Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Team SoloMid wymęczył zwycięstwo w pierwszym ćwierćfinale LCS NA

Wczoraj rozpoczęły się play-offy amerykańskiego LCSu. W pierwszym spotkaniu Team SoloMid podejmował Team Dignitas. Faworytem tego starcia był niewątpliwie TSM. Brak tego w pół-legendarnego zespołu na Mistrzostwach Świata byłby bowiem gigantyczną porażką dla formacji Reginalda. W ćwierćfinale jego drużynę czekał jednak ciężki mecz z Dignitas. Podopieczni Scarry bardzo dobrze rozpoczęli sezon zasadniczy, ale ostatnio nie prezentowali najwyższej formy, zupełnie odwrotnie do TSMu. Niemniej, należało oczekiwać bardzo wyrównanego i ekscytującego pojedynku, w którym stawką było zachowanie szans na wyjazd na najważniejsze zawody w sezonie.

Skrót z meczu

Mecz 1

DrużynaBanyPicki
fnTSMnidaleeluluryzemaokaileesinsyndrakogmawnami
roccDignitaszednunualistarnasuskhazixziggscorkithresh

Przez cały mecz to Team SoloMid zdawał się mieć przewagę nad rywalami, ale Team Dignitas cierpliwie czekał na odpowiedni moment, zabezpieczając większość obiektów. Tymczasem ZionSpartan grający Nasusem nieustannie farmił i splitpushował, wdzierając się coraz głębiej w bazę przeciwników, a Dyrus nie był w stanie go powstrzymać. Genialna gra pod względem strategicznym i znakomite wykorzystanie Ziona sprawiło, że po efektownym backdoorze w wykonaniu swojego toplanera, to Team Dignitas mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Dodatkowo wydawało się, że styl w jaki podopieczni Scarry ograli rywali bardzo negatywnie oddziała na morale graczy Team SoloMid…

Mecz 2

DrużynaBanyPicki
roccDignitaszedleesinalistardrmundonunuziggskogmawthresh
fnTSMnidaleeluluryzemaokaielisesyndraluciannami

Drugie starcie DIG i TSMu również było niesamowicie wyrównane. Po raz kolejny to Team SoloMid posiadał inicjatywę i był w stanie zbudować sobie przewagę, ale co kilka minut losy meczu zupełnie się odwracały, a zespoły zmuszane były do oddania prowadzenia. Obydwie ekipy prezentowały się bardzo mocno w tym widowisku i wiadomym było, że najmniejszy błąd może decydować o zwycięstwie czy porażce. Dignitas w końcu stracił dwa inhibitory, ale nie poddał się, po raz kolejny odwrócił oblicze pojedynku. TSM jednak nie rezygnował. Kolejne natarcie pozbawiło DIG wież przy nexusie, ale jeszcze raz Team Dignitas przeciwstawił się rywalom, a nawet po dość niewytłumaczalnych decyzjach TSMu miał szansę, by zwyciężyć w tym starciu. Niestety zostawienie nexusa bez opieki skończyło się dla tej drużyny tragicznie i Amazing po fantastycznym backdoorze zakończył pojedynek doprowadzając do remisu 1-1.

Mecz 3

DrużynaBanyPicki
fnTSMnidaleeziggsryzelulununuoriannatristananami
roccDignitaszedleesinalistarmaokaikhazixahrilucianbraum

W trzecim starciu raz jeszcze mogliśmy oglądać wyrównaną grę z obu stron. Żaden z zespołów nie potrafił na dłużej przejąć inicjatywy. W końcu to TSM zagrał znacznie lepiej pod względem taktycznym, jednocześnie bardzo dobrze prezentując się w walkach drużynowych. Niemniej Dignitas nie odstawał, cały czas szukał możliwości, by pokonać rywali, lecz nie znalazł sposobu na znakomicie dysponowanego WildTurtle’a, który grał Tristaną i był z każdą upływającą minutą silniejszy. Team SoloMid przepchnął dwie wieże, zniszczył inhibitory i w decydującej walce nie dał szans rywalom, doprowadzając ze stanu 0-1 do bilansu 2-1.

