Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Witajcie na Mistrzostwach Świata 2014

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w League of Legends są tuż za rogiem i jak zwykle możemy spodziewać się najlepszych graczy uczestniczących w zażartej rywalizacji o Puchar Przywoływacza. Jeżeli jednak nie śledzisz na bieżąco rozgrywek w zawodowych ligach, to nie ma powodu do obaw. Wszystko, co musisz wiedzieć o najważniejszym wydarzeniu zawodowego League, znajdziesz w tym użytecznym poradniku. Zobacz gdzie będzie można oglądać Mistrzostwa, jaki będzie format turnieju i o co zmierzą się najlepsze drużyny na świecie!

 

Czym są Mistrzostwa Świata?

Dobra, czym się tak podniecamy? Mistrzostwa Świata League of Legends to doroczny turniej, który dzieli się na wyraźne fazy. Zacznijmy od fazy regionalnej, która zacznie się 7 sierpnia, a skończy 7 września. Odbędzie się sześć turniejów regionalnych, po jednym dla każdej z dużych lig, oraz jeden międzynarodowy, a każdy region ma własne zasady dla tego etapu.

Druga faza Mistrzostw Świata to faza grupowa, która tym razem rozgrywać się będzie w Tajpej na Tajwanie i w Singapurze. Na tym etapie, dwie lub trzy najlepsze drużyny (zależnie od regionu) walczą ze sobą w systemie kołowym. W czterech grupach (po cztery drużyny każda) drużyny rozstawiane są na podstawie wyników z fazy regionalnej oraz z pomocą systemu losowego.

Co to znaczy? Jeśli zastanawialiście się kiedyś, „Kto by wygrał: Fnatic czy Taipei Assassins?”, to najprędzej dowiecie się tego w fazie grupowej. (Uwaga: To czysto hipotetyczna sytuacja… nie gwarantujemy, że któraś z drużyn dotrze do fazy grupowej, ani że stoczą ze sobą pojedynek.) Więcej informacji o fazie grupowej, w tym to, jakie drużyny w niej zagrają i kiedy rozegrane będą mecze, podamy później.

Do fazy grupowej przechodzi szesnaście drużyn, ale tylko osiem trafia dalej. Najważniejsza faza Mistrzostw Świata odbędzie się w Korei Południowej, kolebce zawodowego e-sportu. Faza pucharowa odbędzie się między 3 a 19 października, kiedy to dwie najlepsze drużyny zawalczą na stadionie Sangam w Seulu o Puchar Przywoływacza i milion dolarów nagrody. Więcej informacji o tej fazie turnieju podamy niebawem.

 

O co toczy się bój?Poza chwałą, w grę wchodzą oczywiście pieniądze. W puli nagród znajduje się ponad 2 mln. dolarów, a zwycięzcy turnieju podzielą się połową tej sumy. Zdobywcy drugiego miejsca otrzymają 250 tysięcy, a trzeciego i czwartego po 150. Wszystkie drużyny, które przejdą do fazy grupowej, otrzymają nagrody pieniężne, ale umówmy się – wszyscy marzą o tym milionie.

No i jest jeszcze Puchar Przywoływacza. Duży, lśniący i posiadający wygrawerowane nazwiska wszystkich zwycięzców Mistrzostw Świata League of Legends. To droga do nieśmiertelności dla graczy.

 

Jak mogę wziąć w tym udział?

Niebawem dowiecie się, jak oglądać mecze na żywo. (Wskazówka: Jeśli interesują was finały LCS w Ameryce Północnej i UE, polecamy zainteresować się targami PAX Prime i gamescom.)

Chcecie oglądać mecze online? Najlepiej dodać lolesports.com do zakładek, gdyż będziemy streamować rozgrywki od faz grupowych. Można też zajrzeć na inne miejsca ze streamami – Twitch, Azubu, YouTube czy telescope. Podamy pełen harmonogram każdej fazy rozgrywek na naszej specjalnej stronie.

Poza oglądaniem rozgrywek, można wziąć udział w konkursie „Wynikologia” na Lolesports. Dzięki niemu można dowiedzieć się więcej o drużynach i obstawiać zwycięzcę każdego meczu. Myślisz, że uda ci się przewidzieć wyniki turnieju? Dowiedź tego 8 września, kiedy uruchomimy Wynikologię.

 

Kiedy to będzie?

Zajrzyj na naszą stronę z harmonogramem, by dowiedzieć się, kiedy można oglądać mecze na żywo. Mieszkasz na półkuli zachodniej? Jeśli nie chcesz oglądać meczów w środku nocy, udostępnimy też archiwum VOD z każdym meczem oraz ponowne transmisje samych rozgrywek.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.