Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Zagłosujcie na najciekawsze zmiany – podsumowanie sezonu 2016

Sezon 2016 należy już do przeszłości! Mimo że z zapałem szykujemy się na kolejny, ciężko będzie rozstać się ze starym sezonem. Riot uraczył nas wieloma zmianami związanymi z junglą, przedmiotami oraz tworzeniem skórek i bohaterów. Mnóstwo postaci uległo zmianom, a także pojawiło się kilka nowych osobistości w gronie bohaterów. Zapraszamy na krótkie podsumowanie połączone z ankietą. Zadecydujcie sami, które ze zmian wyszły League of Legends na plus, a które Riot mógł sobie darować.

Nowi bohaterowie

Czym byłoby League of Legends bez nowości? A jeśli mowa o nowościach, największymi z nich byli chyba nowi bohaterowie i ich intrygujące umiejętności.

illaoi

Pierwszą bohaterką wpuszczoną do gry 24 listopada jest Illaoi illaoi, Kapłanka Krakena (podobno to ten sam stwór, który zatopił okręt Gangplanka). Mało mobilny bruiser, który jednak z pomocą swojego morskiego bożka (a dokładnie tylko jego macek) potrafi zniszczyć cały przeciwny team. Można powiedzieć, że to po prostu taki Darius w żeńskiej (choć czy aby na pewno?) wersji ( ͡° ͜ʖ ͡°).

jhin

Następną osobistością goszczącą w świecie League of Legends był wirtuoz sztuki zabijania, Jhinjhin. Wypuszczony 1 lutego 2016 roku wzbudził niemałe zainteresowanie wśród mainów strzelców. Nic dziwnego. W końcu nie na co dzień widzi się postacie osiągające ponad 1000 AD!

aurelionsol

Architekt to dość odpowiedzialny i precyzyjny zawód. To samo tyczy się Architekta Gwiazd, którym trzeba grać z niemałą precyzją i opanowaniem. Niejeden miał już gwiazdki przed oczami, gdy nieprzerwanie obracające się centrum wszechświata wsysało w czarną dziurę jego punkty zdrowia!

taliyah

Dziewczyna jeżdżąca na desce? Dla niektórych brzmi jak kobieta marzeń. Ta jednak ma kamienne serce i w dodatku potrafi nieźle przywalić. Ciekawy gameplay i specyficzny charakter sprawiły, że wielu z graczy zakochało się w Tkaczce Skał od pierwszego zniszczenia (oczywiście wrogiego Nexusa). Data wypuszczenia: 18 maj 2016.

kled

Szalony, niepowtarzalny i niesamowicie zabawny. Moim skromnym zdaniem jeden z najlepszych bohaterów w Lidze Legend. Bardzo ciekawe umiejętności w połączeniu z delikatnie psychopatycznym charakterem tworzą z niego bardzo przyjemnego w grze bohatera. Jeden z świeższych nabytków Ligi Legend. Pojawił się w grze 10 sierpnia 2016 roku.

ivern

Ostatni z wydanych przez Riot championów (ukazał się 5 października 2016). Uosobienie dobra i szlachetności. Plotki głoszą, że to on założył organizację ochrony zwierząt WWF. Mimo trudnych początków w Lidze znalazł swoje miejsce i choć nie jest jeszcze popularnym wyborem, to z pomocą swojej stokrotki potrafi nieźle nakopać!

Który z najnowszych bohaterów najbardziej przypadł wam do gustu? Podobają wam się nowe rozwiązania zastosowane w umiejętnościach powyższej szóstki?

 

Przedmioty usunięte i wprowadzone

Dużo zmian dotknęło także przedmiotów z których część trafiła do lamusa jak Zefir zephyr czy Wola Starożytnychwilloftheancients, a inne dopiero co zawitały na półki sklepu z bronią! Tych drugich jest stanowczo więcej, zanim jednak wymienimy choć kilka, poświęćmy minutę ciszy tym, którzy odeszli…

Śpieszmy się kochać przedmioty. Tak szybko odchodzą.

Ale nie ma co zwieszać głowy! Riot uraczył nas sporą dawką nowych itemów. Oto kilka z nich:

  •  Ognista Armatarapidfirecannon
  • Hextech GLP-800 oraz  Protopas Hextech-01
  • Mroczne Ostrze Draktharruduskbladeofdraktharr
  • Taniec Śmiercideathsdance

To tylko niektóre z wprowadzonych przedmiotów. Kilka ze starszych itemów zostało również nieco podrasowanych np. Ostrze Gniewu Guinsooguinsoosrageblade.

Jak oceniacie zmiany w przedmiotach? Czy Riot poszedł w dobrą stronę?

Zmiany w jungli

Za siedmioma górami i siedmioma lasami żyła sobie piękna królewna pilnowana przez złego smoka. Dzielny książę pokonał bestię i uratował więzioną damę. Wszystko wskazywałoby na szczęśliwie zakończenie, jednak smok okazał się mieć trzech starszych braci i napakowanego tatę z ponad sześcioma tysiącami HP 😀

 

Tą krótką bajką zaczynamy wprowadzenie do zmian, które nastąpiły w jungli 2016 roku. A trochę się tu podziało. Nie tyle co liczba zmian, a bardziej ich wpływ na grę wywołały spore zamieszanie w świecie leśników. Smoki dające różne stałe wzmocnienia dla całego zespołu sprowadziły rolę junglera do nieustannego sprawdzania czasu odnowienia na Porażeniusmite. Dodatkową atrakcją okazał się być Herold Riftu, którego buff niejednokrotnie decydował o wygranej alei.

 Który ze smoków ma dla was największą wartość? Podoba wam się zwiększenie liczby buffów w grze?

Warsztat Hextech

hextech_crafting_banner

 

Jedni popierają inni twierdzą, że to zwykły chwyt marketingowy, a jeszcze inni narzekają na brak kluczy lub skrzynek. Jedno jest pewne, co zcrafcimy, to nasze! Wprowadzony 24 marca 2016 roku Warsztat Hextech pozwolił wielu graczom na zyskanie kilku, a czasem nawet kilkunastu skórek i bohaterów. System nagradzania za granie jest naprawdę dobrym pomysłem.

Ludzie dzielą się na dwa typy. Tych którym brakuję skrzynek i tych, którym brakuje kluczy.

 

Jak oceniacie Warsztat Hextech? Jesteście zadowoleni z tego, co wam wypadło ze skrzynek?

World Championship 2016

worlds-2016-968x505

Sporo emocji dała nam również scena e-sportowa. Po zaciętym pojedynku w finale została Korea i… Korea (któż by się tego spodziewał!). Wygrała oczywiście Korea (tylko ta z Fakerem na czele). Mimo to widzowie z pewnością się nie nudzili. Ciekawe połączenia takie jak Miss Fortune support i Ashe ADC czy nietypowe zagrania jak zabójstwo ultem Caitlyn odradzającego się z Guardian Angela wroga (filmik poniżej), to tylko niektóre z wisienek na torcie!

Zasłużonym zwycięzcą okazało się być SKT1, które pokonało w finale SSG 3:2!

Jak oceniacie tegoroczne mistrzostwa? Komu kibicowaliście?

Oprócz powyższych zmian należałoby jeszcze napomknąć o reworku magów i zmianach w specjalizacjach, które również wprowadzone zostały w minionym sezonie.

Po takim podsumowaniu przychodzi czas na ostateczne rozliczenie! Jaką ocenę od 1 do 10 wystawilibyście firmie Riot za sezon 2016? Co Wam najbardziej, a co najmniej przypadło do gustu? Piszcie w komentarzach! 😀

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.