Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tahm Kench – jak nim grać

Tahm jest stosunkowo nową postacią w League of Legends – obecnie ma on stosunkowo niskie win-ratio co pokazuje, że jeszcze niewielu graczy opanowało go w wystarczającym stopniu. W tym poście chcielibyśmy rozpocząć z Wami dyskusje – jak należy grać Tahmem? Jakie przedmioty należy kupować i jaka jest właściwa ścieżka. Dla ułatwienia przygotowaliśmy dla Was zestawienia od prosów, jednakże liczymy też na dużą dozę Waszej inwencji – przecież niejednokrotnie okazywało się, że to jakiś gracz z SoloQ odkrywał najlepsze rozwiązanie, które dopiero później było chętnie powielane.

Support

Runy

Tahm-Kench-Artwork-full Obrażenia od Ataku (baz) / Pancerz – w zależności od gracza najczęstszym wyborem na Tahma supporta była albo opcja ofensywna (AD), albo defensywna (pancerz). Przy poke’u ze strony przeciwników gracze najczęściej decydowali się na wyposażenie w pancerz, podczas łatwiejszych linii – w AD do obijania przeciwnika.

Zdrowie – praktycznie jedyny wybór używany przez profesjonalistów – obecnie najlepsze runy na tym miejscu.

Odporność na magię/skrócenie czasu odnowienia – inwestycja w MR to raczej agresywne linie ze strony przeciwników, ze sporą dawką obrażeń magicznych. CDR to linie mniej intensywne (najczęstsze ustawienie to i tak tylko 6 run na CDR, które łącznie dają 5% CDR i idealnie dopełniają masterki).

Pancerz – kolejny raz prosi byli wyjątkowo jednomyślni w wyborze – w wygranych meczach praktycznie wszyscy korzystali z run na zdrowie na pozycji Quintów.

Masterki

Wybór masterek zazwyczaj w dużej mierze zależał od gracza – w przypadku Tahma supporta niemal wszystkie zwycięskie zestawy masterek to ustawienie 0/9/21.

tahm

Przedmioty

tahm_kench___league_of_legends_by_albertbear-d8yt58g Tutaj widzimy zdecydowanie większe różnice w wyborach. Najwięcej graczy rozpoczynało grę z relicshield Relic Shieldem, który następnie ulepszany był do targonsbrace Targon’s Brace’a. Tutaj drogi się rozchodziły – zdarzali się gracze, którzy sprzedawali przedmiot, a następnie dążyli do zakupu talismanofascension Talizmana. Niemal wszyscy gracze wyposażali się w righteousglory Righteous Glory – jest to bezapelacyjnie jeden z najlepszych wyborów na Tahma. Pozostałe przedmioty zależały głównie od przeciwników – jeśli zadawali sporo magicznych obrażeń w item buildzie często przewijał się locketoftheironsolari Locket. Natomiast w przypadku drużyn opartych mocno na AD Tahm wyposażał się w frozenheart Frozen Hearta.

Top lane

WIększość z nas uważa Tahma za doskonałego supporta, nadającego się niemal jedynie na tę pozycje. Jednakże znany wielu z Was Darien pokazuje, że sukcesy może świecić także na górnej alei. W związku z tym, że Darien jest jedną z niewielu osób, które na górnej linii radzą sobie bardzo dobrze Tahmem (jego historię meczów znajdziecie pod adresem: http://www.probuilds.net/darien) – nie mamy wystarczającej próbki danych, aby zaprezentować Wam proponowane buildy i zestawy run/masterek. Nie zmienia to faktu, że z chęcią porozmawiamy z Wami o możliwościach Tahma na topie – o jego mocnych i słabych stronach.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.