Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Stan kolejki będzie podawany w opisie patcha

Nowy sezon zacznie się już za kilka dni. Cofnijmy się nieco w czasie. Na początku sezonu rankingowego 2016 wprowadziliśmy kolejkę dynamiczną, ale przekazywaliśmy informacje na jej temat w stopniu… niedostatecznym. Chcemy to zmienić.

Aby dostarczać wam więcej informacji o stanie kolejek rankingowych sezonu 2017, będziemy o tym pisali w każdej wersji opisu patcha. Będzie to wyglądało w sposób następujący:

Stan kolejki

Kolejka solo/duet

Rankingowa elastyczna

CZWÓRKA TO JUŻ TŁUM W celu skrócenia czasu oczekiwania w kolejce usuniemy możliwość ustawiania się w kolejce czwórkami.

Aby ocenić stan „zdrowia” kolejek, będziemy stale przyglądali się czasom oczekiwania, współczynnikom wychodzenia z kolejek oraz współczynnikom preferencji pozycji dla grup umawianych wszelkich rozmiarów, poziomu umiejętności oraz wpływowi pory dnia / dnia tygodnia. Na podstawie powyższych opracujemy prosty wykres, który wstawimy do opisu patcha. Będziemy to robić oddzielnie dla każdego regionu.

Oznacza, że czasy oczekiwania są generalnie krótkie, mecze są sprawiedliwe, a wybór ról dobrze rozłożony. Super.

Oznacza, że jeden lub więcej wskaźników zmierza ku niepożądanym wartościom, ale kolejka wciąż jest grywalna i będziemy zadowoleni z utrzymania się takiego stanu. To bardziej wskazówka niż ostrzeżenie.

Oznacza, że będziemy musieli wprowadzić pewne poprawki do kolejki solo/duet lub elastycznej. Zobaczycie, co dokładnie zmieniamy, aby poprawić stan kolejki.

Jednym z wymagań poprawnego działania elastycznej kolejki rankingowej jest zachowanie minimalnego poziomu graczy solo, który zapewnia płynne dobieranie przeciwników. Przygotowaliśmy plan, aby upewnić się, że będziemy mogli reagować szybko, jeśli wykryjemy długie czasy oczekiwania.

Do pierwszych działań, których spróbujemy, należą:

  • wyższa preferencja wyważonych pozycji;
  • zaplanowana dostępność kolejki (obecnie aktywne) ;
  • ograniczenie elastycznej kolejki rankingowej do 5-osobowych grup umawianych (obecnie aktywne) ;
  • wykluczenie z elastycznej kolejki rankingowej 4-osobowych grup umawianych (które są dozwolone początkowo we wszystkich regionach).

Najnowsze aktualizacje będą podawane w opisach kolejnych patchów. Jeśli będziemy musieli przeprowadzić szybko wiele zmian, zapewne opiszemy je na stronie statusu i dodamy powiadomienie w kliencie.

Aktualizacje stanu kolejek ruszają od patcha 6.24. Czekamy na opinie i komentarze. Dajcie nam znać, co o nich myślicie!

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.