Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

YouTube wykupuje Twitch.TV za miliard dolarów

Zgodnie z pierwszymi nieoficjalnymi informacjami jesteśmy świadkami wydarzenia, który zapisze się na trwałe w historii internetu. Według wiadomości zebranych przez serwis variety.com (który jako swoich informatorów podaje osoby zaznajomione z transakcją) YouTube zdecydował się wyłożyć ponad miliard dolarów w zamian za największą platformę streamingową – Twitch.TV.

Obecnie YouTube ma przygotowywać się do występów przed amerykańskimi komisjami odpowiedzialnymi za ustawy antymonopolowe – w USA duży nacisk kładziony jest, aby rynek nie był zmonopolizowany przez jedną firmę. Oficjalne oświadczenie nie wypłynęło jeszcze ani ze strony Youtube’a ani ze strony Twitcha – obie korporacje zdają się czekać na ostateczna decyzję odpowiednich komisji, które potwierdzą możliwość przejęcia Twitcha.

źródło: http://variety.com/2014/digital/news/youtube-to-acquire-videogame-streaming-service-twitch-for-1-billion-sources-1201185204/

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.