wiele więcej jako profesjonalny gracz. To ciężki czas dla Gambitu i dla mnie. Nie wiem co więcej mogę powiedzieć.

Ex-M5 zostało postawione w bardzo ciężkiej sytuacji. Podczas gdy Alex Ich wraz z Ninjas in Pyjamas świetnie radzą sobie na amatorskiej scenie, Gambit zamiast o Mistrzostwa Świata walczy o utrzymanie się w LCS. Ciężko by było patrzeć, gdyby w relegacjach do sezonu 5 Rosjanie przegrali właśnie z Alexem i NiP.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.