Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Stanowisko dotyczące XDG, EG zapowiada testy nowych graczy


Wszystko wskazuje na to, że dotychczasowy skład XDG Gaming nie przetrwa po utraceniu swojego miejsca w LCS. Nie tak dawno informowaliśmy was, że dotychczasowy top laner Benny “Benny” Hung zdecydował się przejść na emeryturę. Pozostali gracze nadal aspirują do gry w LCS i szukają ewentualnych drużyn skłonnych do przyjęcia ich do swojego składu (po przez wykupienie/przehandlowanie kontraktów). Manager drużyny Marshall Alexander przyznaje, że prowadzi na ten temat rozmowy z kilkoma teamami przy okazji zapowiadając, że drużyna będzie występowała w Challanger Series w składzie zależnym od ilości graczy, którzy z niej odejdą.


Wiele wskazuje także na to, że gorączka zmian nie ominęła także drużyny Evil Geniuses. W ostatnim splicie drużyna ta zawiodła i musiała walczyć o utrzymanie swojego miejsca w LCS. Ludzie powiązani z EG zgadzają się, że perspektywa kolejnego splitu, w którym drużyna musiała by walczyć o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej jest wprost nie do przyjęcia. Żeby scenariusz ten nie okazał się prawdziwy forma drużyny musi ulec znaczniej poprawie co będzie wymagało odpowiedniego zlokalizowania problemu (czy problemem jest trener, calle, gracze czy może komunikacja ?). W związku z tym EG wykorzysta przerwę w rozgrywkach by przetestować kilku graczy podczas scrimów (nie oznacza to, że dojdzie do jakichkolwiek zmian). Pod uwagę mają być brani zarówno zawodnicy z amerykańskiego Challanger Series, jak i zza granicy. W założeniu wszelkie ewentualne zmiany mają pomóc drużynie w osiągnięciu założonego celu jakim są Mistrzostwa Świata sezonu 4. Co ciekawe na podstawie stanowiska jakie opublikował Krepo pod uwagę będą brani zawodnicy grający na jungli i dolnej alei co oznacza, że prawdopodobnie zagrożeni są tylko zawodnicy, którzy grali jeszcze w europejskim EG.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.