Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Spytaj Riot: Skórki i bohaterowie

W tym tygodniu poruszamy temat nowych skórek i nowych bohaterów.

W przeszłości jednymi z moich ulubionych bohaterów byli ci, którzy mieli bardziej oczywiste umiejętności i rozgrywkę: stary Cho’Gath, stary Swain, stary Taric. Czy są jakieś plany na stworzenie nowych bohaterów z łatwym i niezłożonym stylem gry?

Łatwi, nieskomplikowani bohaterowie mają wiele plusów i minusów, ale ogólnie zgadzamy się, że są ważną i fajną częścią składu LoLa. Dużym plusem jest to, że pozwalają na styl gry bardziej oparty na podejmowaniu decyzji niż na mechanicznych umiejętnościach, co zdecydowanie przemawia do niektórych graczy (szczególnie nowych). Ogólną wadą jest to, że często są dużo silniejsi na niższym poziomie gry, więc jeśli są wyważeni, to nie są dobrą opcją na wyższym poziomie. Łatwi bohaterowie mogą też szybko skończyć w „walce na statystyki”, gdzie albo szybko zyskają przewagę, albo zostaną w tyle, bo nie mają wystarczająco wielu narzędzi, żeby ograć swoich przeciwników.

W odpowiedzi na twoje oryginalne pytanie — prawdopodobnie nie będziemy dodawać do gry wielu bohaterów w stylu „stary Taric”, ponieważ uważamy, że liczba takich bohaterów na chwilę obecną wypełnia tę niszę wystarczająco. Jeśli chodzi o aktualizacje, to staramy się, żeby łatwi bohaterowie pozostali łatwi, o ile to możliwe. Myślę, że dobrym przykładem jest tu Warwick. Wprowadziliśmy wiele fajnych zmian w jego zestawie bez dodawania skomplikowanej mechaniki.

Główny projektant bohaterów

Czy nie martwi was nigdy, że nowy bohater, nad którym pracujecie, będzie tak dobry, że wszyscy będą chcieli nim grać i porzucą starych bohaterów?

Szczerze mówiąc, absolutnie się tym nie przejmujemy. Zawsze staramy się, żeby nasi bohaterowie byli tak dobrzy, jak to możliwe, i nie przeszkadza nam to, że gracze mogą porzucić swoich obecnych bohaterów, żeby grać nowymi. W pewnym stopniu to naturalna kolej rzeczy — każdy nowy bohater zyskuje bazę oddanych graczy. W idealnym świecie wszyscy nasi bohaterowie powinni być tak wysokiej jakości, żeby gracze wybierali ich wg rozgrywki czy motywu, który im się podoba, a nie wg tego, jak nowy czy stary jest dany bohater. Przed nami długa droga, żeby wszyscy w grze osiągnęli ten standard. Dlatego też w ciągu ostatnich lat robimy coraz więcej aktualizacji rozgrywki i grafiki.

Główny producent ds. bohaterów

Jak często projektujecie skórkę z myślą: „zróbmy nową skórkę Supergalaktyczną”, w porównaniu z np.: „zróbmy nową skórkę dla Dariusa”? Która z tych opcji ma miejsce częściej?

Jakiś czas temu naszą strategią było: „Zróbmy nową skórkę dla Dariusa, jaka będzie najlepsza?”. Gdy jednak zauważyliśmy, że gracze lubią dostawać skórki w tematycznych zestawach i że możemy dzięki temu robić w League większe wydarzenia, szala zdecydowanie przechyliła się na drugą stronę. Zaczęliśmy myśleć bardziej na zasadzie: „Gracze pewnie ucieszyliby się z kolejnego wydarzenia VS. w tym roku ORAZ dwóch legendarnych skórek z nim związanych. Jacy bohaterowie byliby do tego najfajniejsi?”

W modelu tym MAMY jednak miejsce na dodatkowy krok, w którym patrzymy, ile skórek ma potencjalny kandydat, jak dużo czasu minęło od wydania ostatniej skórki dla niego itd. W przeciwnym razie mielibyście trzy skórki dla Jhina w ciągu roku, bo pasuje do tylu fajnych motywów, które zaplanowaliśmy… ej, zaraz…

Czasami jednak wciąż są momenty, że bierzemy się za bohatera, dla którego chcemy zrobić skórkę, także łączymy obie te metody. Myślę, że dobrymi przykładami są tu niedawne skórki dla Galio, Illaoi i Shena. Choć Galio od dawna nie miał żadnej nowej skórki, wydawało nam się, że możemy dać mu bardziej luźną primaaprilisową skórkę (z motywu śmiesznych skórek), ponieważ miał już sporo poważnych skórek w swoim katalogu. Illaoi jest za to bohaterką, która nie miała skórki od kiedy została wypuszczona. Choć bardzo podobał nam się pomysł społeczności na Illaoi Sprzedawczynię Używanych Samochodów, czuliśmy, że jeżeli jej pierwsza skórka od wypuszczenia będzie tak trollująca, to gracze, którzy tak długo na nią czekali, mogą być zawiedzeni. W jej przypadku zastanawialiśmy się bardziej: „Jaki motyw pasuje do Illaoi, bez względu na to, jakie zestawy motywów mamy zaplanowane w tym roku?”. A potem, jak wiecie, gracze zagłosowali.

Czasem dzieje się tak, że wszystkie elementy składają się w jedną całość. Shen już dawno powinien był dostać skórkę. Znaleźliśmy dla niego ekscytujące miejsce w uniwersum Cybernetycznych, które było w planach w tym roku.

Więc cały ten komentarz, żeby odpowiedzieć, że obie opcje są właściwe? Że to zależy? Powiedzmy, że w 70% jest to „zróbmy nową skórkę <wprowadź nazwę skórki> dla Dariusa”, a w 30% „zróbmy dla Dariusa jakąś skórkę”. Ale nie cytujcie mojej matematyki, choć podałem wam całkiem wiarygodnie wyglądające statystki. : )

PS Spośród nadchodzących w ciągu paru miesięcy skórek dla Aureliona Sola i Urgota, każda wpisuje się w inną opcję.

Menedżerka produktu

Dzięki za przeczytanie Spytaj Riot z tego tygodnia. Masz pytania?

Udaj się na stronę Spytaj Riot i zaloguj na swoje konto League. Przeczytaj, co robić, a czego unikać, a potem pytaj śmiało.

Obiecujemy, że przeczytamy każde pytanie, ale nie możemy zagwarantować, że na każde odpowiemy. Niektóre pytania nie będą nadawać się do Spytaj Riot, lub odpowiedzi na nie pojawiły się już gdzie indziej. Dla przykładu, nie będziemy zapowiadać tutaj nowych funkcji ani omawiać kwestii, które opisaliśmy już bardziej szczegółowo wcześniej (ale możemy wyjaśnić poszczególne zapisy).

Jednak słuchamy uważnie głosów wszystkich graczy, więc nie wahaj się pytać. Zadbamy o to, aby twoje pytania trafiły do tych pracowników Riot, którzy zajmują się interesującymi cię kwestiami.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.