Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Walcz z honorem

WALCZ O HONOR

Podejmujcie wyzwanie w każdej grze. Odświeżony honor odkrywa na nowo sposoby doceniania i nagradzania siebie nawzajem za dobrą współpracę.

PRZYZNAWAJ HONOR

Nowy ekran głosowania pojawia się po każdej grze, aby zachęcić wszystkich do zagłosowania na jednego ze współgraczy w takich kategoriach jak zachowanie zimnej krwi czy doskonałe dowodzenie.

ZDOBYWAJ POZIOMY

Poziomy honoru pozwalają śledzić (i chwalić się), jak dobrze grasz i jak dobrym współgraczem jesteś na przestrzeni sezonu.

ODBLOKUJ NAGRODY

Walcz z honorem i zdobywaj nagrody. Przenosimy fragmenty kluczy do honoru, ponownie uruchamiamy ozdoby ekranów wczytywania i sprowadzamy rzadkie skórki z systemu Zaproś Znajomego: Szarego Warwicka i Średniowiecznego Twitcha.

CEREMONIA PRZYZNAWANIA HONORU

Pomiędzy wybuchem Nexusa a ekranem po zakończeniu rozgrywki pojawia się ekran głosowania honoru. Wielka zmiana polega na tym, że każdy z graczy może teraz przyznać honor jednemu współgraczowi. Dzięki temu każde przyznanie honoru ma większą wartość zarówno przy wręczaniu, jak i otrzymywaniu.

ODNOWIONE KATEGORIE

Co ciekawe, nie ma kategorii dla graczy, którzy proszą o honor tuż przed zakończeniem meczu.

DOSKONAŁE DOWODZENIE

Gracz, który utrzymywał w drużynie koncentrację i podejmował mądre, strategiczne decyzje.

GG <3

Porządny gracz zespołowy, który opowiedział dobry żart na czacie albo uratował wam tyłek za pomocą Uzdrowienia.

ZACHOWANIE ZIMNEJ KRWI

Odporny psychicznie gracz, który poradził sobie z agresją i zachował spokój przez całą grę.

CHWAŁA PO GRZE

Po zagłosowaniu przejdziecie do ekranu po zakończeniu rozgrywki. Tam zobaczycie, jakie rodzaje honoru przyznali wam współgracze. Jeżeli większość waszej drużyny przyzna wam honor, wasze imię przywoływacza zostanie wyróżnione, co zobaczą zarówno sojusznicy jak i wrogowie.

Jeżeli większość twojej drużyny przyzna ci honor, twoje imię przywoływacza zostanie wyróżnione, co zobaczą zarówno sojusznicy jak i wrogowie.
Od poziomu 3. i wyżej, gdy dwóch graczy z twojej umówionej grupy przyzna ci honor, otrzymasz ozdobę na ekranie wczytywania w następnej grze.
Od poziomu 3. i wyżej, gdy gracz spoza twojej umówionej grupy przyzna ci honor, otrzymasz ozdobę na ekranie wczytywania w następnej grze.

OZDOBY W GÓRĘ

Pochwalcie się drużynie swoją świetną ostatnią grą dzięki nowiutkim ozdobom na ekranie wczytywania. Wbijcie poziom 3. i odblokujcie ozdobę na jedną grę, gdy otrzymacie honor od dwóch współgraczy z grupy umówionej albo od jednego nieznajomego.

POZIOM 3

POZIOM 4

POZIOM 5

ODBLOKUJ NAGRODY

Każdy przywoływacz zaczyna na poziomie drugim honoru i może wspiąć się aż do poziomu piątego lub spaść do niehonorowego poziomu zero. Spokojny, pracowity gracz będzie powoli wspinał się po szczeblach poziomów i zdobywał nagrody, nawet jeśli zostanie mu przyznana mniejsza liczba wyróżnień za honor. A jak pewnie się domyślacie, wyróżniający się gracz zdobywający punkty honoru częściej, awansuje na kolejne poziomy nieco szybciej. To oznacza, że nie musicie silić się na uprzejmości, by zdobywać nagrody i podnosić swój poziom.

Otrzymywanie kar tymczasowo blokuje możliwość otrzymywania nagród za honor, dopóki konsekwentnie nie wykażesz się honorową grą. Jeśli zdarzy ci się otrzymać karę, powiadomimy cię, gdy blokada zostanie zdjęta.

Tak jak w przypadku rozgrywek rankingowych, honor zapewnia ekskluzywne nagrody na koniec sezonu tym, którzy najbardziej się postarają. Więcej szczegółów pojawi się w później w tym roku. Ostro pracujemy, aby wprowadzić dla was tę fundamentalną zmianę w systemie honoru już w patchu 7.13. Odnowiony honor ma zostać filarem League of Legends na długi czas, a w najbliższych miesiącach pojawi się wiele dodatków do systemu. Cieszymy się z możliwości wprowadzenia go do gry, wysłuchania waszych opinii i dalszego rozwoju na tym fundamencie.

