Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

xPeke wraca do LCS z nową drużyną

Wczorajszy finał play-offów europejskiej części rozgrywek Challenger Series zdecydował o tym, kto zastąpi drużynę Meet Your Makers w nadchodzącym, letnim splicie EU LCS. Jak się okazuje, zgodnie z przewidywaniami, najlepszą ekipą na pół-profesjonalnej scenie okazał się Team Origen.

Przypomnijmy, że po rozpadzie starego składu Fnatic, czyli odejściu z zespołu czterech z pięciu graczy, xPeke zdecydował się założyć własną formację. Znalazło się tam też miejsce na sOAZ-a, a skład uzupełnili znany z występów w Teamie SoloMid dżungler Amazing, kojarzony z gry w Lemondogs, a później w Ninjas in Pyjamas Mithy, a także niezwykle utalentowany duński strzelec – Niels.

Origen przystąpiło do zmagań w Challenger Series w roli zdecydowanego faworyta i początkowo rzeczywiście dominowało pół-profesjonalną scenę, wygrywając mecz za meczem. Później jednak xPeke i spółka złapali niewielką zadyszkę, o czym przegrane spotkanie z ex-LLL, obecnie Copenhagen Wolves Academy w sezonie zasadniczym oraz ogromne kłopoty, jakie hiszpańska formacja miała w półfinałowym starciu z polskim Reason Gaming, ostatecznie wygranym 2-1. Wszystko jednak błyskawicznie wróciło do normy i do finałowego pojedynku Origen przystąpiło już w pełni skoncentrowane, co przełożyło się na całkowicie jednostronny obraz starcia, w którym xPeke i spółka zdemolowali rywali z CWA w stosunku 3 do 0.

W związku z tym, Team Origen może już przygotowywać się do występu w europejskim cyklu LCS, gdzie, jak już zostało wspomniane, zastąpi ostatni zespół wiosennego splitu – Meet Your Makers. Jak myślicie – czy złożona przez xPeke ekipa słusznie nazywana jest nowym super-teamem i powalczy o wygraną w nadciągających rozgrywkach czy raczej nie zabłyśnie i okaże się kolejną ekipą środka tabeli? A może, według Was, Origen stoczy trudną walkę o utrzymanie w cyklu? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach!

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.