Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Wreszcie informacje o reworku Yoricka oraz możliwym nerfie Leony

Kog’Maw jest jednym z tych bohaterów, którzy byli bardzo popularni w przeszłości, jednak nie odnajdują się zbytnio w obecnej mecie. Akurat w przypadku tego championa sporym problemem wydaje się meta promująca zarówno asasynów jak i bardzo wytrzymałych bohaterów (na top lane’ie), którzy dysponują odpowiednimi narzędziami do doskoczenia i zabicia przeciwnego carry, co w połączeniu z faktem iż ten potwór z pustki nie dysponuje żadnego narzędzia do ucieczki (po za nie największym slowem). Na razie planowane jest zmienienie jego Q na skillshot (zmiana ta zostanie wprowadzona wraz z graficznym przekształceniem tej umiejętności), co w założeniu ma lepiej współgrać z jego obecnym zasięgiem.


W przypadku Yoricka wielkie zmiany zostały zapowiedziane już stosunkowo dawno, jednak od pewnego czasu nie pojawiła się o nich żadna informacja. Meddler na forum jednego z regionów rzucił jednak trochę światła na tę sprawę przyznając, że mimo iż zaplanowane zostały już bardzo daleko idące zmiany to prace nad nimi nie są obecnie prowadzone. Za przyczynę takiego stanu rzeczy podaje się fakt iż szczytowe miejsce na liście postaci do kompletnego zreworkowania zajmuje obecnie Sion i to nad jego zmianami pracuje obecnie Riot. Dla przypomnienia warto wspomnieć, że plany reworku Yoricka motywowane były faktem iż jest to postać niedająca wielkiej satysfakcji podczas grania (poza satysfakcją z wygrywania linii), totalnie zabijająca radość z gry u przeciwnika na linii i niedająca prawie żadnego pola do popisu w późniejszej fazie rozgrywki.


Zgodnie z tym co już zostało napisane Sion jest priorytetem jeśli chodzi o kompletne reworki. Postać ta obecnie cierpi z powodu kilku różnych problemów takich jak bardzo chaotyczne umiejętności, fakt iż jest on bardzo słaby tematycznie, brak możliwości skontrowania kiedy ma przewagę. Riot postanowił rzucić trochę światła i zapowiedział że starają się by nowy Sion bazował na AD (w przypadku Siona przed reworkiem budowano go zarówno pod AD jak i pod AP), co motywowane jest jego tematyką.


Po zmianach w otrzymywaniu złota przez supporty Leona stała się jednym z najmocniejszych obecnie supportów. Niewykluczone że z tego powodu zostanie ona osłabiona, jednak Riot nie zamierza podejmować żadnych kroków przed wprowadzeniem zmian w przedmiotach (zmiany obecnie testowane na PBE), gdyż są one wycelowane w dużym stopniu właśnie w stronę supportów (być może zmienią one odrobinę obecną sytuacje).


Shaco od bardzo długiego czasu znajduje się kompletnie poza metą. Z tego powodu obecnie bardzo rzadko możemy spotkać go w grze. Wydaje się, że istnieje kilka przyczyn takiego stanu rzeczy. Jego niewidzialność jest bardzo słaba w porównaniu z tą u Evelynn, jest on stosunkowo łatwy do zabicie w późnej fazie gry, a dodatkowo poza pacynkami nie posiada on żadnego CC. Przy tak wielu wadach nie oferuje on na tyle dużo aby być opłacalnym pickiem. Wszystko wskazuje, że zmiany w umiejętnościach tego bohatera pójdą w parze z VU, jednak przyjdzie nam na nie sporo poczekać gdyż Riot obecnie dopiero testuje kilka koncepcji by upewnić się w jakim kierunku ewentualne zmiany powinny pójść.
Skoro jesteśmy już przy temacie Shaco warto wspomnieć, że Riot planuje poprawić sytuację także kilku innych rzadko granych junglerów. Będzie to wymagało wzmocnienia niektórych bohaterów i osłabienia innych, a także kilku innych zmian (bardzo prawdopodobne są zmiany w itemach). Tego typu modyfikacje są już powoli wprowadzane, a ich przykładem będzie nadchodzący patch zawierający wzmocnienia Skarnera i osłabienia Kha’Zixa, dodatkowo trwają testy zmian w itemach (które prawdopodobnie nie znajdą się w nadchodzącym patchu, ale w jeszcze następnym)


