Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Warsztat hextech jest już dostępny w Europie!

Warsztat hextech oraz łupy są już dostępne! Przedstawiamy nowy system, którego celem jest nagradzanie was pełnymi łupów skrzyniami za pośrednictwem maestrii bohaterów za każdym razem, kiedy wy lub wasza grupa osiągacie dobre wyniki w grze; oraz umożliwienie wam zdobywania losowych przedmiotów w dużo niższych cenach.

Twórzcie, zdobywajcie albo kupujcie przedmioty, takie jak bohaterowie, skórki, skórki totemów oraz ikony przywoływacza – wszystko dzięki nowym skrzyniom pełnym łupów, które możecie otrzymać za dobrą grę różnymi bohaterami albo będąc częścią grupy. Jeżeli ty lub ktoś w twojej grupie otrzyma ocenę S (którąkolwiek), dostaniesz skrzynię. Każdego miesiąca zdobyć można do czterech skrzyń, a każdy bohater, którym grasz, może zapewnić ci jedną skrzynię w danym sezonie.

Za każdym razem, kiedy wygrywacie dobieraną grę, macie szansę na zdobycie klucza, a gra ze znajomymi dodatkowo ją zwiększa. W ciągu miesiąca średnio znaleźć można kilka kluczy.

Dla tych z was, którzy chcieliby jedynie otrzymać przedmioty w dużo tańszy sposób, skrzynie i klucze oferujemy oddzielnie w sklepie. Wszystkie skrzynie zawierają losowe łupy warte więcej, niż sama skrzynia (chociaż to zależy od waszego zdania nt. Teemo), więc zakupu możecie dokonać mając pewność, że wychodzicie na plus (ale w przypadku, gdy zależy wam na konkretnym przedmiocie, bezpośredni jego zakup w sklepie wciąż jest najlepszym rozwiązaniem).

Warsztat hextech i łupy testowaliśmy przez ponad miesiąc i jesteśmy podekscytowani, mogąc rozpoczynać już wprowadzanie go na serwery na całym świecie. Na przestrzeni najbliższych paru tygodni warsztat hextech zostanie kolejno, oficjalnie udostępniony we wszystkich regionach. Jednak cały system, podobnie jak wszystko inne w League, będzie ewoluował (np. dostosowywana będzie częstotliwość znajdywania w skrzyniach danych łupów oraz ich kombinacje).

Jedna istotna uwaga: wszystko, co odblokujecie za pomocą warsztatu hextech i łupów (odłamki, esencje, a nawet trwałe przedmioty, które stworzycie), NIE przeniesie się z wami, jeśli zmienicie serwer. Mamy w planach usunięcie tego obostrzenia, jednak dopiero, kiedy warsztat hextech będzie dostępny we wszystkich regionach.

Wszyscy gracze otrzymają specjalną skrzynię „dnia pierwszego”, w której będzie odłamek skórki dla jednego z posiadanych bohaterów, odłamek skórki totemu oraz wystarczająca ilość esencji, aby na stałe odblokować jedną z nich. Objaśnianie całego systemu warsztatu hextech i łupów nie jest takim prostym zadaniem, dlatego jeśli macie jakiekolwiek pytania, to odwiedźcie naszą stronę poświęconą aktualizacji sezonu 2016 albo poczytajcie znajdujący się poniżej FAQ. Do zobaczenia na Summoner’s Rift – bawcie się dobrze!

FAQ

Co jeśli znajdę skórkę dla bohatera, którego nie mam?

Jeśli nie chcecie odblokowywać tego bohatera, możecie wymienić dany odłamek skórki wraz z trzema innymi na gwarantowaną, trwałą skórkę. Możecie też rozmienić odłamek skórki, a uzyskane w ten sposób nowe esencje wykorzystać do stworzenia czegoś, co bardziej pasuje do waszego stylu gry (trwałe łupy rozmieniają się na więcej esencji niż odłamki).

Czy w skrzyniach mogę znaleźć posiadane już przedmioty?

