Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Worldsy – statystyki regionów: Korea znowu dominuje, Europa słabsza niż Ameryka

Faza grupowa Mistrzostw Świata Sezonu 4 za nami, możemy spokojnie zatrzymać się i podsumować zakończoną już pierwszą część rozgrywek. Nie od dzisiaj na zawodowej scenie League of Legends panuje walka między regionami, która napędza rywalizację drużynową na międzynarodowych turniejach. U nikogo raczej nie wywoła zdziwienia fakt, że Korea Południowa znowu okazuje się najlepsza.

Statystyki regionów

Korea – 16W 3L – 84.2% Samsung Samsung Najin White Shiedl
Chiny – 12W 7L – 63.1% EDG Royal Club OMG

Ameryka Północna – 10W 9L – 52.6% fnggfn

Europa
– 7W 11L – 38.8% slkallfn
Południowo-wschodnia Azja – 4W 9L – 30.7% Taipei Assassins AHQ

Brazylia – 1W 5L – 16.6% KaBuM e-sports

Turcja – 0W 6L – 0%  Dark Passage

Jedyną niepokonaną ekipą na całym turnieju jest Samsung White. Ich siostrzana ekipa, uważana nawet za lepszy zespół, przegrała tylko jeden mecz. Najin White Shield jest w trochę gorszej formie, ale i tak udało im się wyjść ze swojej grupy na pierwszym miejscu.

Ciekawostką jest fakt, że to nie drudzy w klasyfikacji Chińczycy, a nasze europejskie zespoły przyczyniły się do dwóch z trzech porażek Koreańczyków. Alliance i Fnatic w swoich najlepszych grach wyglądali jak zespoły klasy światowej. W swoich najgorszych – jak zespoły ze sceny amatorskiej.

Problemem Europy na Worldsach była przede wszystkim stabilność formy. To samo Alliance, które umiało wygrać z Najin White Shield, na drugi dzień przegrało na brazylijskie KABUM! eSports. Pojedyncza wygrana meczu drużyny z Ameryki Południowej to największe zaskoczenie tych Mistrzostw. Podobna sztuka nie udała się tureckiemu Dark Passage, które zgodnie z oczekiwaniami zaliczyło 6 porażek.

W odwiecznej wojnie Europa vs. Ameryka Północna niestety polegliśmy z kretesem. Nie tylko nie mamy w porównaniu do NA żadnego zespołu w ćwierćfinałach (Stany Zjednoczone będą tam reprezentowane przez Team SoloMid i Cloud9), ale również zaliczyliśmy zaskakująco gorszy bilans. Jeżeli w tym roku w pre-season Riot znowu zorganizuje Battle of The Atlantic, gdzie będą rywalizowały ekipy z obydwu LCSów, to możemy mieć spore kłopoty.

Caster desk - przewidywania analityków

Przechwytywanie

Przed każdym z rozegranych meczów fazy grupowej Riot serwował nam studio, gdzie zaproszeni goście typowali wyniki spotkań. Po ostatniej fali hate’u jaka spadła na byłego trenera Counter Logic Gaming, Montecristo zdołał trochę odbudować swój nadszarpnięty wizerunek analitycznego geniusza League of Legends. Na 37 typowań trafił aż 30, co dało mu zdecydowanie najlepszy wynik ze wszystkich uczestników zabawy. Tuż za nim uplasował się jego były podopieczny – Doublelift.

Honorowa wzmianka należy się też Crumbzzowi, który przewidział, że KABUM! wygra mecz z Alliance, co chyba dla większości z nas wydawało się wtedy niemożliwe.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.