Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Trashy wyrzucony z H2k, Gambit testuje nowego toppera.

W ostatnim czasie otrzymaliśmy kolejną porcję informacji dotyczących zmian, które zaszły lub mogą zajść w najbliższym czasie na e-sportowej scenie. Dzisiejsze doniesienia dotyczą jednak tylko i wyłącznie europejskiej części sceny.

Pochodzący z Danii jungler Jonas “Trashy” Andersen oficjalnie poinformował na swoim Twitterze iż został on wyrzucony ze swojej dotychczasowej drużyny – H2k Gaming. Decyzja o przeprowadzeniu jakiejś zmiany w tej drużynie nie powinna nikogo dziwić jeśli pod uwagę weźmiemy dość zaskakującą i bolesną porażką, jaką H2K w trakcie ostatniego turnieju relegacyjnego (team ten przegrał wtedy ze skazywanym na porażkę CW wynikiem 3:0). Prawdę mówiąc ta porażka była tylko jedną z wielu, gdyż H2k (ex-C9E) było brane za faworyta w praktycznie każdej edycji turnieju relegacyjnego, a mimo to zawodnikom tej drużyny nie udało się jeszcze dostać do LCS. Możemy domyślać się, że team ma już na oku silniejszego zawodnika (zwłaszcza, że obecnie bez drużyny pozostają tacy zawodnicy jak: Amazing, dexter, czy Kottenx), który w założeniu mógłby pomóc im w osiągnięciu celu. Sam Trashy zapowiada, że pozostaje on otwarty na ewentualne propozycje od różnych teamów.

Tymczasem ostatnio pojawiła się plotka jakoby Gambit Gaming testował obecnie podczas screamów pochodzącego z Francji top lanera Lucasa “Cabocharda” Simona-Mesleta, który ostatnio reprezentował barwy Ninjas in Pyjamas, ale może być także znany z bycia subem właśnie w Gambicie podczas jednego z tygodni LCS.EU, który odbywał się w Londynie. Doniesienia te mają pochodzić ze źródeł znajdujących się blisko samej drużyny i według tych samych źródeł sam fakt testowania Cabocharda nie oznacza wcale, że Gambit zdecydował się już na pożegnanie się z naszym rodakiem Jakubem “Kubonem” Turewiczem, gdyż team ma podobno tylko sprawdzać obecnie możliwości na przeprowadzenie ewentualnych zmian. Wydaje się, że oficjalna decyzja na pewno nie zostanie podjęta przed oficjalnym rozpoczęciem treningów przez graczy Gambitu, które będzie miało miejsce w Listopadzie.

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.