Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Vel’Koz Ask Me Anything

Kogo zaatakował Vel`koz w filmie o pierwszym kontakcie?

Vel’Koz atakuje jednego z żołnierzy Demacii. … Nie. Niestety to nie jest Kassadin! ;]

Czy inne postacie z Pustki są z nim powiązane?

Z tego co wiemy, Vel’Koz jest obserwatorem wysłanym z pustki. Jego powiązania są ścisłe z przedstawicielami tego właśnie uniwersum. Nie zmienia to jednak faktu, że ciekaw jest Zileana i Kassadina. Zilean, jako istniejący ‘poza czasem’, a Kassadin jako ‘ten, który wejrzał w Pustkę i był w stanie z niej wyjść’ (poza faktem back-door’owania z xPeke ;])

Ważne pytanie: Kiedy zostanie wydany?

Vel’Koz to taki Gandalf z Pustki ;] – ‘Nigdy się nie spóźnia’, jednak przybędzie w swoim czasie!

Gdzie rozgrywa się scena z First Contact?

‘Pierwszy kontakt’ rozgrywa się na obrzeżach Demacii – tam gdzie pojawił się Vel’Koz… A właściwie tam, gdzie go wysłano!

Czy będzie skin do Vel’Koza „Vel’Koz Latający Potwór Spaghetti”?

Sam chętnie bym takowym zagrał 🙂

Witam, chciałbym wiedzieć kto (w polskiej wersji) podkłada mu głos i dlaczego taka, a nie inna osoba została wybrana do dubbingowania naszego “Velusia”. Chciałbym również zapytać dlaczego (przynajmniej mi się tak zdaje) Oko Pustki różni się w znacznej mierze od innych “puszczan” (nie wiem czy tak się ich nazywa xd). Chodzi mi głównie o to, iż się nie rozwija (zaznaczam, że moim zdaniem) tj. Kha ma ewolucje, Cho zwiększanie rozmiaru i życia, a Kog zwiększanie zasięgu.

Głos do Inwigilatora podkłada Pan A. Bauman. Słychać go dość często w niektórych animacjach, grach (zgadnijcie jakiej, poza LoL ;] … podpowiem, że niekiedy ma brodę i nie jest zbyt wysoki … poza tym lubi poetów, ślimaki, i króla Desmoda- … ojjj… Chyba za dużo powiedziałem). Odpowiadając na kolejną część pytania: Kha ewoluuje, Cho zwiększa się gabarytowo, a Vel… Vel się uczy! Wszystkich i wszystkiego! To jego główny cel!

-Czy Vel’koz ma jakieś hobby 😀
– Ma jakieś powiązania z jakąś postacią?
– Czy ma dramatyczną historię?
– Czy można nim zabijać Poro? 😀

Jak najbardziej! Dla przykładu – “ćwiczenie koordynacji – oko – macka”
– Ma
– On sam jest twórcą dramatów 😉
– Nic nie zabije Poro!

Czy Vel’Koz jest dobrym charakterem czy raczej złym?

Jeśli chodzi o Vel’ Koza, nie można go kategoryzować. Wiemy jednak, że jest poniekąd najbardziej inteligentną formą życia wysłaną z Pustki! Uczy się, przyswaja wiedzę, a następnie wykorzystuje ją by wzmocnić Pustkę!

Czy Vel’Koz ma coś wspólnego z Freljordem?

Wiemy, że jest nim zainteresowany… Tak samo nim, jak głównymi postaciami, które walczą w nim o władzę.

Witam, mam pytanie dotyczące Mecha Vel’Koza: Na czym polega powiązanie tej skórki z Zileanem czy Yordlami?

Wydaje mi się, że Vel’Koza dręczy fakt, iż nie potrafi ‘odczytać’ Zileana. Co do Yordli… No cóż… Nimi to chyba każdy się dziwi 😉

Czy Vel’Koz będzie miał przeciwnika w jakiejś postaci?

Przeciwnikami Vel’Koza są wszyscy Bohaterowie Runeterry, pojawiający się na Summoner’s Rift. Jego celem jest zebranie informacji o ich uzdolnieniach, atutach i słabościach. Gdy tylko uda mu się to osiągnąć (a nie nastąpi to zbyt szybko, ponieważ jego ambicje sprawiają, że jest ciągle głodny wiedzy), przekaże te informacje Pustce za pomocą… Internetu 😀 <– oczywisty żart, jednak faktem jest, że informuje on swych przełożonych na bieżąco 🙂

Czy było planowane stworzenie Vel’Koza i inwazji? Czy pomysł na Vel’Koza przyszedł do was tak po prostu czy nie?

Bardzo dobre pytanie, jednak nawet my sami nie wiemy od kiedy Inwigilator zbiera o nas informacje!

A to ciekawe! W takim razie po co go tam wysłano? Kto go tam wysłał?

Wysłała go Pustka. Pustka może wszystko… Ma nawet swego Barona obcującego z mieszkańcami Runeterry! 😉

Czy Vel’koz ma jakieś powiązanie z Malzaharem i Kassadinem prócz ciekawości? W jakich relacjach jest z Cho, Kha i Kogiem? Za jaki czas Vel będzie bohaterem japońskich hentai?

Nie jest tajemnicą, iż Vel’Koz jest najbardziej inteligentną formą życia wysłaną z Pustki. Docenił go sam Viktor (Kreator). Jego powiązanie z resztą bohaterów, którzy wydostali się z Pustki, by nękać Runeterrę nie jest do końca określone… a co do Hentai’ów… No cóż… Chyba dość często jego ‘klony’ odgrywają rolę w takowych japońskich anime; Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli się o tym dowie, niektórych scenografów dotknie ‘Promień Dezintegracji Istot żywych’ !

