Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Vel’Koz i jego rola – dyskusja

Najnowszy bohater w League of Legends niestety nie zadomowił się jeszcze na stałe w mecie League of Legends. Po fali początkowej popularności spowodowanej wyciekiem championa oraz licznymi spekulacjami o evencie związanym z inwazją z pustki Vel’Koz znalazł się na równi pochyłej popularności. Obecnie jest on widziany podczas 6% gier normalowych, ~4,5% gier rankedowych SoloQ i ~3% gier rankedowych full premade. Najczęściej jest grywany na pozycji AP Carry midlanera, aczkolwiek coraz częściej jest widziany także na pozycji supporta (jak chociażby podczas wczorajszego meczu europejskiego LCSu).

W związku ze stabilizacją tej postaci oraz okrzepnięciem efektu nowego championa chcielibyście rozpocząć z Wami dyskusję na jego temat. Jak obecnie sprawdza się Vel’Koz i czego mu brakuje, aby stać się częściej granym championem? Jakie są jego wady i zalety? Co jest najlepszą kontrą i jak należy przeciwko niemu grać, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną? Jak grać samym Vel’Kozem, aby maksymalnie wykorzystać jego potencjał? Co należy kupować, aby przerodzić się w maszynę do carrowania gier? Jakie postacie w drużynie należy do niego dobierać i z którym junglerem współpracuje mu się najlepiej?

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach oraz dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.