Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Walka ze sprzedażą skinów i odbieranie nieuczciwie zdobytych skórek

Ostatnio stosunkowo popularne stały się strony oferujące możliwość kupna kodu (zazwyczaj za niemałe pieniądze) umożliwiającego przypisanie rzadkiej skórki do swojego konta w League of Legends. Jednak pewna część takich ofert okazuje się oszustwem i z tego powodu Riot zdecydował się zabrać głos w tej sprawie.

Nikt nie lubi być oszukiwanym. Niestety w internecie pełno jest złych ludzi, którzy chcą wykorzystać innych. Staramy się (jako Riot) chronić graczy przed różnego typu oszustwami, a ostatnio zauważyliśmy zwiększoną ilość przekrętów związanych ze stronami sprzedającymi rzadkie skórki, a także ogólnie z odsprzedawaniem skinów.

Wspomniane przeze mnie strony obiecują graczom limitowane skórki do League of Legends, podczas gdy w rzeczywistości zdobywają one nielegalnie skiny i wykorzystują graczy. Ceny na takich stronach są bardzo wysokie  (znaleźliśmy na jednej skórkę kosztującą ponad 1000 $ !), a czasem po wpłaceniu pieniędzy i tak niczego nie otrzymujemy. Kupując na takiej stronie nie możesz być pewny czy otrzymasz to co zostało ci obiecane przez sprzedającego. Co gorsz te serwisy zazwyczaj używają botów. Boty czynią grę nudną i pożerają dodatkowe zasoby serwera, szkodząc wszystkim.

Riot walczy z tymi oszustami u źródła. Pracujemy z różnymi pośrednikami płatności by poinformować ich o zaistniałej sytuacji i polecić zaprzestania przeprowadzania płatności na takich stronach.  Dodatkowo dezaktywujemy kody na wszystkie skórki, które znalazły się w ofercie tychże stron.  Jeśli posiadasz legalnie zdobyty kod, napisz do supportu i załącz dowód, że legalnie go zdobyłeś.  Chętnie dodamy do twojego konta content, który byś zdobył przez wykorzystanie tego kody, jednak po 23 Lipca nie będziemy już realizować kodów (nie przewidujemy żadnych wyjątków).

Czy to oznacza, że zdezaktywujecie także skórki, które zostały już zakupione i przypisane do mojego konta?

Poza tym jak mam udowodnić, że legalnie zdobyłem kod na skórkę? Nie wszyscy zostawiają karty z kodami po ich aktywacji…

Nie będziemy dezaktywować skórek już przypisanych do kont. Zdezaktywujemy tylko wszystkie istniejące kody co oznacza, że nie będzie już można otrzymać skina po przez użycie kodu w odpowiednim miejscu w cliencie.

Jeśli posiadasz kod, który otrzymałeś od jednego z rioterów na którymś z evencie będziesz musiał skontaktować się z supportem by uzyskać skina (support będzie jednak potrzebować jakiegoś dowodu np. zdjęcia).

Otrzymałem kody na Riot Blitzcranka i Arcade’a Hecarima na Wembley Arenie, czy mogę je teraz aktywować cliencie?

Spróbuj aktywować je w cliencie, a jeśli nie będą działać napisz do supportu.

A więc powinniśmy reportować konta, które zostały wylevelowane przez boty?

Jeśli masz jakąkolwiek informację o takim koncie proszę skontaktuj się w związku z tym tematem z supportem.

W takim razie czy będziemy mogli aktywować w sklepie kody z kart otrzymanych na przyszłych eventach?

Karty rozdawane na przyszłych eventach będą miały określoną czas przydatności (zazwyczaj 5-7 dni).

Testujemy także ich cyfrową wersję, która była użyta podczas rozgrywanego w porzedni weekend Japan Expo.

Bardzo duża liczba osób nie wiedziała, że nie powinni oni kupować skinów na takich stronach (zazwyczaj dowiadywali się o tym już po zawarciu transakcji). Według mnie na przyszłość powinniście informować o takich rzeczach za pośrednictwem clienta.

Wielu twórców związanych z naszą grą w przeszłości reklamowało różnego rodzaju sklepy oferujące sprzedaż skórek i mamy nadzieję, że teraz pomogą oni nam rozprzestrzenić naszą wiadomość. Powstał już o tym temat na Reddicie, a wielu Rioterów używa twittera do szerzenia tej informacji.

Większość tych sklepów zostanie wkrótce zamknięta.  Jak już wspomnieliśmy pracujemy nad zablokowaniem płatności w nieautoryzowanych sklepach oferujących skórki.

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.