Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Spytaj Riot: wydanie z cygarem

Witamy w Spytaj Riot!

Cygaro powraca. W większej części. Aha i nie zapomnijcie: pierwsza rocznica Spytaj Riot już niebawem; przekazujemy wasze pytania bezpośrednio Marcowi „Tryndamere” Merrillowi i Brandonowi „Ryze” Beckowi, czyli współzałożycielom Riot i współtwórcom League. Jeśli macie palące pytanie do gości, którzy zaczęli to wszystko, walcie śmiało (wymieńcie ich imiona, abyśmy mogli znaleźć wasze pytania w stosie innych)!

Więc Graves może mieć cygaro, ale w niektórych miejscach wciąż nie może go mieć? Co decyduje o tym, czy cygaro pojawi się w moim regionie?

Cygaro Gravesa po raz pierwszy pojawiło się w aktualizacji portretu w październiku 2014 r. i pomogło ukazać Banitę jako wymachującego spluwami, łamiącego prawo i odbierającego innym życie złoczyńcę, którego wszyscy znamy i uwielbiamy. Jednak, jak wyjaśnił RiotSilver tutaj, grafika została szybko usunięta w następnym miesiącu z powodu zastrzeżeń dotyczących ograniczeń wiekowych w niektórych krajach (takie rzeczy jak używanie wyrobów tytoniowych, krew, czaszki itd. mogą wpływać na ograniczenia wiekowe gry w zależności od regionu).

Po długim (zapewne zbyt długim) czasie, nareszcie przywracamy ten rakotwórczy dodatek w wielu regionach, co stanowi interesujące wyzwanie technologiczne.

Aktualnie mamy jeden mechanizm obsługujący wyświetlanie różnej zawartości w różnych krajach. Konkretnie, możemy sprawdzić, czy gra jest uruchamiana w Chinach, szukając określonego pliku w katalogu instalacji League of Legends (plik .dll używany przez naszego wydawcę w Chinach). Jeśli ten plik .dll istnieje, wówczas zamieniamy określony efekt cząsteczkowy na inne wersje. Dzięki temu krwawe elementy, takie jak Kałuża Krwi Vladimira, są czerwone w większości świata, a czarne w Chinach. W innych krajach nie mamy podobnych plików-znaczników, więc gdziekolwiek indziej na świecie nie możemy stosować tej techniki.

Mieliśmy jeszcze inny mechanizm, za pomocą którego inne kraje mogły tworzyć niestandardowe wersje portretów. Potem automatycznie kopiowaliśmy te portrety, zastępując nimi wersje z Riot i kompilowaliśmy całą grę (bardzo czasochłonny proces) ponownie, upewniając się, że nowy portret pojawi się wszędzie tam, gdzie powinien. W ten sposób powstały wszystkie grafiki „chińska wersja” kontra „północnoamerykańska wersja”, które widzicie opublikowane na stronach wiki.

Ostatnio niektórzy Rioterzy chcieli przyśpieszyć nasz proces iteracji. Gdy projektant lub grafik chciał przekazać wprowadzone zmiany testerom do sprawdzenia wieczorem, musiał je wysłać bardzo wcześnie podczas dnia (zazwyczaj do 12:30 lub 13:00). Potem następował wielogodzinny proces kompilacji wszystkich różnych wersji gry, które były udostępniane na naszych wewnętrznych serwerach. To drastycznie spowalniało iterację, co z kolei znacznie utrudniało sprawianie, by League of Legends było tak fantastyczne, jak chcemy.

Dlatego (oprócz innych usprawnień kompilacji) zajęliśmy się globalnym projektem równowagi portretów, o którym mówił tutaj JxE, co umożliwiło nam znaczne uproszczenie i przyśpieszenie procesu. Ale przy okazji straciliśmy dobry sposób podmieniania portretów w różnych krajach. Nie chcemy dla rozwiązania tego problemu przywracać długotrwałego procesu kompilacji. Potrzebujemy eleganckiego i niezawodnego sposobu przełączania obecności cygara.

Dlatego do patcha 7.9 pakujemy obie wersje portretu Gravesa, a gra będzie domyślnie wybierała wersję z mniejszą ilością nikotyny. Dodajemy nowe dane, które określają, jakiego rodzaju zawartość (jak „tytoń” lub „krew”) jest dozwolona w danym kraju. Następnie wprowadzamy na każdy serwer gry nowe dane, które określają, w którym regionie gracie. Jeśli wasz region jest oznaczony jako dopuszczający używanie tytoniu, zamienimy Gravesa, by korzystał z niegrzeczniejszego portretu. Poza grą będziemy stosować podobną technologię tam, gdzie potrzeba, zawsze uważając, by nie pokazać zastrzeżonej zawartości w miejscach, gdzie mogłoby to naruszyć ograniczenia wiekowe (i z kolei uniemożliwić wielu graczom dostanie się na Summoner’s Rift).

Dziękujemy za to, że walczyliście o taką wersję Gravesa, która do was przemawia.

LtRandolph, menedżer ds. technicznych, zespół bohaterów

Czy Lulu, gdy jest głodna, kiedykolwiek je babeczki, które polimorfuje?

Lulu nie ośmieliłaby się zjeść babeczki, którą polimorfowała — bo zupełnie nie przypominałaby w smaku prawdziwego ciasteczka. Lulu zawsze trzyma na swoim kapeluszu zapas różnych smakołyków na wszelki wypadek. Prawdę mówiąc, jednym z jej najbardziej ulubionych zajęć jest magiczne zmienianie smaków słodyczy na kapeluszu i próbowanie ich jednego po drugim. Naturalnie jej ulubionym smakiem jest purpurowy, a zaraz po nim obłoczkowy.

Z drugiej strony Pix jest znany z tego, że od czasu do czasu podgryza polimorfowane babeczki — ponieważ uwielbia ich lukier. Osoby, które tego spróbowały, opisują dziwne wrażenie łaskotania, a po powrocie do swojej normalnej postaci czasem stwierdzały, że brakuje im paznokcia albo pukla włosów…

Jellbug, autor uzupełniający, budowniczowie świata

Zdaje się, że praca w Riot wiąże się z wieloma niezłymi dodatkami do pensji, ale czy opieka zdrowotna dla zwierząt obejmuje „podbite zwierzęta”?

Nasze świadczenia opieki weterynaryjnej obejmują wszystkie zwierzęta, bez względu na wiek, rasę lub inne okoliczności. Na przykład golden retrievery wciąż są objęte ubezpieczeniem, nawet jeśli tak naprawdę powinny być ledwo, ledwo silver retrieverami.

Discord, specjalista ds. dodatków pracowniczych

Macie pytania? Udajcie się na stronę Spytaj Riot i zalogujcie na swoje konto League. Przeczytajcie, co robić, a czego unikać, a potem pytajcie śmiało.

Spytaj Riot
Obiecujemy, że przeczytamy każde pytanie, ale nie możemy zagwarantować, że na każde odpowiemy. Niektóre pytania nie będą nadawać się do Spytaj Riot lub odpowiedzi na nie pojawiły się już gdzie indziej. Dla przykładu, nie będziemy zapowiadać tutaj nowych funkcji ani omawiać kwestii, które opisaliśmy już bardziej szczegółowo wcześniej (ale możemy wyjaśnić poszczególne zapisy!).

Jednak słuchamy was uważnie, więc pytajcie. Zadbamy o to, aby wasze pytania trafiły do tych pracowników Riot, którzy zajmują się interesującymi was kwestiami.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.