Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Start trzeciej edycji European Masters 8 kwietnia!

European Masters powraca, a tak ostrej rywalizacji jeszcze nie było. 20 najlepszych drużyn z Europejskich Lig Regionalnych zawalczy o część puli nagród wynoszącej 150 000 €, dumę narodową i tytuł Mistrza Europy.

Ostatnio ogłosiliśmy powrót Europejskich Lig Regionalnych w sezonie 2019, a razem z nimi wraca również jeden z najbardziej wybuchowych turniejów w Europie — European Masters. W zeszłym roku Origen ponownie dowiodło swojej wyższości w wiosennym sezonie EU Masters, szykując się na wejście do LEC. Latem MAD Lions pazurami wywalczyło sobie drogę do triumfu w finale w Katowicach, dając większości swojego zwycięskiego składu, Nemesisowi, Selfmade’owi, Werlybowi i Crownshotowi, rozgłos, którego potrzebowali, by wypłynąć na szersze wody i wziąć udział w LEC.

W tym roku do gry wchodzi jeszcze jeden czynnik. Każda z dziesięciu drużyn w LEC ma drugą drużynę rywalizującą w wybranej lidze regionalnej, co znaczy, że po raz pierwszy dana organizacja ma szansę zatriumfować nie tylko w LEC, ale również na European Masters. Drużyny LEC i reprezentowane przez nie kraje wyglądają następująco:

Wielka Brytania i Irlandia: Fnatic Rising i Excel UK
Hiszpania: Origen BCN, Splyce Vipers i G2 Heretics
Niemcy, Austria i Szwajcaria: SK Prime i FC Schalke 04 Evolution
Francja: Vitality.Bee i Misfits Premier
Polska: Rogue Esports Club

Rywalizacja jest jeszcze bardziej zacięta niż kiedykolwiek wcześniej. Kto pokona przeciwności losu i wzniesie się na szczyt, a kto obejdzie się smakiem?

FORMAT

Runda wstępna

European Masters zacznie się od rundy wstępnej trwającej od 8 do 11 kwietnia, w której drużyny z drugiego miejsca z lig w Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Bałkanów, Skandynawii i Polski będą walczyć w systemie każdy z każdym o trzy miejsca w fazie grupowej. Najlepszy zespół trafi bezpośrednio do fazy grupowej. Drużyna z drugiego miejsca będzie walczyć o awans z drużyną z piątego miejsca, a drużyna z trzeciego miejsca zmierzy się z drużyną z miejsca czwartego.

Faza grupowa

Faza grupowa rozpocznie się 15 kwietnia i potrwa aż do 18 kwietnia. Trzy drużyny, które zakwalifikują się do fazy grupowej poprzez rundę wstępną, dołączą do 13 drużyn z pierwszych miejsc z każdej Europejskiej Ligi Regionalnej. Następnie drogą losowania nastąpi podział na cztery grupy po cztery zespoły. Kiedy grupy zostaną ustalone, zespoły jeden raz zagrają każdy z każdym, a dwa najlepsze z każdej grupy przejdą do fazy pucharowej.

Faza pucharowa i finał

Osiem drużyn biorących udział w fazie pucharowej stoczy bój w drabince pojedynczej eliminacji z meczami do 3 zwycięstw, a najlepsza dwójka weźmie udział w finale na żywo 28 kwietnia.

HARMONOGRAM

  • Od 8 do 11 kwietnia: Runda wstępna
  • Od 15 do 18 kwietnia: Faza grupowa
  • Od 20 do 21 kwietnia: Ćwierćfinały
  • 27 kwietnia: Półfinały
  • 28 kwietnia: Finał

GDZIE MOŻNA OGLĄDAĆ MECZE?

Całą akcję możecie śledzić na https://www.twitch.tv/riotgames i https://www.youtube.com/esl.

Chcecie oglądać akcję na żywo? Więcej informacji o miejscu, w którym odbędą się finały, zostanie podanych w przeciągu kilku następnych tygodni, więc obserwujcie eu.lolesports.com oraz eumasters.gg.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.