Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Spytaj Riot: wydarzenia i tryby gry

W tym tygodniu mówimy o wydarzeniach i trybach gry.

Regularnie udostępniacie wydarzenia koncentrujące się wokół motywów, bohaterów lub serii skórek (jak Projekt), ale z czasem te wydarzenia straciły na jakości. Gra nie oferuje graczom żadnych nowych wrażeń (takich jak tryby gry), a w porównaniu do wcześniejszych wydarzeń mamy bardzo ograniczone zadania, przez co stają się banalne. Czy przygotujecie bardziej treściwe i ciekawsze wydarzenia dla graczy?

Tak, oczywiście! Słyszeliśmy tę opinię i całym sercem się z nią zgadzamy — w tym roku wydarzenia stały się nudniejsze. Chcemy, by każde wydarzenie zapewniało wyjątkowe przeżycia, które będą ekscytowały wszystkich graczy. Dlatego naszym celem na przyszłość jest sprawienie, by udział w wydarzeniach był bardziej satysfakcjonujący, nowatorski i niezapomniany dla wszystkich.

Oto kilka sposobów, dzięki którym mamy nadzieję to osiągnąć:

  • Przywrócenie do wydarzeń trybów gry (nowych i starych). 
  • Poprawienie sposobu interakcji misji z wydarzeniami, podobnie jak w przypadku Prób (np. Próby dawały wam pasek postępu, który wypełnialiście, wykonując misje, co z kolei zapewniało wam przypisane konkretnemu domowi nagrody za wydarzenie, przez co wszystko wydawało się spójniejsze). 
  • Zapewnienie większej liczby misji oraz większego ich zróżnicowania poza zwykłym „farmieniem stworów”, „zdobywaniem zabójstw” czy „zarabianiem złota”.

Wkrótce zaczniecie dostrzegać niektóre z tych zmian, poczynając od pierwszych, niewielkich kroków związanych ze zbliżającymi się Mistrzostwami. W 2020 roku będziemy kontynuować wprowadzanie ulepszeń. Mamy nadzieję, że będziecie się dobrze bawić podczas Mistrzostw i nie możemy się doczekać, by usłyszeć wasze opinie podczas turnieju i po nim!

Xenogenic Główny projektant gry

Dlaczego nie możemy grać w niestandardowe gry w URF i innych trybach?

Mówiliśmy wcześniej, jak wielką pracę trzeba wykonać dla zapewnienia funkcjonalności rotacyjnych trybów gry: elementy takie jak nowi i zaktualizowani bohaterowie, umiejętności, przedmioty, runy i skórki nie zawsze bezproblemowo współpracują z trybami. Zmiany lub refaktoryzacja podstawowego kodu gry — na przykład sposób rejestrowania obrażeń albo wczytywania tekstur w grze — mogą być jeszcze bardziej problematyczne, ponieważ krótki cykl produkcji rotacyjnych trybów gry często oznacza, że budujemy je w sposób dość prowizoryczny. Gdy częściej wypuszczaliśmy tryby gry, takie prace konserwacyjne zajmowały mniej więcej połowę całkowitego czasu pracy zespołu ds. trybów.

A co z grami niestandardowymi? W końcu rotacyjne tryby gry mogłyby mieć trochę błędów, skoro niczym nie ryzykujecie, a to powinno ułatwić Riot udostępnianie rotacyjnych trybów gry w grach niestandardowych, czyż nie?

Odpowiedź brzmi: nie. Nie zamierzamy świadomie (w zasadzie nawet celowo) udostępniać obciążonej błędami rozgrywki w grach niestandardowych, ponieważ chcemy, abyście mieli poczucie wysokiej jakości League, niezależnie od sposobu, w jaki gracie. Odkładając na bok zasady fundamentalne, niektóre błędy są na tyle paskudne, że mogą zawieszać całe serwery gry, co oznacza zawieszone setki gier, nie tylko gry niestandardowe, w których wystąpiły. Dlatego nawet gdybyśmy zgodzili się udostępnić graczom niestandardowe gry z błędami, wciąż oznaczałoby to ryzyko także dla pozostałych graczy w League.

Z tego powodu przywrócenie trybu gry do gier niestandardowych wymaga tyle samo pracy, co przywrócenie go do kolejek. I tak wracamy do naszych wcześniejszych dyskusji na temat tego, dlaczego zdecydowaliśmy się poświęcić czas na opracowywanie nowych trybów, zamiast utrzymywać w rotacji starsze tryby

.Riot Popc0rner I Riot Aether

Macie jakieś aktualizacje dotyczące Clash?

W maju opublikowaliśmy listę tego, co musimy zrobić, aby ponownie uruchomić Clash na całym świecie. Oto aktualizacja naszych postępów… 

  1. Przeprojektowanie: Gotowe!
  2. Dalsze testy wewnętrzne: Gotowe!
  3. Testy regionalne: Właśnie jesteśmy na tym etapie i wszystko idzie dobrze. Przeprowadziliśmy trzy testy regionalne wykorzystujące nowy model Clash w Turcji, Ameryce Łacińskiej Południowej i Ameryce Północnej. Jak dotąd wystąpiły tylko drobne problemy, więc idziemy dalej. Wstępnie planujemy włączać pozostałe regiony Riot w trakcie kolejnych weekendów do połowy października, ale w zależności od rozwoju sytuacji nasz harmonogram zdecydowanie może się zmienić.
  4. Światowa beta: Gdy wszystkie testy regionalne przebiegną bezproblemowo, uruchomimy większą betę w wielu regionach jednocześnie. Aktualnie mamy nadzieję przeprowadzić to pod koniec tego lub na początku następnego roku.
  5. Uruchomienie: Po pomyślnym zakończeniu testów światowej bety — gdy przekonamy się, że nowy system działa oraz skaluje się we wszystkich regionach — Clash będzie gotowy do publikacji. Data nie została jeszcze ustalona.

Będziemy was informować o postępach w realizacji powyższych etapów.

RiotIAmWalrus Projektant, Rywalizacja

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.