Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Ujawnienie bohatera: Kayn, Żniwiarz Cienia

KAYN

ŻNIWIARZ CIENIA

Niemający sobie równych w praktykowaniu zabójczej magii cienia, Shieda Kayn toczy boje o swoje prawdziwe przeznaczenie — czyli o to, by pewnego dnia poprowadzić Zakon Cienia ku nowej erze ioniańskiej dominacji. Ze śmiałością posługuje się żywą bronią Darkinów zwaną Rhaastem, niezrażony tym, że powoli wypacza ona jego ciało i umysł. Ta sytuacja ma tylko dwa możliwe rozwiązania: albo Kayn zmusi broń do posłuszeństwa… albo złowieszcza kosa pochłonie go całkowicie, doprowadzając do zniszczenia Runeterry.

UMIEJĘTNOŚĆ BIERNA: KOSA DARKINÓW

Kayn włada prastarą bronią i walczy o kontrolę z Rhaastem, zaklętym w niej Darkinem. Podczas każdej gry jeden pochłonie drugiego. Kayn doskonali swoje skrytobójcze umiejętności polując na przeciwników z dystansu, podczas gdy Rhaast gasi swoje łaknienie krwi ścierając się w bezpośrednim boju z wrogami walczącymi wręcz. Jeśli Kayn wygra te zmagania, stanie się cienistym skrytobójcą. A jeśli zwycięzcą zostanie Rhaast, Darkin pochłonie swojego nosiciela i zajmie jego miejsce.
Cienisty skrytobójca: Zadaje dodatkowe obrażenia magiczne podczas kilku pierwszych sekund walki z bohaterami.
Darkin: Leczy się za część obrażeń zadanych bohaterom swoimi zaklęciami.

Q: KOSZĄCE CIĘCIE

Kayn skacze naprzód, uderzając pobliskich wrogów pod koniec doskoku. Zarówno doskok jak i samo uderzenie zadają obrażenia fizyczne. Koszące Cięcie zadaje dodatkowe obrażenia potworom.
Darkin:Umiejętność zadaje wszystkim wrogom za wyjątkiem stworów dodatkowe obrażenia procenta zdrowia.

W: DOTYK OSTRZA

Zadaje obrażenia w linii i znacząco spowalnia wszystkich trafionych wrogów.
Cienisty skrytobójca:Pozostawia za sobą żywy cień, który wykonuje Dotyk Ostrza w zastępstwie Kayna. Ostrze żywego cienia ma zwiększony zasięg.
Darkin: Dotyk Ostrza na krótką chwilę podrzuca trafionych wrogów.

E: KROK W CIENIU

Kayn gwałtownie zwiększa prędkość ruchu i zyskuje na kilka chwil umiejętność przechodzenia przez ściany. Gdy po raz pierwszy wejdzie w ścianę, odzyska niewielką część zdrowia, a czas trwania Kroku w Cieniu zostanie znacznie wydłużony. Kayn nie uzyska przedłużenia czasu trwania czaru, jeśli bierze udział w walce z wrogimi bohaterami.
Cienisty skrytobójca: Aktywując Krok w Cieniu, zyskuje zwiększoną prędkość ruchu i niewrażliwość na spowolnienia.

R: WTARGNIĘCIE UMBRY

Kayn może opanować dowolnego pobliskiego wrogiego bohatera, któremu niedawno zadał obrażenia. Wtargnięcie w bohatera sprawia, że przez kilka sekund Kayna nie można obrać za cel. Ponowna aktywacja umiejętności w tym czasie przerwie efekt wcześniej. Następnie Kayn wyrywa się na wolność z ciała ofiary, zadając jej eksplozywne obrażenia.
Cienisty skrytobójca:Wtargnięcie Umbry może być rzucone z większej odległości i resetuje dodatkowe obrażenia magiczne zadawane przez Kosę Darkinów, gdy Kayn opuści swój cel.
Darkin:Wtargnięcie Umbry zadaje dodatkowe obrażenia jako procent maksymalnego zdrowia ofiary i jednocześnie leczy Darkina.

GRA JAKO KAYN

Kayn jest nieuchwytnym, nienasyconym koszmarem, który wykorzystuje ciała ofiar jako środek transportu. Superumiejętność Żniwiarza Cienia jest już wystarczająco przerażająca, ale jeszcze większą grozę budzi jego zdolność niespodziewanego wyłaniania się z dowolnej ściany na Summoner’s Rift.

Kayn to jedyny bohater w League, który może zmieniać swoją klasę w samym środku gry. Jeśli grę prowadzą delikatniejsi bohaterowie przeciwnej drużyny, może skupić się na atakowaniu grających z dystansu przeciwników, by stać się cienistym skrytobójcą. Jeśli drużyna Kayna potrzebuje bardziej wytrzymałej przedniej formacji, do roboty zabiera się Darkin Rhaast.

„Ja jestem bronią! Ty jedynie narzędziem”.— Kayn

PORADY

  • Kayn i Rhaast to głodne chłopaki i trzeba ich karmić, gankując aleje i zadając obrażenia bohaterom. Jeśli transformacja zabierze za dużo czasu, w połowie gry zostaniecie w tyle.
  • Każda z rozwiniętych form Kayna ma inne słabe strony. Darkin dysponuje przewidywalną kontrolą tłumu i ma ograniczony dostęp do tylnych formacji wroga. Cienisty skrytobójca ma bardzo ograniczoną możliwość zadawania obrażeń ciągłych i nie posiada twardej kontroli tłumu. Przyjrzyjcie się kompozycji drużyny, a następnie wybierzcie mądrze.
  • Wtargnięcie Umbry umożliwia kilka bardzo interesujących interakcji z innymi mobilnymi bohaterami. Widzicie, jak wrogi Shen używa superumiejętności, by przenieść się na dolną aleję? Zbliżcie się na tyle, by Wtargnąć na pokład tego pociągu ninja i cieszcie się przejażdżką.

„Kłamstwa uspokajają umysł, prawda?”.— Rhaast

DODATKI

https://lolstatic-a.akamaihd.net/frontpage/apps/prod/rg-kayn-reveal/pl_PL/6ca8409673438b0091c4652cf90e4c0a448b0f8b/assets/img/base-wallpaper.jpg

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.