Mecz 4

DrużynaBanyPicki
roccDignitaszedleesinalistarolafkhazixxerathcorkithresh
fnTSMnidaleeziggsryzelulununusyndraluciannami

Czwarty mecz był równie wyrównany jak poprzednie. Trzeba jednak przyznać, że zupełnie niespodziewany wybór Olafa na górną aleję sprawił bardzo wiele problemów Dyrusowi w fazie linii, a po raz kolejny fenomenalne zawody rozgrywał Bjergsen. TSM raz jeszcze zdobył niewielką przewagę i starał się ją konsekwentnie powiększać. Dignitas starał się grać podobnie jak w pierwszej grze, wykorzystując przewagę jaką ZionSpartan miał nad Dyrusem, ale błędy popełniane przez podopiecznych Scarry sprawiły, że ich sytuacja stała się beznadziejna. Team SoloMid przepchnął fortyfikacje rywali, którzy zupełnie nie potrafili się przeciwstawić przeciwnikowi ze względu na potężną różnicę w złocie. Wicemistrzowie wiosennego splitu zagrali konsekwentnie, bez niepotrzebnych błędów. Na koniec zainicjowali walkę, wygrali ją i zniszczyli nexus DIG, zwyciężając w całej rywalizacji 3-1.

PodsumowanieW końcu po nieprawdopodobnie wyrównanej batalii to Team SoloMid zwycięża Team Dignitas i awansuje do półfinału, podtrzymując swoje szanse na udział w Mistrzostwach Świata. Tymczasem DIG odpada z dalszej rywalizacji i graczom tej formacji pozostaje jedynie walka o uniknięcie meczów relegacyjnych, w którym zmierzą się z gorszą drużyną z pary Team Curse / Counter Logic Gaming. Z pewnością można jednak stwierdzić, że gra TSM nadal nie wygląda perfekcyjnie i zespół ten będzie miał bardzo duże problemy w półfinałowym starciu z LMQ. Niemniej, Team SoloMid ma jeszcze tydzień, by w meczu z chińskim zespołem pokazać się z najlepszej strony. Tymczasem Dignitas miał pomysł jedynie na pierwszą grę, którą rozegrał genialnie. W kolejnych starciach, w decydujących momentach wszystko się posypało i gracze DIG, choć za każdym razem prowadzili bardzo wyrównaną grę, to nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Bohaterem tego ćwierćfinału śmiało możemy wybrać Bjergsena. Jego znakomite zagrania niejednokrotnie dawały TSMowi przewagę, grał bardzo równo w każdym ze starć i był podporą swojej drużyny. Natomiast po drugiej stronie trzeba oddać ZionSpartanowi, że robił co mógł, by pomóc swojemu zespołowi. Jego doskonała gra i niekonwencjonalne picki sprawiły wiele problemów przeciwnikowi.

Wynik: TEAM SOLOMID 3-1 Team Dignitas

BOHATER MECZU: Bjergsen

A co powiedzieli o tym meczu gracze i analitycy na Twitterze?

https://twitter.com/TeamSoloMid/status/503336745958928384
https://twitter.com/TSMTheOddOne/status/503336680037023745
https://twitter.com/dscarra/status/503338603208921088
https://twitter.com/TSMReginald/status/503336278713053184
https://twitter.com/TabzzLoL/status/503335399176306688
https://twitter.com/NintendudeX/status/503337416657481728
https://twitter.com/ggCMonteCristo/status/503336618002882560
https://twitter.com/CurseXpecial/status/503337068303753216
https://twitter.com/TabzzLoL/status/503337134519242752

A jeśli nie oglądaliście tego ekscytującego pojedynku, a chcielibyście to nadrobić:

Gra nr 1

Gra nr 2

Gra nr 3

Gra nr 4

Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na grę nr 1, która jest książkowym przykładem tego jak należy split pushować w grach drużynowych.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.