Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Spytaj Riot: Zdobywanie honoru i ELO

Witamy w Spytaj Riot!

W tym tygodniu pomówimy o tym jak odzyskać poziom honoru, o przyszłych losach Inwazji, a także podzielimy się radami jak w końcu awansować z Diamentu 5 (i każdego innego piekła ELO).

Hey Riot, zastanawiałem się jak odzyskać honor, bo w tym momencie jestem niehonorowy, mimo że maksymalnie ograniczałem swoje niesportowe zachowanie. Więc zastanawiałem się, ile razy muszę mieć przyznany honor, żeby znów mieć poziom 1 honoru.

Miło słyszeć, że zdecydowałeś się zmienić swoje postępowanie! Twój poziom honoru odzwierciedla twoją konsekwencję w sportowym zachowaniu — zachowując się niehonorowo, przerwałeś ciąg dobrej gry. Dlatego osiągnięcie wyższego poziomu honoru nie polega na zdobyciu konkretnej liczby punktów, ale na prezentowaniu trendu konsekwentnego sportowego zachowania w grach. Jeżeli często zdarzają ci się chwile słabości, prawdopodobnie utkniesz na niehonorowym poziomie — w takim wypadku sugeruję spojrzeć na swoje zachowanie w grze i spróbować znaleźć lepsze sposoby na komunikację z drużyną. Jednak jeśli będziesz nadal rozgrywać gry zachowując się jak prawdziwy sportowiec, wkrótce awansujesz na wyższy poziom honoru.

Simurgh, projektant gry, zachowanie graczy

Czy „Inwazja” Czarodziejek Gwiazd kiedykolwiek powróci?

Nasza ekipa była w siódmym niebie po zobaczeniu reakcji na Inwazję. Zjednoczeni siłą przyjaźni gracze na całym świecie walczyli razem, by zmiażdżyć złych, brzydkich kosmitów.

Nie zdecydowaliśmy jeszcze, w którym patchu, ale Inwazja zostanie włączona do kolejki rotacyjnych trybów gry i kiedyś na pewno powróci.

Dziękujemy całej społeczności, która grała w ten tryb gry, a szczególnie tym, którzy podzielili się swoimi opiniami i wrzucili posty opisujące ich wrażenia.

Przeprowadzaliśmy w tym roku sporo eksperymentów z trybami gry i z Summoner’s Rift — od skutego lodem zimowego Summoner’s Rift, poprzez gorączkę walki wręcz w Łowach Krwawego Księżyca, niemalże przerażający tryb sci-fi Mroczna Gwiazda: Osobliwość, aż po pokonanie magicznych potworów w Inwazji. Mimo, że wiele momentów może posłużyć za „lekcje, jak ulepszyć to, co robimy”, cały nasz zespół ogólnie czuje się bardzo szczęśliwy, że mógł dać wam możliwość doświadczenia gry w różnych alternatywnych uniwersach League… i zdecydowanie spodziewajcie się ich więcej!

Riot Aeon, główny producent, zespół map i trybów

Co mogę zrobić, kiedy utknąłem na niskim poziomie Diamentu (gram Vayne, tak przy okazji)?

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby ulepszyć swoją grę!

Indywidualna rozgrywka:

Obejrzyj parę powtórek ze swojej gry i zobacz, co wymaga oczywistej poprawy. Jak idzie ci farmienie stworów? Grasz głównie Vayne, więc zwróć uwagę na swoją pozycję w alei. Zobacz, czy jesteś ciągle nękany przez kogoś z dystansu (czyli praktycznie przez wszystkich bohaterów dystansowych). Jak idzie ci rozstawianie totemów? Czy kupujesz różowy totem zawsze, gdy powracasz, żeby upewnić się, że jakiś obszar wokół twojej alei jest chroniony? Poświęć trochę czasu, żeby obiektywnie ocenić, jak idzie ci faza gry w alei oraz jakie są twoje mocne i słabe strony. Postaraj się pamiętać o tym będąc w alei. Może otwórz sobie dokument tekstowy na drugim monitorze albo przyklej karteczki, gdzie wypiszesz sobie, na co zwracać uwagę.

