Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

World Championship – koniec fazy grupowej

Pierwsza część World Championship już za nami. Przez cały zeszły tydzień 10 zespołów walczyło ze sobą w fazie grupowej o awans do playoffów. 6 z nich wczorajszego ranka (przynajmniej dla naszej strefy czasowej) pożegnało się z turniejem.

Grupa A

1.OMGlogo std.png OMG7-1
1.SKT1Logo std.png SK Telecom T17-1
3.Lemondogslogo std.png Lemondogs3-5
4.Tsmlogo std.png Team SoloMid2-6
5.GamingGearLogo std.png GamingGear.eu1-7

Mecze w tej grupie były teoretycznie mniej zacięte, bo chińskie OMG oraz koreańskie SKT T1 totalnie zdominowały resztę konkurencji. Te dwie ekipy przegrały pojedynki tylko na siebie i wyglądały zdecydowanie silniej niż pozostałe zespoły. W fantastycznej formie są szczególnie midderzy tych składów – Cool oraz Faker.

Lemondogs zakończyło tą fazę z lepszym bilansem niż TSM, ale tylko dlatego, że SoloMid trochę potrollowało w nic nieznaczącym meczu na GamingGear.eu (przynajmniej zobaczyliśmy Teemo w competitive game). Bilans w bezpośrednich spotkaniach pomiędzy LD i TSM to wciąż 1-1.

Grupa B

1.Fnaticlogo std.png Fnatic7-1
2.GambitLogo std.png Gambit Gaming5-3
3.Samsunglogo std.png Samsung Galaxy Ozone5-3
4.Teamvulcunlogo std.png Team Vulcun3-5
5.Mineskilogo std.png Mineski0-8

Tutaj walka była o wiele bardziej zacięta i do ostatniej gry nie wiedzieliśmy, kto zajmie 2. miejsce i awansuje do playoffów. Aby to rozstrzygnąć potrzebna była dogrywka pomiędzy Gambit Gaming, a Samsung Galaxy Ozone, którą wygrali Rosjanie po prawdopodobnie najbardziej emocjonującym meczu turnieju.

Postawa Ozone jest chyba największym rozczarowaniem tych mistrzostw. Wielu uważało ich za faworyta do tytułu najlepszej drużyny na świecie, ale koreańska ekipa nie dawała sobie rady z europejczykami z Fnatic oraz Gambit. Największa krytyka spadła na Dade, który dysponując bardzo małym champion poolem wyglądał bardzo słabo na tle Alex Icha czy xPeke.

Tak wygląda zestawienie miejsc 9-14 oraz nagród jakie zespoły dostaną za ukończenie World Championship.

9th-10th$ 45,000€ 33,952Lemondogslogo std.png Lemondogs
Samsunglogo std.png Samsung Galaxy Ozone
11th-12th$ 30,000€ 22,635Tsmlogo std.png Team SoloMid
Teamvulcunlogo std.png Team Vulcun
13th-14th$ 25,000€ 18,862GamingGearLogo std.png GamingGear.eu
Mineskilogo std.png Mineski

Ciekawostką jest fakt, że Team SoloMid przegrywając grę na GamingGear pozbawiło się potencjalnego tiebreakera z Lemondogs, który mógł ich kosztować 15,000$. Patrząc jednak na ich zarobki z reklam oraz streamów, członkowie TSMu raczej nie będą długo płakać po tych sumach.

Co dalej? Przed nami playoffy, które zaczynają się jutro. O tym już w następnym newsie.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.