Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

W końcu mamy samodzielnego lidera – NA LCS kolejka 6 dzień 1

Tydzień 6. wyznacza półmetek regularnego sezonu, ale nadal nie widać drużyny, która wyraźnie zdominowałaby rozgrywki. Pięć formacji jest na czele. Trzy mają już sporą stratę. Poziom w czołówce staje się coraz wyższy. Zespoły z dołu tabeli zdające się walczyć już tylko o 6. miejsce (gwarantujące udział w play-offach) również prezentują się lepiej z każdą kolejką. Kto zwycięży w tym tygodniu i zbliży się do udziału w Mistrzostwach Świata?

 

fnTEAM SOLOMID vs COUNTER LOGIC GAMINGall

DrużynaBanyPicki
fnTSMmorganabraumlulu renektonelisekassadinlucianthresh
allCLGkaylesyndraleesinshyvanavioriannatristananami

To zaskakująco krótkie spotkanie potwierdziło niesamowity progres TSMu w ostatnim czasie. Zespół Reginalda szybko zdobył kontrolę nad mapą, zabezpieczył kilka obiektów i wspaniale wykorzystał każde potknięcie przeciwników. CLG przez całe spotkanie grało jak w amoku, nie potrafili odzyskać inicjatywy nawet na moment, ograniczyło się do reakcji na działania przeciwników, lecz były one często spóźnione i nieskuteczne. Counter Logic Gaming wydawało się zupełnie zaskoczone postawą Team SoloMidu. W szeregach zwycięzców na pochwałę ponownie zasługuje Amazing, ale tym razem do wygranej w największym stopniu przyczynił się Gleebglarbu, który kilkoma genialnymi hakami wcelowanymi w Doublelifta wygrał swojej drużynie grę. TSM w końcu staje się ekipą, której należy się obawiać w każdym meczu i zespołem, który śmiało może celować w wygraną całego splitu.

Zwycięstwo: Team SoloMid

Zawodnik spotkania: Gleebglarbu

Bilans po spotkaniu: 1-1

 

ggCLOUD 9 HYPERX vs COMPLEXITY GAMING slk

DrużynaBanyPicki
ggCloud 9kassadinbraumkaylerenektonevelynziggscaitlynmorgana
slk Complexityrengarlululeesinshyvanaeliseyasuotristanasona

Przez dość długi czas to spotkanie było bardzo wyrównane, jednak to gracze Complexity dążyli do late-game’u i dzięki dobrej kontroli obiektów zdobyli przewagę wynikają ze świetnej kompozycji w późnej fazie gry. Dobrze rozegrali walki drużynowe, kilkukrotnie zupełnie zaskakując rywali doskonałymi zagraniami. Zawodnicy coL wykorzystali przewagę i po raz drugi w tym splicie zwyciężyli w meczu z obrońcami tytułu. Na pochwałę zasługuję naprawdę dobre przygotowanie taktyczne beniaminka rozgrywek i niezła synergia na linii Westrice-Pr0lly-RobertxLee, ale wyróżniony powinien być przede wszystkim pierwszy z tych graczy, który znakomicie zaprezentował się w tym starciu, przede wszystkim w walkach zespołowych. Cloud 9 po raz kolejny nie potrafiło zdominować niżej notowanego przeciwnika i dało rywalom szansę na wygraną, której compLexity nie zmarnowało.

Zwycięstwo: Complexity

Zawodnik spotkania: Westrice

Bilans po spotkaniu: 2-0 dla Complexity

 

cwEVIL GENIUSES vs TEAM CURSEslk

DrużynaBanyPicki
cwEGlululeesinkassadin kayleevelynryzejinxmorgana
slkCurseziggstwitchnunurenektonelisesyndratristanabraum

Ten mecz był bardzo ważny dla obydwu zespołów walczących o ostatnie wolne miejsce w play-offach, dlatego zaczął się bardzo spokojnie. Widać było ewidentnie, że Team Curse dąży do zdobycia przewagi, a EG oczekuje na late-game, starając się stracić jak najmniej. Niemniej w decydujących momentach Curse popełniło spore błędy, a gracze Evil Geniuses świetnie wyczekali na odpowiedni moment i przejęli inicjatywę, której nie oddali już do końca. Drużynie Voyboya zdecydowanie zabrakło konsekwencji. Team Curse nie potrafiło wykorzystać przewagi, kiedy miało taką możliwość, a EG zagrało świetnie pod względem taktycznym. Znakomicie zaprezentował się przede wszystkim Altec, który zdobył w tym meczu pentakilla i bez żadnych wątpliwości poprowadził swój zespół do wygranej.

Zwycięstwo: Evil Geniuses

Zawodnik spotkania: Altec

Bilans po spotkaniu: 1-1

 

roccTEAM DIGNITAS vs LMQfn

DrużynaBanyPicki
roccDignitasyasuokassadinkayle jaxleesinsyndralucianbraum
fnLMQziggsthreshlulugragasrengaroriannakogmawmorgana

Kolejny mecz pomiędzy kandydatami do wygranej letniej edycji NA LCS zapowiadał się na bardzo wyrównane starcie. Jednak to Team Dignitas dość szybko zdobył wyraźną przewagę poprzez znakomitą kontrolę obiektów oraz wykorzystanie dość poważnych błędów rywali. Dignitas stopniowo przyciskało LMQ i w końcu Chińczycy nie wytrzymali, podjęli kolejne złe decyzje i całkowicie stracili szansę na wygraną. DIG zagrało ostrożnie, ale konsekwentnie i zwyciężając zajęło fotel lidera NA LCS. Team Dignitas uczynił w tym meczu ze swojej słabości atut i zupełnie ograł chińską formacją pod względem taktycznym. Tymczasem LMQ nie potrafiło podnieść się po problemach na samym początku gry, wynikłych z nakładających się na siebie błędów. Znakomicie zaprezentowali się tradycyjnie Shiphtur i Imaqtpie, ale z jeszcze lepszej strony pokazał się KiWiKiD, który był zawsze we właściwym miejscu o właściwym czasie i pomógł kolegom zabezpieczyć mnóstwo zabójstw i obiektów.

Zwycięstwo: Team Dignitas

Zawodnik spotkania: KiWiKiD

Bilans po spotkaniu: 2-0 dla Teamu Dignitas

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.