Podobnie jak w przypadku Yoricka, zmiany Viktora zostały zapowiedziane już pewien czas temu i mimo tego od dawna nie pojawiły się w tej sprawie żadne informacje. Wiadomo, że zmiany będą dotyczyć umiejętności pasywnej tego championa, a mianowicie po zmianach wybór ulepszenia ma być bardziej sensowny, sama umiejętność pasywna ma być bardziej satysfakcjonująca i być na tyle dobra, aby w late game nie zajmowała tylko miejsca w ekwipunku. Viktor jest jednak championem będącym dość nisko na liście priorytetów, co sprawia, że na wprowadzenie jakichkolwiek zmian przyjdzie nam pewnie jeszcze poczekać.


Gangplank podobnie jak Shaco wymaga sporych zmian w jego zestawie umiejętności. Aktualnie nie wiadomo w jakim kierunku pójdą zmiany u GP, jednak wiadomo że będą one zawierać minimalny VU (minimalny, gdyż Gangplank otrzymał już zaktualizowany model, którego VU zmieniać już raczej nie będzie).


W reakcji na wiele zapowiedzianych reworków część graczy postanowiła zapytać o ewentualne zmiany u kilku dodatkowych bohaterów.
Urgot jest postacią bardzo trudną do zbalansowania, może być niesamowicie mocny (jak w pamiętnym meczu pomiędzy M5 a Dignitasem, gdzie po otrzymaniu blue buffa potrafił on wygrać bota bez supporta), ale także wypadać na długi czas z mety (jak obecnie). Rework gameplayu jest już w trakcie tworzenia i niewykluczone, że wraz z nim zobaczymy także VU (wprowadzenie zmian nie powinno potrwać długo).

W przypadku pozostałych bohaterów, o których pytała społeczność żadne zmiany w gameplayu nie są na razie planowane, ale mimo tego w odpowiedziach Rioterów udało się znaleźć kilka informacji.
W przypadku Rumble Riot pracuje by wydać mu nowego skina (od momentu wyjścia w 2011 roku nie został wydany żaden nowy skin). Nie wiadomo na razie ile zajmie wydawanie nowego skina jednak wiadomo że Riot musi najpierw popracować nad szkieletem podstawowego modelu.
Anivia raczej w najbliższym czasie nie dostanie zmian ani w przypadku gameplayu (żadne zmiany nie są planowane), ani żadnych zmian wizualnych (jako że nie tak dawno zaktualizowane zostały tekstury wszystkich skinów).
Riot nie planuje chwilowo żadnej zmiany w przypadku Fiory, jednak w odpowiedzi na pytanie o nią Meddler przyznał iż trwają próby naprawienia obecnej sytuacji na top lanie (problemy z tą sytuacją są szczególnie widoczne na LCS, gdzie po za zaledwie kilkoma championami żadna inna nie zostaje na topa picknięta).


Dodatkowo Riot rzucił trochę światła na zmiany, o których już dużo się mówiło, a także na zmiany aktualnie testowane na serwerze testowym.
Jeśli chodzi o Warwicka to bardzo prawdopodobne, że zmiany w umiejętnościach pójdą w parze z aktualizacją graficzną (nie jest to pewne, gdyż obecnie pod kątem graficznym Riot ma naprawdę dużo roboty).
W przypadku pewnych zmian jakie planowane są dla Ryze’a to planowane jest wzmocnienie jego wczesnej fazy gry (nie są planowane żadne większe zmiany).
Meddler podkreśla także, że nadchodzące zmiany Gragasa nie mają na celu zabicie AP Gragasa (chodzi o informację, że po zmianach Gragas ma bardziej przypomnać AP bruisera niż faktycznego maga), a raczej zmienić typ jego obrażeń na bardziej ciągłe (osłabienie jego możliwości burstu).

Wiele osób dziwiło się faktem iż po uruchomieniu serwera OCE nie została wypuszczona żadna skórka mająca ten fakt uczcić (jak to było w przypadku Ghost Bride Morgany dla serwerów latyńsko-amerykańskich, czy Bear Calvary Sejuani dla serwera rosyjskiego). Mimo że od tego faktu minęło trochę czasu Riot nadal planuje wprowadzić takowy skin, jednak obecnie tworzenie go jest dopiero w fazie wyboru najlepszego konceptu co prawdopodobnie oznacza, że minie kilka miesięcy zanim faktycznie zobaczymy ten skin.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.