Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Spytaj Riot: Tak, pada śnieg

Witamy w Spytaj Riot!

W tym tygodniu pomówimy o zimowym krajobrazie, makrach myszy oraz pakowaniu mięśni.


Czy na Rift znowu będzie padał śnieg?

Odpowiedzieliśmy na to pytanie kilka tygodni temu, ale mamy aktualizację!

Być może już to widzieliście, ale na Rift robi się zimniej i zaczął padać śnieżek. To dopiero pierwszy etap i wytężone prace trwają nadal, ale obecnie ugrzęźliśmy po kolana, starając się przywrócić śnieg na Summoner’s Rift. Na szczęście udało nam się znaleźć rozwiązanie kilku poprzednio opisanych problemów z zimowym Summoner’s Rift i trochę więcej czasu, by skupić się na tym pomyśle.

Chcemy prezentować więcej tematycznych doznań, takich jak to albo straszny Summoner’s Rift, który przygotowaliśmy dla Botów Zagłady podczas Teemonologii. W tej chwili nie możemy złożyć żadnych konkretnych obietnic, ale bądźcie cierpliwi. W międzyczasie przebijamy się szuflami przez zaspy śniegu, by przygotować Summoner’s Rift do bitwy!

L4T3NCY, główny projektant ds. rotacyjnych trybów gry


Jakie jest oficjalne stanowisko w kwestii makr myszy (Razer, Steelseries itp.)? Czy są dozwolone?

Nie mamy problemu z przypisywaniem makr do klawiatury lub myszy. Sam zmapowałem jeden z przycisków mojej myszy jako „atak z przesunięciem”. Nie pozwalamy tylko na nic, co podejmuje decyzje za was albo wykonuje działania w waszym imieniu. Tu (po angielsku) i tu znajdziecie listę tego, co jest dozwolone, a co nie. I pamiętajcie, że często aktualizujemy nasze stanowisko w miarę pojawiania się nowych problemów.

RayKay, zespół ds. zapobiegania oszukiwaniu


Kto byłby najsilniejszym bohaterem w League, gdyby nie istniały żadne ograniczenia? Innymi słowy, kto podniósłby największy ciężar?

Trudne pytanie… Braum zdecydowanie utrzymuje swoje mięśnie w świetnej formie, nosząc ze sobą te drzwi, jakby to była torebka. Volibear mógłby przewrócić stół zastawiony demaciańską ucztą swoim małym paluszkiem (czy niedźwiedzie mają małe palce?). A Mundo zdecydowanie ma przerost mięśni nad mózgiem. Ale na kogo bym ostatecznie postawiła? Nikt nie potrafi wycisnąć więcej niż Poppy. Pewnie, że jest mała. Pewnie, że jest słodziutka. Być może drobi nóżkami, ale nosi ze sobą WIELKIE MŁOCISKO. A gdy machnie tym swoim młotem, cokolwiek stoi na jej drodze… przestaje istnieć. Zatem gdybym potrzebowała pomocy przy przesuwaniu mebli albo szybkim usunięciu głazów z torów pociągu, właśnie ją wezwałabym w pierwszej kolejności.

Riot Tiger Lily, redaktor, zespół Budowniczych


Macie pytania? Udajcie się na stronę Spytaj Riot i zalogujcie na swoje konto League. Przeczytajcie, co robić, a czego unikać, a potem pytajcie śmiało.

Spytaj Riot Obiecujemy, że przeczytamy każde pytanie, ale nie możemy zagwarantować, że na każde odpowiemy. Niektóre pytania nie będą nadawać się do Spytaj Riot lub odpowiedzi na nie pojawiły się już gdzie indziej. Dla przykładu, nie będziemy zapowiadać tutaj nowych funkcji ani omawiać kwestii, które opisaliśmy już bardziej szczegółowo wcześniej (ale możemy wyjaśnić poszczególne zapisy!).

Jednak słuchamy was uważnie, więc pytajcie. Zadbamy o to, aby wasze pytania trafiły do tych pracowników Riot, którzy zajmują się interesującymi was kwestiami.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.