Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Wczorajsze problemy z serwerami – wyjaśnienie sytuacji

Pomimo solennych zapewnień Riotu o wzmożonych pracach nad serwerami europejskimi wczoraj znowu napotkaliśmy problemy z ich działaniem. Riot zapewnił nas, że będzie informował o przyczynach problemów, dlatego też poniżej przedstawiamy Wam wyjaśnienie wczorajszej sytuacji:

Wczoraj rozpoczęliśmy przygotowania do wprowadzenia patcha 3.14. Niestety modyfikacja bazy danych doprowadziła do sytuacji zakleszczenia transakcji (transakcja została rozpoczęta i nie została zakończona). Modyfikacja miała być prosta i bezproblemowa, jednak w efekcie zablokowała wszystkie pozostałe.

Zablokowanie bazy doprowadziło do restrykcji w działalności czatu i wyczerpało nasze otwarte połączenia do bazy. Efektem ubocznym sytuacji było wycofanie match makingu oraz problemy z logowaniem (które trwało nawet ponad 70 minut).

Zabiliśmy proces, który powodował utrzymywanie się blokady. Musieliśmy wprowadzić modyfikację w czacie, aby pozwolić systemowi powrót do właściwego stanu (w kolejce oczekiwało kilka tysięcy wiadomości).

Kiedy wyłączyliśmy restrykcje czatu okazało się, że wyłączyło to także proces liczenia LP. Dążyliśmy więc do przywrócenia restrykcji czatu i włączyliśmy ponownie liczenie LP (i rozpoczęliśmy monitoring stabilności systemu).

LP zdobyte lub stracone podczas incydentu (19:28 do 21:07) nie zostanie wzięte pod uwagę. Nie może zostać też dodane lub odjęte. MMR było poprawnie liczone i zapisywane. Jest nam niesamowicie przykro z powodu LP, które straciliście. Rozumiemy trud, jaki wkładacie w zdobywanie LP i postaramy się unikać podobnych problemów w najbliższej przyszłości

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.