Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

[Aktualizacja #2] Szykują się spore zmiany w składzie Fnatic?

Wszystko wskazuje na to, że w bieżącej przerwie między splitami w zespole Fnatic może dojść do dość znaczących przetasowań.

Wczoraj organizacja oficjalnie poinformowała o rozstaniu z dotychczasowym trenerem Joeyem “YoungBuck” Steltenpoolem, który opuszcza drużynę będąc jednym z najbardziej utytułowanych europejskich trenerów, mającym na koncie aż 6 tytułów mistrza europy. Mimo to rozstanie to nie wydaje się być wielkim zaskoczeniem – o wewnętrznych problemach w Fnatic spekuluje się już od roku, to właśnie z tego powodu przed rozpoczęciem sezonu 2019, Fnatic opuścić miał mid laner Rasmus “Caps” Winther i plotki te powróciły po rozczarowującym występie zespołu na Mistrzostwach Świata 2019. YoungBuck w oficjalnym oświadczeniu poinformował, że podpisał już kontrakt z innym zespołem w roli głównego trenera, jednak nazwa jego nowej drużyny nie została jeszcze ujawniona.

Zmiany w Fnatic nie mają jednak objąć tylko i wyłącznie sztabu szkoleniowego, bo według pogłosek mają one dotknąć również rosteru zespołu. Poważnie o odejściu z zespołu ma bowiem myśleć prawdziwa ikona organizacji Martin “Rekkles” Larsson, który ma obecnie posiadać konkretne oferty z Cloud9, a także zespołu MAD Lions (drużyna ta zastąpi Splyce w LEC w nadchodzącym sezonie). Według doniesień Fnatic nie wyłoniło jeszcze potencjalnego następcy dla swojego bot lanera, ale lista zawodników którzy mają obecnie przebywać na testach z pewnością robi wrażenie. Pierwszym z takich graczy jest Kasper “Kobbe” Kobberup od wielu lat związany z Splyce, który indywidualnie ma za sobą niezwykle udany sezon, dzięki któremu w świadomości wielu fanów dołączył on do absolutnej czołówki europejskich bot lanerów. Zwieńczeniem sezonu dla tego gracza był występ na Mistrzostwach Świata 2019, w których jego drużynie udało się dojść do etapu ćwierćfinałów. Kolejnym zawodnikiem jest Grek Konstantinos-Napoleon “FORG1VEN” Tzortziou, który wprawdzie już od trzech lat nie występował na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Europie, ale w dłużej mierze było to spowodowane obowiązkową służbą wojskową i dla wielu zawodników gracz ten nadal pozostaje jednym z najlepszych marksmanów w Europie. Niedawno gracz ten oficjalnie ogłosił zakończenie swojej służby wojskowej, a pod koniec bieżącego sezonu poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że aktywnie poszukuje on drużyny na sezon 2020. Na testach w Fnatic przebywać ma również Elias “Upset” Lipp, który dopiero co oficjalnie pożegnał się z FC Schalke 04 również stając się jednym z ciekawszych wolnych zawodników na europejskiej scenie. Ostatni nick na liście elektryzuje najmniej, bo mowa tu o brytyjskim bot lanerze Matthewie “Deadly” Smithie, który w ostatnim czasie występował w hiszpańskiej lidze w barwach Vodafone Giants zajmując latem drugie miejsce. Zawodnik ten nie doczekał się jeszcze debiutu na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Europie.

Te same pogłoski zdradzają, że na testach Fnatic, ma obecnie przebywać jungler SK Gaming Oskar “Selfmade” Boderek. Transferu tego zawodnika domagała się spora liczba fanów po zakończeniu występów Fnatic na Mistrzostwach Świata 2019, co wtedy argumentowane było nie tylko dobrym sezonem polaka, ale także słabą formą we wspomnianym turnieju obecnego junglera drużyny Madsa “Broxah” Brock-Pedersena. Dodatkowym argumentem przemawiającym za tym transferem jest fakt, że Selfmade przed dołączeniem do LEC występował w MAD Lions wraz z Timem “Nemesis” Lipovšekiem czyli obecnym mid lanerem Fnatic, który w trakcie sezonu urósł do roli jednego z najważniejszych graczy swojej drużyny.

źródło: =https://fnatic.com/articles/lol-youngbuck-and-fnatic-part-ways https://www.reddit.com/r/fnatic/comments/dve241/esportmaniacos_rumor_list_of_adcs_trying_out_for/

Aktualizacja: Oficjalnie ogłoszono, że drużyna, do której przeszedł dotychczasowy trener Fnatic – Joey “YoungBuck” Steltenpool dołączył do Excel Esports i jak podają rozmaite doniesienia wraz z tym transferem można spodziewać się również pewnych zmian w składzie tego zespołu.

źródło: =https://www.excelesports.com/blog/excel-welcomes-youngbuck

Aktualizacja 2: To samo źródło co w przypadku oryginalnych doniesień poinformowało, że ostatecznie w składzie Fnatic jedynym nowym nabytkiem ma zostać jungler Oskar “Selfmade” Boderek, jako że ostatecznie Martin “Rekkles” Larsson zdecydował się na odrzucenie otrzymanych ofert i pozostanie w drużynie. To samo źródło ujawniło również tożsamość nowego trenera zespołu, którym ma zostać Alfonso “Mithy” Aguirre, który jeszcze w tym sezonie występował w roli supporta w barwach Origen i dla którego będzie to debiut w roli trenera.

źródło: =https://www.esportmaniacos.com/league-of-legends/fuentes-este-sera-el-roster-de-fnatic-para-la-temporada-2020/

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.