Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Wojna o klawisz: gdzie najlepiej przypisać Błysk?

Blog Jasnowidzenia

Artykuł autorstwa Cactopusa i Karamja Ruma i Nancymon

Tytułowe pytanie jest starsze i od czasu. Według uczonych, wieki temu – jeszcze w czasach bogów, kiedy świat wciąż był przepełniony magią, toczono wielkie bitwy o rozstrzygnięcie sporu o to, który klawisz jest lepszy dla Błysku: D czy F?

W tym artykule postaramy się raz na zawsze rozsądzić ten wiekowy spór. Zebraliśmy garść statystyk pokazujących, gdzie gracze z całego świata wolą przypisać Błysk, czy wybór ten oddziałuje na współczynnik wygrywanych gier oraz czy poziom umiejętności gracza może wpłynąć na jego preferencje w tym zakresie. Część danych rodzi pytania, na które nie możemy udzielić odpowiedzi bez waszej pomocy, dlatego przeczytajcie wszystko od początku do końca!

D czy F?

Ogólnoświatowa popularność skrótów klawiszowych dla Błysku

wg odsetka zarejestrowanych gier

Na poziomie globalnym dostrzec możemy niewielką przewagę przypisywania Błysku do klawisza F, który preferuje 51% graczy. Klawisz D z kolei woli 45% spośród nich.

111111

Zacznijmy od przyjrzenia się ogólnej popularności każdego klawisza. Na poziomie globalnym dostrzec możemy niewielką przewagę przypisywania Błysku do klawisza F, który preferuje 51% graczy. Klawisz D z kolei woli 45% spośród nich. Trzecia kategoria na tym wykresie to „Brak Błysku”. Wskazuje ona odsetek gier, w których gracze korzystali z kombinacji czarów nie zawierającej Błysku.

Sytuacja taka nie zdarza się zbyt często – w 96% przypadków używacie Błysku. Pozostałe 4% można w większości wyjaśnić garstką bohaterów, którzy celowo korzystają z czarów innych niż Błysk. Pięciu bohaterów, którzy najczęściej grają bez Błysku to Shaco (w 72% gier), Singed (59%), Hecarim (57%), Olaf (33%) i Tryndamere (23%).

Tak więc, ogólnie mówiąc, bardziej popularny dla Błysku jest klawisz F. Ale zaraz zaraz – co się stanie, jeśli podzielimy te dane wg regionu?

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.