Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Spytaj Riot rysunek za RP?

Poświęćcie chwilę na podziwianie powyższego arcydzieła, zanim wrócicie do czytania o testowaniu rozgrywki, tokenach maestrii, Yuumi i sztuce rysunków za RP. (Spójrzcie na obrazek jeszcze raz i doceńcie dbałość o szczegóły).

Ile rysunków dostaliście w ramach akcji sztuka rysunków za RP? Ile Riot Points rozdaliście?

Na początek chcę powiedzieć, że rysunki za RP, które do nas dotarły są magiczne! W pracach, które przysyłają nam gracze, widać tak wiele pasji i talentu. Dostajemy różne grafiki — od pieczołowicie kolorowanych piksel po pikselu rysunków wykonanych w MS Paint, które mogą rywalizować z dziełami wykonanymi w Photoshopie, po czerwone kółko z opisem, że to Vlad w jego kałuży, co ma być bardzo śmieszne (i faktycznie jest!). Jeśli chcecie zobaczyć to arcydzieło i inne wspaniałe grafiki, obejrzyjcie ten film.

W ciągu ostatnich 11 miesięcy otrzymaliśmy nieco ponad 24 000 rysunków za RP z całego świata (w większości ich prośby były rozsądne). Udało nam się spełnić skromne życzenia tych graczy. Szacujemy, że od samego początku dostaliśmy ponad 300 000 prac za RP. Zakładając, że każdemu graczowi daliśmy około 25 RP, od rozpoczęcia programu rozdaliśmy około 7 500 000 RP. Każda wspaniała grafika zasługiwała na te punkty.

Jeśli kiedykolwiek zabraknie wam kilku RP do odblokowania tej jednej skórki lub ikony, której tak bardzo pragniecie, odezwijcie się do Wsparcia Gracza! Morgageddonspecjalista ds. wydarzeń na żywo (niegdyś dobry gracz League of Legends)

Jak mogę załapać się do Riot na testy nowych bohaterów lub większych VGU?

Podczas rozwoju bohatera przeprowadzamy kilka testów rozgrywki lub „warsztatów graczy”, na które zapraszamy graczy z zewnątrz (osoby niebędące pracownikami Riot), aby grali, korzystając z opracowywanego zestawu umiejętności i wyrażali swoje uwagi na temat koncepcji wizualnych i narracyjnych. Takim graczem może być każdy, kto mieszka w południowej Kalifornii, ponieważ tam mieści się nasza główna siedziba. Ze względu na koszty podróży nie możemy udostępnić testów wszystkim graczom. Jesteśmy jednak świadomi tego ograniczenia i staramy się dobierać grupę kontrolną w sposób przemyślany.

Aby móc wziąć udział w testach, musicie być aktywnymi graczami w League, generalnie zachowywać się sportowo i nie mieć żadnych zbanowanych kont (musieliśmy… rozluźnić ten wymóg, gdy szukaliśmy graczy Dravenem do testowania Kai’Sy). Ponadto zazwyczaj wybieramy tylko graczy z rejonu Los Angeles.

Czasami zapraszamy też i ściągamy do nas dobrze znanych fanów i ekspertów od danego bohatera, aby uzyskać od nich szczegółowe uwagi dotyczące bohatera, który dostaje VGU. W przeszłości opinie na temat swoich bohaterów wyrażali IreliaCarriesU (Irelia), Professor Akali (Akali) i Malicious Metal (Mordekaiser). Po testach staramy się utrzymywać kontakt z takimi graczami, ponieważ czasami po publikacji bohatera trzeba rozwiązać pewne, hmm, uporczywe problemy (*ehem, ehem, Irelia i Akali*).

Osobiście prezentowałem nowych bohaterów oczekujących na publikację tysiącom graczy. I chociaż przechodzę od prowadzenia warsztatów graczy do pracy nad nowymi bohaterami, to zespół ds. bohaterów będzie prowadzić te warsztaty na różnych etapach rozwoju nowych i przerabianych postaci. Sprawdźcie, czy wasz e-mail jest aktualny, ponieważ właśnie tą drogą skontaktujemy się z wami, jeśli zaprosimy was do testów rozgrywki!Riot BlaustoiseAnalityk

Dlaczego nie możemy dostać tokenów maestrii 6. i 7. poziomu w trybie ARAM?

Gdy dostajecie ocenę maestrii bohaterów, pod uwagę brany jest wasz bohater, wasza rola i tryb gry, w którym aktualnie gracie. Jakkolwiek uzyskanie oceny S lub S+ na Howling Abyss jest imponujące, skala przyznawanych ocen jest całkowicie inna niż na Summoner’s Rift. W zależności od tego, kim i jak gracie, tam może być znacznie łatwiej (lub trudniej).

Ponieważ aktualnym szczytem systemu maestrii bohaterów jest 6. i 7. poziom, chcemy upewnić się, że rangi te oznaczają to samo dla wszystkich. Gdybyśmy zaczęli przyznawać tokeny maestrii bohaterów za oceny w trybie ARAM, to osiągnięcie stałoby się mniej klarowne. Niezależnie od tego nie podoba nam się, że grający tylko w trybie ARAM nie mogą osiągnąć szczytu systemu maestrii i zastanawiamy się, jak można to zmodyfikować, unikając przy tym zmiany znaczenia 6. i 7. poziomu maestrii.RiotIAmWalrusProjektant, Rywalizacja

Mam uczulenie na koty. Czy muszę trzymać się z dala od Yuumi, czy jednak mogę ją głaskać, skoro jest magiczna?

Yuumi jest obecnie strażniczką potężnej i samoświadomej Książki Wrót, ale dysponuje także własnymi, wrodzonymi mocami ochronnymi. Jedną z tych zdolności jest jej magiczna tarcza. Na szczęście dla was tarcza zatrzymuje także powszechne zanieczyszczenia i alergeny!

Zatem dopóki tarcza Yuumi jest aktywna, jej fioletowa sierść nie może dotrzeć do waszego nosa i nie grozi wam kichanie. Tylko nie pozwólcie, by was podrapała — magiczne pazury kotki przechodzą przez jej tarczę i mogą wywołać paskudne zapalenie skóry.

Jeszcze jedna uwaga: dziwna, nienaturalna atmosfera Bandle City neutralizuje wszelkie alergeny, więc jeśli zdołacie odwiedzić Yuumi w jej naturalnym środowisku, będziecie mogli ją głaskać, nie lękając się ataku alergii.JellbugScenarzystka uzupełniająca, Budowniczowie

Macie pytania? Kliknijcie poniższy przycisk, zalogujcie się na swoje konto League i pytajcie.

Postaramy się przeczytać każde pytanie, ale nie możemy zagwarantować, że na każde odpowiemy. Niektóre pytania nie będą nadawać się do Spytaj Riot lub odpowiedzi na nie pojawiły się już gdzie indziej. Dla przykładu, nie będziemy zapowiadać tutaj nowych funkcji ani omawiać kwestii, które opisaliśmy już bardziej szczegółowo wcześniej (ale możemy wyjaśnić poszczególne zapisy).

Jednak słuchamy was uważnie, więc pytajcie. Zadbamy o to, aby wasze pytania trafiły do tych pracowników Riot, którzy zajmują się interesującymi was kwestiami.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.