Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Wskaźnik zasięgu wież wkrótce na PBE

Riot robi kolejny krok w kierunku początkujących graczy, umożliwiając im jak najłatwiejszy start na Polach Sprawiedliwości. Tym razem jeden z Rioterów podzielił się szczegółami dotyczącymi wskaźnika zasięgu wież. Poniżej wpis na oficjalnym forum League of Legends autorstwa Iniquitee:

Witaj społeczności PBE!

Wkładamy wiele wysiłku w sprawdzanie tego, czego warto nauczyć się o League of Legends grając po raz pierwszy i tym razem postanowiliśmy przyjrzeć się wieżom. Zachowanie wież jest jedną z najbardziej dezorientujących rzeczy zarówno dla nowych graczy MOBA, jak i tych nieco już zaznajomionych z podstawowymi zasadami gry, co często kończy się egzekucją zanim gracze nauczą się kiedy i czemu wieża ich atakuje. Nawet bardziej doświadczonym graczom nauka dokładnego zasięgu wież może zająć miesiące, a nawet lata, zanim będą w stanie w stanie wykonywać perfekcyjne turret divy.

Wskaźniki wież są nowym dodatkiem w patchu 3.13, którego celem jest nauczenie graczy jak zachowują się wieże będąc naturalną częścią gry. Kiedy jesteś blisko wieży, okrąg pojawia się na ziemi by wskazać Ci jej dokładny zasięg. Okrąg zmienia kolor by wskazać Ci kiedy możesz się czuć bezpiecznie blisko wrogiej wieży, a kiedy nie. Kiedy jesteś w jej zasięgu okrąg zmieni kolor i wzór by wskazać Ci dokładny moment ściągnięcia na siebie aggro wieży. Naszym celem była przejrzystość bez bycia zbyt hałaśliwym i będziemy zachwyceni, jeśli dacie nam znać co o tym sądzicie.Kiedy ten element wejdzie na oficjalne serwery, będzie dostępny tylko w trybach Co-Op vs AI oraz trybach treningowych, takich jak tutorial, czy custom game przeciwko botom. To narzędzie do nauki dla graczy na wszystkich poziomach, ale myślimy, że w momencie, kiedy decydujesz się na grę PvP trening się kończy i zaczyna się prawdziwa gra. Jeśli nie podoba Ci się wygląd wskaźników, lub chcesz sprawdzić zasięg wież na własnej skórze, umożliwiliśmy opcję wyłączenia tej pomocy, która znajduje się poniżej zakładki Gra w menu opcji. Mamy nadzieję, że skorzystasz z niej i dasz nam znać co o tym sądzisz!

Iniquitee odniósł się także do pytania, czy wskaźnik zasięgu wież mógłby być wprowadzony do normalnych trybów PvP:

Całkowicie się zgadzamy. Na tę chwilę chcemy się upewnić, że to skuteczne narzędzie do nauki. Nie jesteśmy całkowicie przeciwni idei ujrzenia tej pomocy w trybach PvP pewnego dnia, ale zastanawiamy się także, czy nie ma lepszych,  bardziej subtelnych sposobów na pomoc graczom w tym zakresie. Na dziś tryb ten będzie tylko w grach z botami, z którymi gracze będa zmagać się nieco dłużej wskutek zmian przeprowadzonych przez nas kilka miesięcy temu odnośnie odblokowywania nowych trybów gry. Bazując na odbiorze, danych i opinii przyjrzymy się w jaki sposób gracze wchodzą w interakcje z wieżami w trybach PvP.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.