Tak. Skrzynie są losowe i zawierają łupy, które mogą być duplikatami przedmiotów, które już posiadacie, jednak nie jesteście do nich przywiązani na zawsze. Na początek będzie można wymieniać albo rozmieniać dodatkowe odłamki, a ponadto zastanawiamy się nad innymi rozwiązaniami dla tych z was, którzy posiadają już wszystkich bohaterów. Przy wymienianiu gwarantowane jest to, że nie otrzymacie duplikatu.

Czy mogę zdobywać skrzynie lub klucze za pomocą bohaterów z darmowej rotacji?

Maestria bohaterów przeznaczona jest dla bohaterów, których posiadacie na własność. Jeśli chcecie zdobywać skrzynie i klucze za pomocą bohatera, który znajduje się w darmowej rotacji, będziecie musieli go najpierw odblokować i dodać do swojej kolekcji.

Jaka jest różnica między dwoma esencjami?

Niebieska esencja służy do ulepszania odłamków bohaterów do trwałych bohaterów, którzy dołączą do waszej kolekcji. Pomarańczowa esencja służy do ulepszania wszystkich innych elementów systemu – od odłamków skórek do odłamków skórek totemów.

Czym są klejnoty i co łączy je z Hextechową Annie?

Klejnoty to bardzo rzadkie materiały, których możecie użyć do wykucia kombinacji skrzyni i klucza, która może zapewnić wam dodatkowy klejnot! Zebranie 10 klejnotów pozwala na wykucie Hextechowej Annie, czyli skórki, która dostępna jest jedynie za pośrednictwem warszatu hextech i łupów.

Po pewnym czasie od momentu udostępnienia systemu wprowadzimy również specjalne zestawy wyjątkowych skrzyń, które będą gwarantowały znalezienie w nich klejnotu. Wyjątkowe skrzynie będą dostępne tylko w określonych momentach i mogą zawierać inne przedmioty niż normalne skrzynie.

Posiadam wszystkich bohaterów. Co mogę zrobić z odłamkami bohaterów?

Z początku dodatkowe odłamki znajdowane w skrzyniach będzie można rozmieniać na esencje bohaterów. Obecnie zastanawiamy się nad możliwościami wykorzystywania zdobywanych odłamków przez graczy, którzy posiadają wszystkich bohaterów, ale nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji. Będziemy informować was o wszystkich dodawanych nowych funkcjach, w miarę ewoluowania warsztatu hextech i łupów w trakcie sezonu.

Czy wciąż mogę zdobywać skrzynie dzięki maestrii bohaterów, kiedy moje konto posiada ograniczenie nałożone za niewłaściwe zachowanie?

Nie. Gracze, którzy mają zablokowaną możliwość używania czatu albo grę rankingową, jak również ci mający ogólnego bana na grę, nie mogą zdobywać ani odblokowywać skrzyń za pośrednictwem maestrii bohaterów. Chcemy, aby gracze, którzy zostali ukarani przez nasz system, szczerze dążyli do zmiany swojego zachowania. I dlatego okres, podczas którego nie będą mogli zdobywać skrzyń, może trwać nawet dłużej, niż otrzymane ograniczenie czatu lub zawieszenie możliwości gry. Jeśli rzeczywiście się poprawią, to ponownie otrzymywać będą nagrody za swoje rozgrywki.

Co rozumiecie przez to, że przedmioty stworzone za pomocą nowego systemu nie będą przenosiły się pomiędzy serwerami?

Jako że warsztat hextech to nowy system, który nie jest dostępny na każdym serwerze, to materiały z nim związane (wszystko to, czego używa się na warsztatowym stole, jak np. odłamki i esencje) NIE przeniosą się razem z wami, jeśli podejmiecie decyzję o opuszczeniu serwera, na którym obecnie korzystacie z warsztatu hextech. Jeśli zdobędziecie lub stworzycie jakieś trwałe przedmioty, to będziecie mogli je zrealizować, aby dodać je do waszej kolekcji (a ta PRZENIESIE SIĘ razem z wami), ale jeśli ich nie zrealizujecie, to przedmioty te nie przeniosą się razem z wami. Kiedy warsztat i łupy będą dostępne we wszystkich regionach, to planujemy usunąć to obostrzenie.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.