Rozgrywka w duecie:

Czy są jacyś wspierający, z którymi dobrze ci się gra albo jacyś, z którymi nie idzie ci najlepiej? Możesz radzić sobie świetnie z Nami, a beznadziejnie z Threshem (tak, wiemy, że Thresh jest zawsze dobrym wyborem. To tylko taki przykład). Podejmowanie decyzji na bazie schematu gry i wyboru wspierającego może również wpłynąć na styl twojej gry w alei. I nie zapominaj, że podczas wyboru bohatera zawsze możesz zapytać, czy ktoś dobrze się czuje grając bohaterem, z którym współpracuje ci się najlepiej.

Rozgrywka drużynowa:

Jeśli chodzi o grę zespołową, pomyśl, jak podchodzisz do walk drużynowych/jak twoja drużyna do nich podchodzi. Czy to typowa kolejka, która gra w stylu „raz kozie śmierć” i Vayne musi sama walczyć z siłami ciemności, podczas gdy reszta drużyny szturmuje tylną formację? Czy twoja drużyna formuje ścisłą kulę obronną, która sprawia, że twoja Vayne przegrzewa się przez ochronną powłokę, która została wokół niej stworzona? Czy ktoś zawsze zapuszcza się za daleko albo naciska w alei nie mając wizji? Poświęć trochę czasu, żeby spojrzeć na wszystkie ważne rzeczy, zobaczyć jak twoja drużyna je robi i jak osiąga cele. Może można znaleźć lepszy moment na zdobycie barona lub smoka czy na rozstawianie defensywnych totemów.

Dodatkowy komentarz: Nerwy na wodzy

Wkurzać się można na wiele rzeczy. Na wspierającego, który wciąż farmi lub zabija, na nieudany błysk przez ścianę, na otrzymywanie krytycznych obrażeń kilka razy z rzędu od kogoś, kto ma 10% szans na krytyczne obrażenia. Jedna z najważniejszych rzeczy, na jakich możesz się skupić, to hart ducha. Seria wygranych, seria przegranych, bycie zmuszonym do gry innym bohaterem czy wróg, który przeżył z 10 pkt. zdrowia — wszystko to może sprawić, że pomyślisz, że impulsywne, ryzykowne zagranie jest zawsze dobrym zagraniem. Z własnego doświadczenia wiem, że jeśli przegram dwie gry z rzędu, to robię sobie parę minut przerwy, żeby coś zjeść czy wypić albo przejrzeć Reddita. Dawno temu nauczyłem się, żeby nie grać, gdy wciąż przegrywam. Na studiach miałem zasadę „nigdy nie kończ przegraną”, co w praktyce oznaczało, że zaczynaliśmy grać ze współlokatorem o 21 i kończyliśmy o 5 rano… Ogranicz grę, kiedy jesteś wkurzony, a zajdziesz dużo dalej.

Morgageddon, specjalista ds. wydarzeń na żywo

Macie pytania? Udajcie się na stronę Spytaj Riot i zalogujcie na swoje konto League. Przeczytajcie, co robić, a czego unikać, a potem pytajcie śmiało.

Spytaj Riot

Obiecujemy, że przeczytamy każde pytanie, ale nie możemy zagwarantować, że na każde odpowiemy. Niektóre pytania nie będą nadawać się do Spytaj Riot, lub odpowiedzi na nie pojawiły się już gdzie indziej. Dla przykładu, nie będziemy zapowiadać tutaj nowych funkcji ani omawiać kwestii, które opisaliśmy już bardziej szczegółowo wcześniej (ale możemy wyjaśnić poszczególne zapisy!).

Jednak słuchamy was uważnie, więc pytajcie. Zadbamy o to, aby wasze pytania trafiły do tych pracowników Riot, którzy zajmują się interesującymi was kwestiami.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.