FAQ

Poziomy honoru

Dlaczego zaczynam z honorem na 2 poziomie?
Aktualizacja honoru to nowy start dla wszystkich. O ile nie masz aktywnej kary, którą wciąż musisz odpokutować, to doskonała okazja, by zacząć wszystko od nowa i zdobywać darmowe łupy, po prostu grając, najlepiej jak umiesz.

Czy muszę robić coś szczególnego, by awansować?
W zdobywaniu poziomów honoru liczy się konsekwencja w postępowaniu. Po prostu wejdź do gry i nie bądź dupkiem, a w kolejnych tygodniach i miesiącach awansujesz. Przygotowaliśmy osobne nagrody i wyróżnienia dla graczy, którzy zostaną wysoko uhonorowani w konkretnych grach albo w ciągu całego sezonu.

Czy wciąż będę awansować, nie dostając honoru?
Będziesz, tyle że nieco wolniej niż ci, którzy zbierają honor jak grzyby po deszczu.

Czy jeśli zagłosuję na moich współgraczy, będzie się to liczyło do mojego poziomu honoru?
Tak, ale będzie ci potrzebna mała pomoc. Cała drużyna dostanie niewielką premię do swojego poziomu honoru, jeśli zagłosują wszyscy jej członkowie. Podobnie jak w meczu — wygrywacie lub przegrywacie jako drużyna.

Czy na wyższych poziomach honoru dostanę lepsze nagrody?
Na 2 poziomie dostaniesz fragmenty klucza, tak jak zwykle. Na 3 poziomie odblokujesz kapsuły honoru oraz ozdoby ekranu wczytywania. Na poziomach 4 i 5 twoje ozdoby ekranu wczytywania i emblemat honoru staną się jeszcze wspanialsze. Zamierzamy z czasem odświeżać i dodawać kolejne nagrody honoru.

Czy mogę ograć system i zdobyć 5 poziom, ciągle grając z umówioną grupą, której członkowie będą honorowali siebie nawzajem po każdej grze?
To świetny pomysł. Na szczęście w swoim czasie także złamaliśmy kilka systemów. Dlatego skonstruowaliśmy system honoru specjalnie w taki sposób, by potencjalne nadużycia, takie jak to, nie zapewniały tobie (i twoim znajomym) dosłownie żadnych korzyści.


Fragmenty klucza

Nie bardzo ogarniam fragmenty klucza. Możecie wymienić wszystkie zmiany, które ich dotyczą?
Jasna sprawa. Po pierwsze fragmenty pojawiają się teraz za pośrednictwem honoru. Naszym zamierzeniem było dać im właściwe miejsce, zamiast pozwolić, by po prostu wypadały po zawiłych obliczeniach na koniec rozegranych gier.

Fragmenty klucza możecie zdobywać, wykonując dwie proste rzeczy: rozgrywając mecze i unikając kar systemu natychmiastowego reagowania, takich jak ograniczenia czatu i bany. To wszystko. Poprzeczka jest celowo zawieszona nisko, ponieważ chcemy, żebyście dostawali nagrody. Nie musicie być honorowani przez współgraczy, aby dostawać klucze. Poszczególne uhonorowania są powiązane z innymi nagrodami, takimi jak ozdoby ekranu wczytywania. Klucze mogą pojawiać się niezależnie od tego, czy wygracie, czy przegracie daną grę. Fragmenty klucza nie będą już wypadały na ekranie podsumowania rozgrywki. Pojawią się, gdy będziecie przeglądali klienta albo po zalogowaniu się.

Czy po tej zmianie będę dostawać więcej (lub mniej) fragmentów klucza?
Ogólna liczba fragmentów klucza, które będziesz odblokowywać, nie zmieni się, ale powinny się one pojawiać bardziej równomiernie w toku miesiąca. Ulewy lub posuchy kluczy powinny złagodnieć.

Czy zatem wystarczy, że się przeloguję, by otrzymać swoje fragmenty klucza?
Nie. To tak nie działa i byłoby niesamowicie nudnym sposobem spędzania czasu z League.

Czy dostanę klucze, po prostu nic nie robiąc, gdy klient jest włączony?
Nie wystarczy nic nie robić. Jeśli chcesz dostawać fragmenty klucza, musisz rozgrywać mecze. A zatem, na przykład, jeśli spędzisz sobotę, rozgrywając mecze, a potem zostawisz klienta włączonego przez noc, możesz obudzić się rano i dostać miłą niespodziankę. Jeśli po prostu włączysz klienta i nie będziesz rozgrywać meczów, nie dostaniesz żadnych fragmentów klucza.

