Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

World Elite wygrywa IEM Shanghai

Pierwszy event VIII sezonu Intel Extreme Masters już za nami. Od czwartku do piątku cztery najlepsze chińskie drużyny (World Elite, OMG, Royal Club oraz Invictus Gaming) walczyły ze sobą podczas ChinaJoy 2013 w Szanghaju o pulę nagród $30,000.  Większość tej sumy (18,000$) zgarnęło WE, które po pokonaniu 2-1 OMG w pierwszej rundzie, w wielkim finale bezproblemowo rozprawiło się 2-0 z iG.

Tym triumfem dawni dominatorzy azjatyckiej sceny potwierdzili swój powrót do formy. Ostatnimi czasy ekipa borykała się z wieloma problemami przez które stracili pozycję najsilniejszej drużyny w chińskim LPL (odpowiednik LCSa). Głośno mówiło się o tym, że World Elite może przez te kłopoty skończyć jak Taipei Assassins, które zmieniło prawie swój cały skład, tracąc najlepszych graczy. WeiXiao i spółka pozbierali się do kupy i tym zwycięstwem w pierwszym evencie nowego sezonu IEMu pokazali, że cały czas są światowej klasy zespołem.

Szanghaju nie będzie wspominał dobrze przede wszystkim PDD. Największa gwiazda Invictus Gaming (i najpopularniejszy top laner w Chinach) był ofiarą wypadku samochodowego. Nie odniósł większych kontuzji, ale przez skaleczenia i pobyt w szpitalu musiał odpuścić pierwszy dzień rozgrywek (zastąpił go Young Glory). W wielkim finale dołączył do swojego zespołu, ale nie spisywał się zbyt dobrze – incydent z pewnością miał wpływ na jego grę podczas turnieju.

Był to dopiero pierwszy przystanek nowego IEM. Kolejne turnieje rozegrają się w Nowym Jorku, Singapurze oraz Sao Paulo. Przypominam, że wielki finał sezonu odbędzie się w naszym Katowickim Spodku.

IEM Shanghai:

  • 1. miejsce (18,000$) –  Team World Elite
  • 2. miejsce (8,000$) –  Invictus Gaming
  • 3./4. miejsce (2,000$) – OMG
  • 3./4. miejsce (2,000$) –  Royal Club Huang Zu
Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.