Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Właściwe wykorzystanie czerwonej karty Twisted Fate’a

Witam. W tym artykule chciałbym omówić jak poprawnie powinno używać się twistedfatewr czerwonej karty TFa . O ile zastosowanie twistedfatewg żółtej karty Twisted Fate’a wydaje się być oczywiste, o tyle w przypadku czerwonej jest ono dla wielu graczy na tyle zwodnicze, że jedynym zastosowaniem jakie uznają jest czyszczenie fal creepów. Słyszałem nawet opinie, że czerwona karta istnieje tylko po to, aby wybieranie żółtej było trudniejsze. Jako osoba mainująca Twisted Fate’a nie zgadzam się z tą opinią. Postać ta nie opiera się tylko (tak jak myśli większość graczy) na używaniu twistedfateq Q, wybieraniu złotej karty oraz teleportacji przy pomocy Przeznaczenia twistedfater. W tym artykule przedstawię kilka poprawnych zastosowań dla czerwonej karty.

Podstawowe użycia omawianej przez nas karty

twisted_fate2

  • Świetnie nadaje się do wave clearu. Używamy jej w środek przeciwnych melee minionów, a zaraz potem naszego q twistedfateq. Jeżeli mamy dostateczną ilość AP to zabijamy cały wave za pomocą tylko tych umiejętności!
  • Możemy też używać jej do zadawania obrażeń zgrupowanym w jednym miejscu przeciwnikom oraz do inicjowania walk drużynowych, jeżeli w naszym teamie nie ma jakiegoś źródła AOE CC.
  • Przydaje się także w momentach, gdy jesteśmy gonieni przez więcej niż jednego przeciwnika, a nasze  twistedfatew  W nie jest jeszcze wymaksowane, więc stun z złotej karty twistedfatewg nie trwa dość długo.
  • Gracze używają jej też do zabijania potworów w jungli, do czasu gdy nie potrzebują many (wtedy używamy niebieskiej karty twistedfatewb)

Parę porad do fazy linii związanych z naszą kartą

  • Umożliwia nam bardzo bezpieczne harrasowanie przeciwnika poprzez rzucanie jej w miniony, tak aby przeciwnik znalazł się w obszarze jej działania.
  • Czasami także przyda się do zabicia dwóch lub więcej minionów na raz, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Parę linii, w których używanie czerwonej karty do walki będzie bardziej opłacalne niż złotej

twisted_fate_by_wacalac-d69tvxgKog’maw: Dzięki niej możemy spowolnić pasywną umiejętność tego bohatera.

Kayle: Problemem na tej linii jest to, że zasięg na jej Q kayleq jest równy naszemu zasięgowi na W twistedfatew. Patrząc na czas działania CC (nasz stun trwa 1 sekundę, jej slow 3 sekundy) to nawet po ogłuszeniu jej jest ona nadal w stanie nas dogonić i bezpiecznie zadawać obrażenia z auto ataków z włączonym E kaylee. W tej sytuacji lepiej jest użyć czerwonej karty, by zaaplikować jej więcej obrażeń, a potem naszego Q twistedfateq i odejście. Zwracając uwagę na wartość jej i naszego slowa zauważymy, że jej spowolnienie jest tylko o 5% wyższe, co pozwala jej na zadanie nam maksymalnie 1 auto ataku przed naszą ucieczką. Co więcej, po zakończeniu czasu trwania jej spowolnienia nasze combo znów jest gotowe, a jej Q kayleq pozostaje jeszcze na 2 sekundowym cooldownie.

Zabójcy: Nasz bohater ma bardzo duże problemy z radzeniem sobie przeciwko zabójcom takim jak Zed, Fizz itp. Jego żółta karta może posłużyć jedynie do disengage’u, podczas gdy użycie czerwonej karty może wręcz powstrzymać przeciwnika przed engagem w nas. Dam tu przykład z  fizzq Q Fizza . Zasięg jego Q wynosi 550, podczas gdy zasięg naszego ataku wynosi tylko 525. Z tego możemy wywnioskować, że nawet gdy nie uniknie naszego twistedfatew W z pomocą fizze E to nadal może nas dopaść z użyciem fizzq Q. Gdy to zrobi jest już tak naprawdę po walce. Za pomocą czerwonej karty twistedfatewr możemy spowolnić go zanim wejdzie z zasięg działania swojego dasha poprzez rzucenie jej na miniona znajdującego się pomiędzy wami. Zazwyczaj doprowadzi to do spalenia przez niego fizze E, a my w tym czasie możemy uciec z zasięgu Q, co nie pozwoli na zabicie nas (szczególnie przed 6 poziomem). Jednakże TF nadal będzie miał problemy z radzeniem sobie z bohaterami tego typu na linii, ale może stać się to dla nas łatwiejsze poprzez dobre używanie naszego twistedfatew W.

Podsumowanie:

Myślę że używanie czerwonej karty jest o wiele bardziej opłacalne w wymienionych wyżej sytuacjach. Ponadto uważam, że korzystanie z niej, przed wymaksowaniem twistedfatew W, jest lepszym pomysłem, gdyż stun oferowany przez złotą kartę trwa tylko 1 sekundę (na 1 poziomie), a slow z czerwonej aż 2,5 sekundy. Ponadto nasza czerwona karta zadaje więcej obrażeń od pozostałych kart.

źródło: http://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/22xwdo/proper_uses_for_tfs_red_card/

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.