Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Szesnastu zawodników Mistrzostw Świata ukaranych przez Riot

W związku z trwającymi Mistrzostwami Świata konta zawodników występujących na tym turnieju z koreańskiego serwera (miejsce rozgrywania turnieju) zostały w ostatnim czasie sprawdzone przez Riot w ramach rutynowego sprawdzenia zachowania.

Jak się jednak okazuje nie wszyscy zawodnicy pomyślnie przeszli to sprawdzenie i na część z nich została nałożona oficjalna kara. Lista ukaranych zawodników prezentuje się następująco:

Danil “Diamondprox” Reshetnikov (Gambit Esports) został ukarany grzywną 1000 $ za niesportowe zachowanie. Kara została na niego nałożona w związku z tym, że jeszcze w tym sezonie z tego samego powodu otrzymał on ostrzeżenia od władz rosyjskiego LCL.

Seunglok “TheShy” Kang (Invictus Gaming) został ukarany grzywną również wynoszącą 1000$ zarówno za niesportowe zachowanie jak i za celowe feedowanie, oraz griefowanie w wielu grach solo queue.

Yeonsung “iloveoov” Choi (trener Afreeca Freecs) został ukarany grzywną 1500$ za niezwykle niesportowe zachowanie. Od września został on zreportowany w około 80 grach co stanowi ponad 70% wszystkich rozegranych przez niego gier. Wprawdzie sprawdzenie nie wykazało, żadnych innych negatywnych zachowań jednak częstotliwość z jaką pojawiało się to zachowanie zadecydowało o większej karze niż w przypadku dwóch wcześniejszych zawodników.

Jian “Uzi” Zihao (Royal Never Give Up) został ukarany grzywną 2000 $. Podobnie jak w przypadku poprzednich ukaranych również w jego przypadku wykryto niesportowe zachowanie, a także griefing i celowanie feedowanie. Dodatkowo w trakcie bootcampu używał on konta niezarejestrowanego na swoją osobę, które albo dzielił on z inną osobą albo zostało przez niego zakupione (oba te procedery również stanowią pogwałcenie zasad użytkowania League of Legends).

Nie są to jednak jedyni zawodnicy, u których podczas sprawdzania wykryto jakieś nieprawidłowości. U aż 12 innych osób również wykryto niesportowe zachowanie, jednak w ich przypadku jego częstotliwość była na tyle mała, że zdecydowano się jedynie wystosować w ich stronę oficjalne ostrzeżenie, które może doprowadzić do zaostrzenia potencjalnych przyszłych kar. Lista ukaranych w ten sposób zawodników znajdujes się poniżej:

 • Daniele “Jiizuke” Di Mauro (Team Vitality)
 • Amadeu “Attila” Carvalho (Team Vitality)
 • Minkook “Dreams” Han (Team Vitality)
 • Luka “Perkz” Perkovic (G2 Esports)
 • Petter “Hjarnan” Freyschuss (G2 Esports)
 • Dennis “Svenskeren” Johnsen (Cloud9)
 • Stanislav “Lodik” Kornelyuk (Gambit Esports)
 • Zhen-Ning “Ning” Gao (Inivictus Gaming)
 • Uijin “Rookie” Song (Invictus Gaming)
 • Li “4LivcloveR” Zhe (EDward Gaming)
 • Jaeha “Mowgly” Lee (Afreeca Freecs)
 • Hyesung “Comet” Lim (Afreeca Freecs)

Ogłoszenie kar wywołało dość spore kontrowersje w społeczeństwie League of Legends i nie stało się tak wcale dlatego, że tak duża ilość zawodników została ukarana. Kontrowersje wywołała raczej wysokość kary, która według wielu osób jest wręcz śmiesznie mała w porównaniu do zarobków najlepszych graczy, przez co szansa że da im ona do myślenia wydaje się stosunkowo mała. Dodatkowo duża część osób zwraca uwagę na to, że za podobne podobne wykroczenia jakich dopuścił się Uzi, Riot w przeszłości decydował się banować zawodników na kilka e-sportowych spotkań co wywołuje kolejne wątpliwości związane z zasadnością wielkości tej kary.

źródło: =https://www.lolesports.com/en_US/articles/competitive-ruling-multiple-players

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.