Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Wypowiedź IronStylusa na temat nowej Morgany

Jeden z Rioterów – IronStylus, w jednym ze starszych postów na oficjalnym forum LoLa poruszył temat aktualizacji graficznej jaka ewentualnie może spotkać Morganę, a także odpowiedział na powtarzające się prośby graczy o udostępnienie listy postaci, które w przyszłości mają również mają otrzymać VU. Jego przetłumaczone wypowiedzi możecie znaleźć poniżej.

Lista przyszłych VU

Czy istnieje jakakolwiek szansa na udostępnienie nam listy postaci, które mają w przyszłości otrzymać jakiegoś rodzaju rework? Zdaje sobie sprawę z tego, że część osób może narzekać jeśli nie uda wam się spełnić założonego terminu, jednak i tak wolałbym wiedzieć jakie reworki  w przyszłości nadejd,ą nawet jeśli informacje te nie będą w 100% prawidłowe.

Chciałbym móc udostępnić taką listę, jednak raczej nie zostanie ona podana do wiadomości publicznej. Nasze priorytety cały czas mogą ulec zmianie, okazać może się, że jakaś postać wymaga pilnej aktualizacji, a niektóre projekty mogą ulec znacznemu opóźnieniu.

Wiele czynników wpływa na to, które postacie są postrzegane jako wymagające “remontu”. W największym stopniu jest to szeroko pojętą grafika danego championa. Więc gdy przykładowo przyjrzymy się obecnej grafice (koncept, model 3D, animacje itd.) Morgany, zauważymy, że nie wypada ona zbyt korzystnie. To właśnie ta ocena grafiki decyduje jakie miejsce dana postać zajmie na liście bohaterów mających otrzymać rework. Oczywiście o pozycji decyduje także częstotliwość pojawiania się takiego championa w rozgrywkach na różnym poziomie.

Musimy także rozważyć czy dana postać jest lubiana przez graczy, a także czy nie wymaga ona ulepszenia w samej sferze konceptu. Te czynniki decydują czy pokusimy się o tak radykalne zmiany jak w przypadku nowego Karthusa czy powstającego jeszcze Siona (zmiany te bardziej przypominają tworzenie nowej postaci niż tylko aktualizowanie starej).

Nie możemy też zapominać o nakładzie pracy jaki wymaga poprawienie danej postaci. Zależy to od ilości jej animacji, efektów wizualnych czy puli skinów championa. Obecnie wydaje mi się, że odpowiedzialny za to team woli zająć się raczej Evelynn niż Morganą.

VU Morgany

Następnie rozwinął on temat ewentualnego VU Morgany.

Myślimy nad odsłonięciem jej nóg lub przynajmniej wyraźniejszym ich zaakcentowaniu w nowy designie.

Osobiście jestem fanem tego pomysłu. Dodatkowo animatorzy zdają się nie przepadać za pełnymi sukniami.  Wydaje mi się, że pod tym względem Karma po reworku jest dobrym wzorem dla nowej Morgany. Oczywiście pomysł ten nie rozwiązuje wszystkich licznych problemów jakie sprawia animacja tego typu ubrań. Osobiście uważam , że suknia nadal powinna mieć wyraźnie zarysowaną sylwetkę. Chciałbym żeby była ona pocięta w niektórych miejsc.

Nieważne na jaki design się zdecydujemy, i tak postaramy się wyraźniej zaakcentować jej nogi, na wypadek gdyby przyszłe skórki tego wymagały.

Zapytany o to czy Riot posiada już jakiś konkretny koncept nowej Morgany odpowiada:

Właściwie mamy jeden koncept stworzony przez  Zeronis, jednak nie mieliśmy jeszcze okazji dyskutować o nim. Nie chce żebyście zrozumieli mnie źle, on jest niesamowity, jednak niewykluczone, że zdecydujemy się coś do niego dodać lub popchnąć go w jakimś określonym kierunku.

Odpowiadając na prośby o pokazanie wspomnianego już konceptu i pytania o ewentualną aktualizację graficzną Kayle , IronStylus mówi:

Osobiście myślę, że Kayle przydałaby się drobna aktualizacja. Chciałbym wykorzystać VU by bardziej zaakcentować związek pomiędzy tymi postaciami, a także by lepiej oddać ich przeciwieństwo.

Pokazanie konceptu niestety obecnie nie jest możliwe.

Włączając się do dyskusji o animacji chodzenia Morgany pisze:

Sam zastanawiałem się nad tą animacją. Nie musimy jakoś bardzo jej zmieniać jednak z drugiej strony może powinna ona zostać zastąpiona poprzez lewitację podobną do Malzahara czy Karthusa? Osobiście chciałbym jedynie zachować istniejący chód jedynie wprowadzając drobne poprawki. Sprawdzimy jednak pewnie jak wyglądać będzie Morgana cały czas unosząca się nad ziemią lub tylko w pewnych momentach (różne animacje poruszania się), przy tym z pewnością będzie to wymagało sporego nakładu pracy.

Jako, że wiele osób obawiało się, że ewentualna aktualizacja graficzna tej postaci może spowodować zanik ikonicznej sukni jaką obecnie posiada Ghost Bride Morgana:

Naprawdę lubię tę skórkę i rozumiem dlaczego ludzie uważają jej suknie za ikoniczną. Jednak żeby być szczerym, zachowanie jej w miarę niezmienionym kształcie będzie naprawdę sporym wyzwaniem dla animatorów.

Pamiętajcie jednak, że rzeczy, które tutaj napisaliśmy nie są żadnymi obietnicami. Jeśli chodzi o ewentualną datę premiery takiej aktualizacji, to jeśli uda nam się w miarę szybko ustalić odpowiedni koncept graficzny, mamy szansę wyrobić się do końca tego roku.

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.