Możliwe, że wszystkie historie bohaterów są opowiedziane przez Vel’koza. Myślę że jest on swego rodzaju obserwatorem wszystkich wydarzeń i bohaterów ligi (obserwuje ich swoim wielkim okiem). Ale skoro cały czas był tylko biernym obserwatorem, to co skłoniło go do dołączenia do ligi? Jakieś Pomysły?

Nauka przez ‘rozkład’!

Jak on się żywi!? Przecież nie posiada “otworu gębowego”. (trochę takie troll pytanie)
– Na jakiej podstawie Viktor buduje “Mecha Vel’koza”, skąd niby wie o nim?

– Pustka żywi się dzięki Kog’Mawowi
– Viktor jest geniuszem. Podobnie jak w przypadku Cho, Koga i innych, wiedział gdzie i kogo szukać! Nic nie umknie oku wynalazcy!

Czy Vel’koz jest Ojcem Kog’mawa ?

Nic nam o tym nie wiadomo.

Skoro Vel’koz się uczy… czy zrozumiał kobietę? Jeśli tak, to czy cały wszechświat wybuchnie?

Obawiam się, że kobiet nie zrozumieją nawet najstarsi górale, a co dopiero VK.

Skoro vel’koz został wysłany, to czy jest jakiś król pustki?

Jak na razie wiemy o baronie… Nashor ponoć się nazywa.

Kogo Vel’Koz uznaje za swojego nemesis, jakie będą jego interakcje z innymi czempionami związanymi mniej lub bardziej z Pustką?

Interakcje jak najbardziej się pojawią, jednak sam Vel’Koz przybył na Runeterrę uczyć się o tutejszych gatunkach. Nie ściga on nikogo konkretnego.

Czy wraz z udostępnieniem Vel’Koza, będzie udostępniony Event ,,Inwazja Pustki” tak jak wcześniejszy Event Freljordu wraz z nadejściem Lissandry ?

Inwazja Pustki cały czas trwa. Ciągle pojawiają się jej przedstawiciele i ciągle ingerują w życie mieszkańców Runeterry.

Wiadomo że Vel’Koz jest najinteligentniejszą postacią z Pustki ale jak bardzo jest inteligentny? Może konkurować z np: Heimerdingerem czy Viktorem ?

Gdyby był bardziej inteligentny niż Viktor, nie dałby się dopaść 😉

Podobno Ulti Vel’Koza nie może blokować ściana Yasuo? To prawda?

Tak. To prawda. Nawet wiatr nie oprze się ‘Promieniowi Pustki’

Tongpu, tyle razy już odpowiadałem na pytania innych, więc mam nadzieję, że odpowiesz też i na moje: Czy avatar Vel’Koza, wyświetlany między innymi na FB, zostanie taki sam jak na PBE czy macie zamiar zrobić jakiś inny?

Przepraszam. Nie miałem na myśli ignorować, nawet jeśli umknęło mi to pytanie. Jak najbardziej Oko Pustki zostanie ‘Okiem’ 🙂 Nie będziemy niczego w tym względzie zmieniać!

Po co Viktor zmechanizował armię?

Viktor jest ogromnym przeciwieństwem Blitzcranka. Blitz to jedynie maszyna, która za wszelką cenę chce być człowiekiem (lub choćby się takowym poczuć), natomiast Viktor to wspaniały – niedoceniony naukowiec, który pragnie wykluczyć organiczne ‘upośledzenia’ przez zmechanizowanie. Dlatego też obrał sobie (jego zdaniem) najwybitniejsze ‘organizmy’ by stworzyć z nich bazę jego geniuszu.

Zaraz… mamy Howling Abyss, w którym niewątpliwie znajduje się Oko Pustki. Widzimy podobieństwo. Oko. Obserwator. Obserwatorzy. Może Lissandra miała na myśli Vel’Koza, mówiąc, że “Obserwatorzy Powrócą!” Czy moje przypuszczenia są trafne?

Jest masa pytań na ten temat, jednak poczekajcie na pojawienie się samego ‘Oka Pustki’, które obserwuje ten świat już od jakiegoś czasu.

Czy VK może sterować swoim ultem?

Jak najbardziej. To jest główny atut jego superumiejętności!

O co chodzi z nową skórką dla Skarnera, który będzie też zmechanizowany i co on ma wspólnego z Pustką lub z Viktorem ?

O to należałoby zapytać samego ‘Kreatora’! 🙂

Ślady Zileana, jak się domyślam, znalazł w wieży, którą zbadał po swoim przybyciu. Skąd jednak wie o Kassadinie? Dopiero z Ligi, czy może Pustka ma na niego oko? Czy Vel’koz jest jedyny w swoim rodzaju, czy też jest możliwość, że coś podobnego pojawiło się już kiedyś na Runeterrze?

Vel’Koz (na nasze nieszczęście) jest jedyny w swym rodzaju. Obserwował nas przez długi czas, jednak teraz postanowił również i ‘doświadczyć’ Runeterry. Jak wspomniał w trakcie ‘Pierwszego Kontaktu’: “Najbardziej wiarygodne źródło – … … … Wiedza – też ma swoją cenę…”
To się bezpośrednio odnosi do Kassadina, gdyż ten ‘zerknął’ w pustkę, lecz się jej do końca nie poddał. Zapłacił jednak srogą cenę. Nie można powiedzieć, iż Kassadin wciąż stąpa po tym świecie jako ‘człowiek’.

przesłał: Vendie

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.