A więc one po prostu pojawiają się od czasu do czasu?
Tak jest. Zupełnie jak Twitch z dwudziestoma zabójstwami, który znienacka wyskakuje z ukrycia.

Czy są jakieś zmiany dotyczące skrzyń i honoru?
Nie ma najmniejszej zmiany! Tak jak wcześniej, skrzynie zostaną na pewien czas zablokowane, jeśli otrzymasz karę.


Ozdoby ekranu ładowania

Jak mogę dostać ozdobę ekranu ładowania?
Po pierwsze osiągnij 3 poziom. Następnie musisz dostać w jednej grze uhonorowanie od dwóch współgraczy z grupy umówionej albo od jednego nieznajomego. Ozdoba zostanie odblokowana na czas twojej następnej gry dobieranej.

Moja ozdoba zniknęła po jednej grze, dlaczego?
Ozdoby mają pokazywać, że masz za sobą rozegrany wspaniały mecz, dlatego utrzymują się tylko przez jedną grę. Gdy osiągniesz poziom 3 lub wyższy, aby odblokować ozdobę na następną grę, musisz otrzymać uhonorowanie od dwóch współgraczy z grupy umówionej albo od jednego nieznajomego.

Czy jest jakiś czas odnowienia ozdób ekranu ładowania?
Nie. Jeśli będziesz konsekwentnie zdobywać honor, utrzymasz swoją ozdobę po każdej grze na Summoner’s Rift, w której przyznano ci honor.

Czy dostanę osobne ozdoby ekranu ładowania pogrupowane według kategorii?
Jeszcze nie dzisiaj, ale to diabelnie dobry pomysł.

Czy ozdoby stają się coraz większe, tak jak maestrie bohaterów?
Tak jest! Na poziomach 4 i 5 ozdoby rosną.


Kapsuły honoru

Jakiego rodzaju nagrody znajdują się w kapsułach honoru?
Minimalny łup w kapsule honoru to dwa fragmenty klucza. Jest szansa na zdobycie większej liczby fragmentów klucza, podobnie jak odłamków bohatera. Największą nagrodą są rzadko pojawiające się skórki, które można otrzymać wyłącznie przez system honoru: Średniowieczny Twitch i Szary Warwick. Jeśli zdobędziesz skórki, zostaną one odblokowane za darmo, a poza tym dostaniesz danego bohatera, jeśli jeszcze go nie masz.

Jak mogę zdobywać kapsuły honoru?
Gdy osiągniesz 3 poziom, zaczną wypadać losowo. Po otrzymaniu powiadomienia przejdź do zakładki łupów, aby otworzyć kapsułę.

Czy otwieranie kapsuł honoru wymaga kluczy?
Nie. To są skrzynie niewymagające kluczy.


Kary i blokady

Jak można stracić poziom honoru?
Z powodu kar. Otrzymanie ograniczenia czatu lub wprost bana spowoduje utratę poziomu i zablokowanie poziomu honoru oraz nagród. Jeśli masz poziom 3 lub wyższy, spadniesz z powrotem na poziom 2. Jeśli jesteś na poziomie 2 lub niższym, na skutek kary spadniesz o jeden poziom.

Co macie na myśli, mówiąc o zablokowaniu poziomu honoru i nagród?
Na swoim profilu zobaczysz blokadę poziomu honoru. To oznacza, że w żaden sposób nie zbliżasz się do osiągnięcia następnego poziomu i nie będziesz otrzymywać żadnych nagród. Poziom honoru możesz odblokować, rozgrywając gry bez kar. Gdy twój poziom honoru zostanie odblokowany, dostaniesz powiadomienie.

O co chodzi z poziomami 1 i 0?
Spadnięcie poniżej 2 poziomu oznacza, że dostało się jakieś kary. Pierwszym krokiem w celu odblokowania swojego poziomu honoru jest rozegrywanie gier bez kar. Kolejne gry po odblokowaniu pomogą ci wspinać się z powrotem, by otrzymywać lepsze nagrody, czyli wciąż tak samo, odkąd wprowadziliśmy łupy.

Czy na tych poziomach nagrody są ograniczone?
Na 1 poziomie otrzymujesz znacznie mniej fragmentów klucza niż normalnie. Na poziomie 0, znanym także jako Niehonorowy, nie dostajesz zupełnie nic. Wielka szkoda, ale możesz wrócić, po prostu zaliczając gry bez kar.

Różności

Co się stanie z honorem, gdy przeniosę konto między serwerami?
Niestety honor nie zostanie przeniesiony. Na nowym serwerze zaczniesz na 2 poziomie.

Co się stanie z moimi dawnymi wstążkami honoru?
Znikną, ponieważ to jest całkowita przeróbka systemu. Pomyśl o niej jako o przeróbce na poziomie przeróbki bohatera Galio, tyle że dotyczącej systemu.

A co z moimi dawnymi punktami honoru?
Także przepadną.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.