Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Spytaj Riot: uwierzytelnianie i runy

Witamy w Spytaj Riot!

W tym tygodniu w Spytaj Riot będzie krótko i na temat: runy, uwierzytelnianie dwustopniowe i serwery.

Czy ustaliliście datę publikacji nowego systemu run?

Wciąż musimy dopracować parę rzeczy, ale celujemy w przedsezon 2017 r. Zatem nastąpi to w jakiś czas po zakończeniu sezonu rankingowego i Mistrzostw.

Meddler, główny projektant rozgrywki

Czy kiedykolwiek wprowadzicie dwustopniowe uwierzytelnianie kont League?

Aktualnie wprowadzamy serię aktualizacji funkcji ochrony kont w systemie zarządzania kontami graczy, które zostaną uruchomione w przyszłym roku. Jedną z tych planowanych funkcji jest dwustopniowe uwierzytelnianie logowania. Chociaż nie możemy podać konkretnej daty, chcemy potwierdzić, że nad tym pracujemy.

MoshiDog, menedżer produktu, zespół ds. kont Riot

Jakiej wielkości są serwery, które umożliwiają nam wszystkim granie?

Są wielkości mniej więcej pudełka na pizzę. Poważnie! W branży często serwery nazywa się pudełkami na pizzę. Wbrew powszechnym przekonaniom nie mamy tylko jednego serwera napędzanego przez chomika żywionego Przypływem Mocy. Dysponujemy światową flotą serwerów, które obsługują wszystko, od waszych interakcji z kolejką do gry po samą grę.

Chociaż nie mogę podać konkretnej liczby gier, które rozgrywane są na pojedynczym serwerze, powiem tylko, że każdy serwer prowadzi jednocześnie różne gry dla wielu graczy. Dowolny serwer jest w stanie obsługiwać trzycyfrową liczbę gier. Natomiast dowolne centrum danych może zarządzać setkami serwerów w zależności od regionu. W ten sposób otrzymujemy długie rzędy serwerów w całości przeznaczonych do obsługi ludzi grających w League of Legends na całym świecie.

Skweetis, główny technik infrastruktury

Macie pytania? Udajcie się na stronę Spytaj Riot i zalogujcie na swoje konto League. Przeczytajcie, co robić, a czego unikać, a potem pytajcie śmiało.

Spytaj Riot

Obiecujemy, że przeczytamy każde pytanie, ale nie możemy zagwarantować, że na każde odpowiemy. Niektóre pytania nie będą nadawać się do Spytaj Riot lub odpowiedzi na nie pojawiły się już gdzie indziej. Dla przykładu, nie będziemy zapowiadać tutaj nowych funkcji ani omawiać kwestii, które opisaliśmy już bardziej szczegółowo wcześniej (ale możemy wyjaśnić poszczególne zapisy!).

Jednak słuchamy was uważnie, więc pytajcie. Zadbamy o to, aby wasze pytania trafiły do tych pracowników Riot, którzy zajmują się interesującymi was kwestiami.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.