Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Szczegóły dotyczące Kreatora Drużyny

Przedstawiciel Riotu na oficjalnej stronie gry w formie Q&A podał więcej szczegółów odnośnie zapowiedzianej nowej kolejki mającej ułatwić granie na pożądanej pozycji, Kreatora Drużyny. Poniżej treść wpisu:

 

1) Czy to nie będzie narzucało mety?

 

EN2

Tutaj macie przykład nieco dziwnego rozwiązania, którego dziś próbowałem. W Kreatorze Drużyny chodzi o wprowadzenie nowego, kooperatywnego Wyboru Bohaterów, gdzie gracze mogą wyrazić zgodę na daną strategię i wizję drużyny przed wejściem do meczu. Gracze w Kreatorze Drużyny będą mogli nakreślić strategię, którą chcieli by zagrać , a system zajmie się wyszukiwaniem ludzi, którzy podzielają ich wizję. Chcesz zagrać z dwoma junglerami, lub posłać pięciu graczy na mida? Żaden problem. Znalezienie czworga innych graczy chętnych do spróbowania tej szalonej taktyki zajmie trochę więcej czasu, ale jeśli już się to stanie, wiesz, że wszyscy wyrazili na to zgodę i będziesz mógł się dobrze bawić.

 2) Czy Kreator Drużyny zastąpi inne kolejki?

Kreator Drużyny całkowicie zmienia kształt Wyboru Postaci. Zostało to zainspirowane wieloma badaniami nad dynamiką współpracy. Ponieważ mamy zamiar wysłuchać najpierw opinii graczy, optowaliśmy najpierw za stworzeniem niezależnej kolejki bez ruszania żadnej z istniejących. W zależności od tego co zaobserwujemy będziemy mogli zaimplementować Kreatora Drużyny do kilku, lub wszystkich istniejących kolejek.

 

3) Czy będę musiał długo czekać, jeśli chcę zagrać na popularnej pozycji?

W naszych badaniach zaskoczyło nas to, że preferencje graczy były bardzo różne. Kiedy ankietowaliśmy graczy i pytaliśmy ich jaką rolę preferują, około 15% graczy preferowało grać supportami, 14% z nich chciało  junglę, a 5% było gotowych zagrać na dowolnej pozycji.

Będziemy pilnie przyglądać się popularności ról w Kreatorze Drużyny, ale na tę chwilę wygląda na to, że są gracze, którzy będą bardzo szczęśliwi z gry na pozycji postrzeganej jako mniej popularna, jeśli system taki jak Kreator Drużyny pomoże stworzyć drużynę.

 

4) Jak mogę być liderem w Kreatorze Drużyny?

Są dwie opcje. Możesz optować za byciem liderem grupy i zdefiniować strategię dla twojej drużyny – to zazwyczaj najlepsza opcja, jeśli masz kilku znajomych i chcesz znaleźć innych graczy by wypełnić waszą drużynę w oparciu o pożądaną kompozycję.

Możesz również wybrać opcję solo, wybrać postać, rolę i pozycję i nakazać systemowi znalezienie drużyny, która szuka osoby takiej jak ty.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.